Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    667

  • mire

    514

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    404

mislim da prvo zoves predsednika kucnog saveta i domara koji tu sluze i kao svedoci ali i za kontakt sa komsijama.posle mozes da sam popravis pa da im ispostavis racun. ako nece da ih plate mozes da ih tuzis. navodno se takvi sporovi dobijaju, ali dugo traju.ja bih izbegao tuzbu i probao da se dogovorim sa ljudima.
Pa i meni je tuzba verovatno krajnje i verovatno očajničko rešenje...U razgovoru sa nekim ljudima koji rade u komunalnoj inspekciji otprilike je ovakva priča:Ako ti vrdaju a ti im pripreti zvanjem gradjevinske inspekcije (sigurno nisu prijavili radove).A za stetu ako se ne dogovorite jedino je tužba rešenje.Naravno ovo sa građ. inspekcijom vredi samo dok traju radovi ;) .
Link to comment

kako da otopim samootapajuci frizider?vako. to je kombinovani gore fridz, dole zamrzivac. u frizideru se na ledjima, zadnjem zidu unutar frizidera uvatio led. ne razumem se u nove tehnologije i ja bih to ko svaka prava seljanka iskljucila i sacekala da vreme ucini svoje. ali, dole je zamrzivac u kom ima mesa. sta da radim, kako da eliminisem taj led, gde da pritisnem, kako da vadim plasticne pregrade da ih perem, kako iznutra da operem frizider, da otvorim vrata, a frizider da radi?! zbunjena. savetujte.

Link to comment

Za početak odakle led? Imam takav frižider i nije bilo leda do nedavno. Malo sam smanjio hlađenje i led je sam nestao vrlo brzo. Proveri i da ti nije zapušena rupa kroz koju otiče voda na zadnjem zidu.

Link to comment
kako da otopim samootapajuci frizider?vako. to je kombinovani gore fridz, dole zamrzivac. u frizideru se na ledjima, zadnjem zidu unutar frizidera uvatio led. ne razumem se u nove tehnologije i ja bih to ko svaka prava seljanka iskljucila i sacekala da vreme ucini svoje. ali, dole je zamrzivac u kom ima mesa. sta da radim, kako da eliminisem taj led, gde da pritisnem, kako da vadim plasticne pregrade da ih perem, kako iznutra da operem frizider, da otvorim vrata, a frizider da radi?! zbunjena. savetujte.
vako. jel to nov frizider? ako je Gorenje, on na ledjima na zadnjem zidu ima antibakterijski sloj koji zadrzava kondenz, polako isparava i tako valjda dezinfikuje frizider. ta zaledjena anomalija je pravougaonog oblika, tipa 30 puta 30 santima ili tako nesto. nije opasna. a ako je pravi led, bes ga, ne znam
Link to comment
Za početak odakle led? Imam takav frižider i nije bilo leda do nedavno. Malo sam smanjio hlađenje i led je sam nestao vrlo brzo. Proveri i da ti nije zapušena rupa kroz koju otiče voda na zadnjem zidu.
ne znam, otvorila sam frizider i videla veliku plocu leda na ledjima. frizider nije u mojoj kuci, vec u kuci u kojoj gostujem. pogledacu sta je s tom rupom.
Link to comment

jeste gorenje, al star 10 godina. i ploca leda je santa leda. kako se uopste peru ti frizideri i ako je sve u redu s ledom? treba mi vreme da ga operem, da l da ga iskljucim iz struje, ili je bezbedno da to radim s otvorenim vratima, dok motor fercera?

Link to comment
jeste gorenje, al star 10 godina. i ploca leda je santa leda. kako se uopste peru ti frizideri i ako je sve u redu s ledom? treba mi vreme da ga operem, da l da ga iskljucim iz struje, ili je bezbedno da to radim s otvorenim vratima, dok motor fercera?
povadi se hrana, iskljuci se, otvori i ostavi tako dok ne bude sve otopljeno. onda udri asepsol, vodu, ocistis i pustis da se potpuno osusi. sve drugo je improvizacija. a ako postoji rupa u dihtungu (a spreman sam da se kladim da postoji) santa leda pojavice se ponovo.
Link to comment

Ako se bojis da ce se zamrznuta hrana otopiti, mozes malo pozuriti otopljavanje stavljanjem posude sa vrucom vodom u komoru. Nemoj nikako kidati komade leda!U vodu kojom peres frizider dodaj malo sirceta.

Link to comment
Iskljucis masinu iz struje?
nah. otvorili smo pomocu srafcigera, al sad se pitamo sta kad nam se ponovo nakupi vesa. mehanizam je obican, vrata se pritisnu na unutra, i povuce se kvakica koja treba da pomeri nekakvo plasticno govance nakon cega se vrata otvore. ali plastika ne traje vecno, i govance se vise ne pomera kako treba. da se pomeri pomocu srafcigera ce moci verovatno jos koji put, dok ne polomimo govance. jupishka.
Link to comment
Ako se bojis da ce se zamrznuta hrana otopiti, mozes malo pozuriti otopljavanje stavljanjem posude sa vrucom vodom u komoru. Nemoj nikako kidati komade leda!
Otkad je sveta i veka stoji da se frižider ne otapa 'na silu', odnosno ne ispomaže se vrelom vodom.
nah. otvorili smo pomocu srafcigera, al sad se pitamo sta kad nam se ponovo nakupi vesa. mehanizam je obican, vrata se pritisnu na unutra, i povuce se kvakica koja treba da pomeri nekakvo plasticno govance nakon cega se vrata otvore. ali plastika ne traje vecno, i govance se vise ne pomera kako treba. da se pomeri pomocu srafcigera ce moci verovatno jos koji put, dok ne polomimo govance. jupishka.
To plastično govance, ili kvaka se regularno kupuje kao rezervni deo (200din), a menja se realtivno (od mašine do mašine naravno) jednostavno, par šrafova i postavljanje u odgovarajući položaj.
Link to comment
To plastično govance, ili kvaka se regularno kupuje kao rezervni deo (200din), a menja se realtivno (od mašine do mašine naravno) jednostavno, par šrafova i postavljanje u odgovarajući položaj.
odlicno, hvala!
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...