Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    521

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

I benzin je OK, mada ti na ove cene benzina trosak izadje na isto: i ova шпеција :D koju si nasao je OK, ali nije stvar toliko do sredstva, koliko do tehnologije :sleep:.

Dakle: cetkom bogato nasljapkati povrsinu pa zatim pamucnom krpom (najbolje onim cuvenim пуцвалом :D) prebrisati do suvog.

Sve to, naravno - ako je moguce - napolju i rukavice obavezno.

Link to comment

Krecem u neko renoviranje stana pa mi treba brdo majstora. Buduci da sam ovde procitao brdo korisnih saveta i da sam stekao neko mozda i iracionalno poverenje u iskrenost i dobre namere forumasa red je da priupitam pa mozda neko moze da mi pomogne.

 

Jel ima neko da preporuci majstora koji radi kuhinje po meri a da je proveren i da ne naplacuje ruke kao da sastavlja spejs satl. 

 

osim toga treba mi keramicar, i najvaznije, izbijam deo noseceg zida. Imam staticki proracun da je bezbedno i kakva greda treba da se postavi pa ako znate nekog ko radi izlivanje grede i rusenje dela zida bilo bi mi od neprocenjive koristi.

Link to comment

Kao neko ko je ovo godine prosao kroz sve to, mogu ti reci da keramicara imam dosta dobrog ali ne fantasticnog da bi bas mogao da ga preporucim bez brige + mi se cini da je malo skuplji nego inace. Meni je prvo odradio kuhinju i kupatilo pa u drugom navratu i dve terase mada je bilo malo majstorskog cimanja oko termina i sl.

 

elektricara imam stvarno neverovatnog ako ti to zatreba a imam i odlicnog lika koji radi kuhinje i ormane i ostalo sve po meri. Standardno uzima 30% od cene materijala tako da sve zavisi od toga sta biras za kuhinju.

 

Ovo zadnje stvarno ne znam, meni su od tih zidarskih radova radili samo gipsani zid i klasicno gletovanje i krecenje.

Link to comment
6 hours ago, nick1986 said:

Krecem u neko renoviranje stana pa mi treba brdo majstora. Buduci da sam ovde procitao brdo korisnih saveta i da sam stekao neko mozda i iracionalno poverenje u iskrenost i dobre namere forumasa red je da priupitam pa mozda neko moze da mi pomogne.

 

Jel ima neko da preporuci majstora koji radi kuhinje po meri a da je proveren i da ne naplacuje ruke kao da sastavlja spejs satl. 

 

osim toga treba mi keramicar, i najvaznije, izbijam deo noseceg zida. Imam staticki proracun da je bezbedno i kakva greda treba da se postavi pa ako znate nekog ko radi izlivanje grede i rusenje dela zida bilo bi mi od neprocenjive koristi.

 

Искрено пре ћеш наћи нилског коња у Морави него слободног Зидара а богами и керамичара.

 

Имам све те мајсторе који ти требају па ако хоћеш могу да ти пошаљем бројеве.

Link to comment
10 hours ago, Блок_64 said:

слободног Зидара

:laugh:

 

Moj kum radi kuhinje. Čovek je diplomirani mašinski inženjer i shodno tome je izuzetno precizan i ume da nađe rešenje za svaki problem. Jedino što mislim da je nešto skuplji.

Ako ti treba broj reci pa ću poslati na PM.

Link to comment
12 hours ago, Блок_64 said:

 

Искрено пре ћеш наћи нилског коња у Морави него слободног Зидара а богами и керамичара.

 

Имам све те мајсторе који ти требају па ако хоћеш могу да ти пошаљем бројеве.

 

Za ove majstore znamo gde su.

 

Link to comment
  • 4 weeks later...

Скупа варијанта ти је ова

 

https://www.secenjebetona.rs/

 

Најбржа и најпоузданија је свакако.Дупло а можда и више од дупло јефтиније можеш да прођеш да се зид руши хилтијем а арматура сече брусилицом,па ако ти је то интересантно јави да ти дам број од људи који то раде.

Link to comment

ocu da pravim neki kolac eksperiment koji se pece u konzervi (pasulja). oprala sam konzervu, al ne uspevam da skinem lepak kojim je bila pricvrscena etiketa, osecam ga pod prstima, pokusavala sam natapanjem u vrucoj vodi, zicom, noktom, acetonom, al i dalje ga ima u zljebovima. nema smisla da ga s tim stavljam u rernu, jer ce mi zasmrdeti kolac.

help. tenkju. :)

 

Link to comment

Nisam sa limenki skidala, ali jesam sa tegli.

Probaj sa jestivim uljem. Na taj nacin sam one uzasne bele tragove od etiketa i lepkova brisala bez problema na teglama, ono kad skines nalepnicu, ali ostane lepak. Cak sam uspevala i sa tegle gde odavno stajao taj trag, dakle zapeklo se bilo.

 

 

Uzmi neki krpicu i dobri trljaj, mozda ces morati da ponovus nekoliko puta, zavisi od lepka, ali radi, bar na teglama.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...