Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

2 hours ago, nezvanova said:

nisam znala gde bih ovo pitanje postavila, pa neka ga ovde.

naime, meni treba info koji su nasi najbolji majstori arhitektonske fotografije. u poslednje vreme sam radila neke publikacija i izlozbe u vezi arhitekture, ali sam uvek bila uzasno nezadovoljna kako su mi nasi lokalni fotografi fotkali objekte. ne znam sama da ih poducim a oni, iako solidno placeni za taj posao (naravno, u domenu nasih provincijalnih uglavnom repulickim i pokrajinskim budzetima limitiranim honorarima za te stvari) nikako da mi to valjano urade. kako i samo imaju imaju razna udruzenja i cesto pozivaju renomirane fotografe da im drze radionice i predavanja, pokusala bih da ih nagovorim da pozovu nekok ko se specijalizovao za arhitektonsku fotografiju ili barem ima dobre reference i dobro poznaje sve sto treba u vezi sa njom (posto nema sanse da placamo bas prave majstore fotografije, nasi projekti niti su komercijalni a ni finansirani od eu fondacija, tako da ne mogu zbog honorara, da za te stvari angazujem prave majstore arh. fotografije.

U Muzeju savremene umetnosti Vojvodine otvorena je (24. mart 2017) izložba Fokus na modernizam – Arhitektura Novog Sada 1950-1970 u organizaciji Društva arhitekata Novog Sada. Fotografije Relje Ivanića kao jedinstvenog autora arhitektonske fotografije u Srbiji, pratile su autorske fotografije studenata Likovnog departmana novosadske Akademije umetnosti i Departmana za arhitekturu i urbanizam Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu. Ovog puta korzoportal predstavlja “likovnjake” koji kritički sagledavaju baštinu moderne u Novom Sadu. Tekst Mije Ćuk, Katedra za fotografiju Akademije umetnosti u Novom Sadu.

 

evo i celog teksta gde mozes pronaci par imena

 

 

a ako ne upali ovo sa radionicom, nadji nekog klinca lokalca kome je fotografija hobi i driblaj ga dok ti ne donese valjane fotke

instrukcije za dribling

Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    521

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

nisam znala gde bih ovo pitanje postavila, pa neka ga ovde.
naime, meni treba info koji su nasi najbolji majstori arhitektonske fotografije. u poslednje vreme sam radila neke publikacija i izlozbe u vezi arhitekture, ali sam uvek bila uzasno nezadovoljna kako su mi nasi lokalni fotografi fotkali objekte. ne znam sama da ih poducim a oni, iako solidno placeni za taj posao (naravno, u domenu nasih provincijalnih uglavnom repulickim i pokrajinskim budzetima limitiranim honorarima za te stvari) nikako da mi to valjano urade. kako i samo imaju imaju razna udruzenja i cesto pozivaju renomirane fotografe da im drze radionice i predavanja, pokusala bih da ih nagovorim da pozovu nekok ko se specijalizovao za arhitektonsku fotografiju ili barem ima dobre reference i dobro poznaje sve sto treba u vezi sa njom (posto nema sanse da placamo bas prave majstore fotografije, nasi projekti niti su komercijalni a ni finansirani od eu fondacija, tako da ne mogu zbog honorara, da za te stvari angazujem prave majstore arh. fotografije.

Bolje nađi arhitektu [emoji38]
Nedavno sam čitao intervju sa Reljom Ivanićem pa ga čekiraj: https://www.google.rs/amp/s/www.gradnja.rs/relja-ivanic-uspesnih-arhitektonskih-fotografa-ima-koliko-i-dobre-gradnje/amp/

Možeš ga naći na instagramu.

Ili zovi nisam jaa sa foruma, nije profi arhitektonac al ima talent
Link to comment

oooo... a ja se mislim, kako li je samo dobro ufotkao onaj elemirski svinjokolj... nisam znala da se nas zrzet bavi fotkanjem :-) super, kada budem sledeci put radila i sama pravila budzet za neki takav projekat, predlozicu mu saradnju :D 

a hvala vam obojici za savete! sada cu malo da izucim o cemu se ovde prica. (i ja sam mislila da je najbolje angazovati arhitektu fotografa, retko ovi esteticari ramisljaju o predstavljanju objekta i sta je najbitnije kada se isti opisuju jezikom arhitekture...

Link to comment
9 hours ago, Braća Strugacki said:

 

da, sadolin je kod nas postao sinonim za lazurne premaze, inače je robna marka firme Akzo Nobel

 

 

 

 

Некад била.Од пре 5-6 година је  робна марка фирме Crown paints

Link to comment

realno, najbolje ništa i ponekad kada dosadi to ništa oteram u tri lepe ona dva amerikanca, pa budu sretni što je neko banovan zbog njojzi, jebeš ti ovo

Link to comment
Just now, Блок_64 said:

 

 

Некад била.Од пре 5-6 година је  робна марка фирме Crown paints

 

ima po belom svetu da kupe brend za neku zemlju neke firme

 

ako proguglaš akzo nobel sadolin ili odeš u romu da pogledaš na policu, videćeš, gle čuda, da je onako kako sam napisao

Link to comment
5 minutes ago, Braća Strugacki said:

 

ima po belom svetu da kupe brend za neku zemlju neke firme

 

ako proguglaš akzo nobel sadolin ili odeš u romu da pogledaš na policu, videćeš, gle čuda, da je onako kako sam napisao

 

 

https://www.crownpaints.co.uk/products/sadolin-non-drip-/woodstain

 

Увозник круна боја за Србију ми је то рекао још пре неколико година да су они купили бренд сандолин.Е сада зависи од земље до земље очигледно јер чак ови из круна боје не продају онај сандолин на који смо навикли већ њихово паковање док је у енглеској обрнуто.

 

Мада мање више није ни битно докле год има да се купи квалитетан баш ме брига ко га прави.

Edited by Блок_64
Link to comment

Ok

 

http://www.dulux-srbija.com/

 

Oni su uvoznici akzo nobela ja na njihovom sajtu nisam usepo da nadjem sandolin.

 

Inace istu magiju ces dobiti kada ukucas crown paints sandolin.

 

Ne znam zasto ti je to toliko bitno ali ajde.Na bolagovom sajtu sam video da je sandolin akzo nobela promenio pakovanje dok je kod crown paintsa onakakv kakavog ga oduvek znamo.

 

Ovo je sandolin akzo nobela

sadolin-sadolin-classic-tankoslijna-lazu

 

Ovo je crown paintsa

 

Sadolin%20Classic%20All%20Pupose%20Woods

Edited by Блок_64
Link to comment

ma bezveze

 

sajt dulux je nastao kada je AKZO preuzeo ICI, pa su uključivali njihovu robnu marku Dulux u svoje distributivne kanale, inače na tom sajtu ima dosta zastarelih podataka, koji više nisu tačni

 

Spoiler

fGpx5.jpg

 

Link to comment

upravo to. kao i imalin, kalodont.........

 

hvala na savetima. radise o tome da sam naumio da napravim drveni plato za sedenje / igranje oko oraha. za hrastovinu i slično nemam para tako da mislim da će jelovina da posluži sledećih desetak leta. posle, kako bude. 

nešto protiv žiška će svakako biti stavljeno. firnajz mi je prvi pao na pamet no, zadrša je navedena i kod vas. sporije sušenje, kvalitet, šta preko njega.

stubove na verandi (isto čamove) sam premazao bezbojnim "sadolinom" pa brodskim lakom. mislio sam da je to dovoljna zaštita a posle toga na otprilike 3 godine ponovo premažem lakom. venjak sam pravio sa hrastovom građom, uradio sam isto kao i sa verandom. zajedničko im je što su oboje pod žešćim suncem pa lak vremenom dobije ljuspice koje se grebanjem skinu. zbog toga periodično iznova lakiram.

 

što se tiče angažovanja majstora stvar je u ovome. prvo to deda mora da uradi i prikaže kao sopstveni poduhvat. drugo, u zabiti gde sam problem je naći majstora za bilo šta. mahom sam sam sve radim, bilo je tu i promašaja no većinom je ispalo kako treba.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...