Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

7 hours ago, Valkyrie said:

Ja nisam smela da ti ništa pišem pošto sam se za neku zamenu ventila u kupatilu "proslavila" pozivom vodoinstalatera sa flajera. Za <15 minuta posla mi je uzeo para kao da sam kupila i ugradila novu kadu. Još mu budalčina skuvala i kafu, da se čovek okrepi dok radi. 

PM sebično očekujem, šalji :heart:

i ja sam prvo zvala sa flajera, dosao neki batica, s vrata rekao 20 soma, ja zgranuta ga ispratim i kazem da cu videti i javiti mu da li da dolazi, u tom trenutku mi stigao sms od drugara sa brojem, et voila.

 

saljem PM :)

Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

3 hours ago, Блок_64 said:

Други пут пошаљи поруку питај слободно не уједам.

Izgleda da si obrisao prepisku koju smo imali pre dve godine. Bio si mi preporučio dvojicu, jednog nađem u bolnici a drugi me zavlačio danima i na kraju se nije ni na tel javljao. Zato sam posle i zvala tog drumskog razbojnika sa flajera. 

1 hour ago, decak Kejt said:

i ja sam prvo zvala sa flajera, dosao neki batica, s vrata rekao 20 soma, ja zgranuta ga ispratim i kazem da cu videti i javiti mu da li da dolazi, u tom trenutku mi stigao sms od drugara sa brojem, et voila.

 

saljem PM :)

Ma taj tvoj bar rekao cenu na otiraču, mene ovaj tako, da izviniš, zbrzio i sludeo da dok sam došla sebi on već zdimio sa xy crvenih. 

Hvala za PM, srce si. 

Link to comment

Neki gradjevinac,grad.tehnicar koji bi mi pomogao savetom?U pitanju je sanacija betonske terase koja nije vezana za plocu kuce vec je drze stubovi ,kao na mostovima,sa polulukom.Sada ploca terase pocinje da tone na strani uz kucu.

Link to comment
  • 1 month later...

čime da zaštitim čamove grede 8 x 10 i 5 x 8 koje su predviđene za napolje i da istrpe kišu i sneg više godina. trebalo bi da ostane vidljiva struktura drveta. imali nešto trajnije od firnajza, sadolina, brodskih lakova?

Link to comment
12 hours ago, djordje geprat said:

čime da zaštitim čamove grede 8 x 10 i 5 x 8 koje su predviđene za napolje i da istrpe kišu i sneg više godina. trebalo bi da ostane vidljiva struktura drveta. imali nešto trajnije od firnajza, sadolina, brodskih lakova?

 

 

Најбитније је да горе поменуте греде заштитиш од инсеката и од влаге.

 

За инсекте имаш жижоцид,за заштиту од влаге фирнајз је непревазиђен,а остало дали ћеш неки лазур или сандолин то је већ по твом избору.

Наравно имаш и мало озбиљније производе али нисам сигуран да ће ти се свидети по цени.

 

http://www.vatra.co.rs/premazi.html

Link to comment

a sadolinu akzo noblovom fali konkretno šta?

 

i firnajz lanenog ulja koji nije prošao pored lanenog ulja će da osuši kad ja vaskrsnem

 

a posle firnajza možeš da ga efikasno mažeš ni sa čim

 

uretanizirani alkid prvi izbor, pajmer sa zaštitom od štetočina pre toga

 

drugi, sadolin za spolja, pre toga njegova podloga

 

šta god da mažete, može da bude i ređe da dobro natopi drvo

Link to comment

@djordje geprati jedan mozda nepotreban savet, ali u mom slucaju se ispostavilo jako korisno

 

mislim da sam pisao vec o tome

naime, proslo leto smo radili izolaciju i fasadu na kuci, pa je doslo na red i da se prefarba drvenarija (+iskoristi skela kad je vec tu :) ) koje vala ima dosta

i onda kontam da uradim to sam. nije neka "nauka", imao sam slobodnog vremena, ujedno ustedim neki dinar (+ nenapadno vrzmam oko majstora :) )

i poceo ja tu nesto malo, medjutim sticajem okolnosti morao da zovem ipak "profesionalca" da to odradi

 

naravno da sam se maksimalno trudio, jbg moje je. na stranu brzina kojom je to uradio (cini mi se tri dana, ali onako na oko "laganim tempom", opet kazem ima dosta, meni bitrebalo duplo vise vremena), kvalitet je kljucan

koliko god da deluje jednostavno, vidna je razlika to malo sto sam ja poceo i ovo sto je majstor uradio

rano je da se prosudi da li je zastita adekvatna, ali na oko zaista deluje odlicno. bukvalno je gomila ljudi pohvalila, pa zagledala kako je uradjeno (na par mesta stubovi dobili pukotine od susenja, popunio je to nekako da se apsolutno ne primeti)

 

tako da, ako ste ikako u mogucnosti, odvojite neku hiljadu i angazujte coveka koji se bavi time

a ako bas imate potrebu licno da farbate, neka to bude nesto manje bitno :D

 

Link to comment

skoro je neko otvorio temu sa brendovima koji su se toliko odomacili, pa sad sve proizvode te vrste zovemo po tom proizvodjacu

podseti me sad ova prica na to

 

to je u pitanju sa sadolinom ili gresim?

 

sadolin je samo jedan od proizvodjaca, a kod nas se zapatilo pa ljudi sve farbe te vrste zovu sadolin?

Link to comment

nisam znala gde bih ovo pitanje postavila, pa neka ga ovde.

naime, meni treba info koji su nasi najbolji majstori arhitektonske fotografije. u poslednje vreme sam radila neke publikacija i izlozbe u vezi arhitekture, ali sam uvek bila uzasno nezadovoljna kako su mi nasi lokalni fotografi fotkali objekte. ne znam sama da ih poducim a oni, iako solidno placeni za taj posao (naravno, u domenu nasih provincijalnih uglavnom repulickim i pokrajinskim budzetima limitiranim honorarima za te stvari) nikako da mi to valjano urade. kako i samo imaju imaju razna udruzenja i cesto pozivaju renomirane fotografe da im drze radionice i predavanja, pokusala bih da ih nagovorim da pozovu nekok ko se specijalizovao za arhitektonsku fotografiju ili barem ima dobre reference i dobro poznaje sve sto treba u vezi sa njom (posto nema sanse da placamo bas prave majstore fotografije, nasi projekti niti su komercijalni a ni finansirani od eu fondacija, tako da ne mogu zbog honorara, da za te stvari angazujem prave majstore arh. fotografije.

Link to comment
14 hours ago, pbg12345 said:

skoro je neko otvorio temu sa brendovima koji su se toliko odomacili, pa sad sve proizvode te vrste zovemo po tom proizvodjacu

podseti me sad ova prica na to

 

to je u pitanju sa sadolinom ili gresim?

 

sadolin je samo jedan od proizvodjaca, a kod nas se zapatilo pa ljudi sve farbe te vrste zovu sadolin?

 

da, sadolin je kod nas postao sinonim za lazurne premaze, inače je robna marka firme Akzo Nobel

 

u pitanju su transparentni pigmentirani premazi (dugouljni alkid ukoliko je rastvarački sistem, a ako je rastvarač voda, onda je vezivo core shell akrilat), a pigmenti su u oba slučaja transparentni gvožđe oksidi (za sve standardne nijanse je mešavina crvenog, žutog i crnog FeO) 

Link to comment
1 hour ago, Braća Strugacki said:

 

da, sadolin je kod nas postao sinonim za lazurne premaze, inače je robna marka firme Akzo Nobel

 

u pitanju su transparentni pigmentirani premazi (dugouljni alkid ukoliko je rastvarački sistem, a ako je rastvarač voda, onda je vezivo core shell akrilat), a pigmenti su u oba slučaja transparentni gvožđe oksidi (za sve standardne nijanse je mešavina crvenog, žutog i crnog FeO) 

Ti si sad nama rekao da smo glupi, samo na latinskom?

 

:evilsmile:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...