Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Пуцвалд :D 

Nema, gotovo je, ratujem sa gospodjom oko frotira i ostalih krpa za brisanje ruku i materijalatm

Od pucvaloa je ostala samo uspomena i izreka koja se jos uvek po negde primenjuje na nekoga ko je malo vise popio: zasto govoris kao da su ti usta puna pucvalda?

Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    521

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

28 minutes ago, Peter Fan said:

 

A, nisam znao da se tako kaze. Kod nas je to bilo pucvalo.

 

Sta je to, germanizam?

 

ja ga znam samo kao pucval
 

a evo Google University kaže: das ist putzwolle

Link to comment
7 hours ago, Matilda Ivancic said:

onaj fazon sto rade parketari?

 

mene brine da rigidnost te mase ne dovede do pucanja i ispadanja usped sirenja i skupljanja drveta pod spoljnim uslovima

 

gledao sam na netu kako rusi popunjavaju pukotine, koriste neke  kaucukaste mase koje se rastezu i prate gibanje pukotine

 

ne verujem da toga ima kod nas, ali mozda nesto drugo moze da posluzi

 

tresh.thumb.jpg.f33cccffe74d92ce369dc3ad77f7ae2e.jpg

 

Ако је мало више широка пукотина онда цемент гит.

 

Што се тиче спољних утицаја то не можеш много да спречиш,осим да редовно дрво штитиш фирнајзом,сандолином....

 

Масе које и гледао код Руса имаш и код нас.

 

https://srb.sika.com/sr/solutions_products/02/02a024/02a024sa001/02a024sa001ssa02.html

Edited by Блок_64
Link to comment
On 25.6.2018. at 20:25, namenski said:

Пуцвалд :D 

Nema, gotovo je, ratujem sa gospodjom oko frotira i ostalih krpa za brisanje ruku i materijalatm

Od pucvaloa je ostala samo uspomena i izreka koja se jos uvek po negde primenjuje na nekoga ko je malo vise popio: zasto govoris kao da su ti usta puna pucvalda?

xexe, donela sam smotuljak pucvala sa posla za neke moje tzv umetničke eksperimente, one pamučne niti se pokazale fenimenalno pa sam u jednoj slikarskoj grupi provela po sata objašnjavajući nekim Amerikankama  šta sam upotrebila. Na kraju nije bilo teško, kad sam okačila fotku sve su se setile da su to videle u nekoj radionici.

Uglavnom pucvala ima da se kupi i dalje, nezamenljiv je u mašinskim radionicama odakle sam i svoju malu zalihu nagrabila

Link to comment
5 hours ago, Matilda Ivancic said:

e fala svima na sugestijama, mozda nesto i uradim, a mozda i sacekam da jos popuca pa natenane

Па и нов ће да пукне.Осим ако не нађеш суво дрво а то мало теже иде због цене.

Link to comment
  • 3 weeks later...
On 13.7.2018. at 11:31, decak Kejt said:

znam da je bilo ali nemam vremena za listanje, stvar je hitna, preporuke za vodoinstalatera?

 

evo da kvotujem sebe posto sam nasla cara pa ako nekom zatreba dobar i posten vodoinstalater neka javi.

Link to comment

Ja nisam smela da ti ništa pišem pošto sam se za neku zamenu ventila u kupatilu "proslavila" pozivom vodoinstalatera sa flajera. Za <15 minuta posla mi je uzeo para kao da sam kupila i ugradila novu kadu. Još mu budalčina skuvala i kafu, da se čovek okrepi dok radi. 

PM sebično očekujem, šalji :heart:

Link to comment
5 hours ago, Valkyrie said:

Ja nisam smela da ti ništa pišem pošto sam se za neku zamenu ventila u kupatilu "proslavila" pozivom vodoinstalatera sa flajera. Za <15 minuta posla mi je uzeo para kao da sam kupila i ugradila novu kadu. Još mu budalčina skuvala i kafu, da se čovek okrepi dok radi. 

PM sebično očekujem, šalji :heart:

 

 

Други пут пошаљи поруку питај слободно не уједам.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...