Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

juče sam u komšiluku skinuo kabl sa starog šporeta da bi ga prebacio na novo kupljen. kada sam skinuo zadnju zaštitnu ploču video sam nešto viđeno jednom prilikom pre 20 godina. ovaj šporet, proizveden u nemačkoj negde šezdesetih, pločica kaže neki GMBH iz darmštata, ima razvod do prekidača i do ringli golim bakarnim sabirnicama razdvojenim porcelanskim odstojnicima. bez perli. pokažem komšiji, on pita "pa zar to nije opasno". pitam ga što ga menjanigde truo, oštećen. kaže da su ringle oslabile. inače nebi.

 

eto. bilo mi je zanimljivo što sam ponovo naleteo na tako nešto.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    521

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

pa sirće brate

 

isprazni kotlić, pa naprskaj sirće s onom prskalicom pusti vodu, ponovi par puta i trebalo bi da je ok

Link to comment

Jel ima neko preporuku za mašin bravara? Treba da mi izdigne ogradu na terasi i zameni i okapnicu.

Internet se nije pokazao jel mi pretraga uglavnom izbacuje obične bravare, Tita, vic o maši i medvedu...

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

Link to comment

Imam ja odlicnog ali nemam njegov broj.Tacnije promenio sam aparat i kako mi nije prekopirao njegov broj ne znam,ali imamo resenje.

Njegov broj sam poslao nasem kolegi sa foruma sa nikom  ljakse.

Ako imamo srece da je on sacuvao broj neka ti posalje.

 

 

Link to comment
  • 5 weeks later...

Kod nekog stolara, ako moze, najfiniju strugotinu po mogucstvu od istog drveta, ako ne onda чамовина, napravis smesu od strugotine i onog obicnog belog stolarskog lepka, popunis pukotine odgovarajucim alatom, sacekas da se stegne i posle obradjujes, izglancas, premazujes.

Moras na licu mesta da utvdis najbolji odnos strugotine i lepka, ali je par proba po pravilu dovoljno: pravilo je da bude vise strugotine nego lepka, ali u tom slucaju smesa je gusca i nepogodnija za rad...

Link to comment

onaj fazon sto rade parketari?

 

mene brine da rigidnost te mase ne dovede do pucanja i ispadanja usped sirenja i skupljanja drveta pod spoljnim uslovima

 

gledao sam na netu kako rusi popunjavaju pukotine, koriste neke  kaucukaste mase koje se rastezu i prate gibanje pukotine

 

ne verujem da toga ima kod nas, ali mozda nesto drugo moze da posluzi

 

tresh.thumb.jpg.f33cccffe74d92ce369dc3ad77f7ae2e.jpg

Link to comment
1 hour ago, Matilda Ivancic said:

popunjavati? maskirati? natezati?

 

kako, cime, koliko uspesno?



Ovo što predlaže namenski može poslužiti za uže pukotine, do milimetar-dva širine. Koliko mogu ovako sa slike da procijenim, ovde je oko 5 mm širina rascjepa i bolja opcija je da ti majstor propara lajsnu ukoso, da podsječa na sječivo noža u profilu i da deblja strana bude par milimetara šira od pukotine. Premaži pukotinu stolarskim ljepilom, i zakucaj tu lajsnu u pukotinu. Nakon dva sata sušenja oštrom alatkom ukloni viškove lajsne koji ostanu da štrče. Fiiniraj tako što ćeš komadom stakla da sastružeš i izravnaš sa površinom, a onda može i malo brušenja papirom granulacije 100. I neka ti nasiječe rezerve tih lajsnica, ukazivaće se još ovih pukotina pa nije loše da imaš toga u rezervi. Spremi malo i drvene prašine za rezervu, biće i užih pukotina koje možeš da krpiš onako kako je namenski predložio.

Link to comment
On ‎17‎.‎5‎.‎2018‎. at 4:14, namenski said:

Nisam dovoljno bogat da bih kupovao jeftino, to pod 1. :sleep:

A pod 2, taman je toliko bolji od teflon trake koliko je od nje skuplji.

A kudelja I firnajz - to nista? :-)

 

Bas me zanima da li to jos iko koristi.

 

On ‎17‎.‎5‎.‎2018‎. at 4:57, mammy two shoes said:

majstor koji mi je u ponedeljak montirao sanitarije. koristio je teflonski konac. prvo zagrebe ek ventil papagajkama upravno na navoj, a onda namota konac. to grebanje je, pretpostavljam, mala tajna velikog majstora. tvrdi da se traka losije pokazala od konca jer hoće da spadne. majstori otisli, kupatilo jos drži vodu, a ja jos uvek čistim kuću.

To je budalastina, ako je ostetio navoj. A to sto ne zna da navije traku tako da se ne skida dok uvrce ventil u cijev/maticu, to je tek posebna prica.

Link to comment
1 minute ago, Peter Fan said:

A kudelja I firnajz - to nista? :-)

 

Bas me zanima da li to jos iko koristi.

 

:D 

 

Koristim ja, za dvorisne instalacijetm, nostalgija valjda, eno mi ga povesmo u radionici, pazljivo cuvano i negovano.

Ali od firnajza ni traga ni glasa, obican domaci zejtin mora da posluzi...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...