Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Quote

Znači to generalno ne radi posao?
Bez obzira koja klasa?

 

Да.

Посебно када је кречење у питању,на та помагала одмах треба заборавити.

 

Што се тиче осталих боја ту помаже она класична прича са пиштољима који се каче на компресор јер је код тога ипак најбитнија снага компресора коју махом ове играчке немају.

 

 

pistolj-za-farbanje-satajet-3000-b-rp-bl

 

Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    667

  • mire

    514

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    404

6 minutes ago, Блок_64 said:

А шта хоћеш да фарабш са тим пиштољем ако није тајна.

Ja nista, majka voli da se igra. Farba saksije, stolice... Sta stigne.

 

Mene smori sto i ovako prefarba nesto cemu nije trebalo farbanje. Samo mi fali da je naoruzavam :)

 

Video ja viladzer varijantu ssa kompresorom. Pistolj 2k a najmanji kompresor 20k. Mnogo za igranje :)

 

Ako je reneu bio dobar, bice dobar i mojoj majci. Ne treba mi nista profi, niti ocekujem profi alat za 3k.

Link to comment
1 hour ago, darling said:

kako da operem svetlu tasnu od antilopa? jel se nosi na hemijsko? u iskusenju sam da je operem u masini na programu za osetljivu robu...

Samo vracam aktuelno pitanje na poslednju stranu. I got all the info I wanted. Hvala svima.

Link to comment

Ок.

2 minutes ago, katamaran said:

Ja nista, majka voli da se igra. Farba saksije, stolice... Sta stigne.

 

Mene smori sto i ovako prefarba nesto cemu nije trebalo farbanje. Samo mi fali da je naoruzavam :)

 

Video ja viladzer varijantu ssa kompresorom. Pistolj 2k a najmanji kompresor 20k. Mnogo za igranje :)

 

Ako je reneu bio dobar, bice dobar i mojoj majci. Ne treba mi nista profi, niti ocekujem profi alat za 3k.

 

Наравно слажем се.Могу баш што се каже доста да ти објашњавам шта све не ваља ту и које проблеме прави која боја али ако ће да ваља њој ваља ће и теби и мени.

 

Ето сам си дао пример вилиџера а замисли да је и то крш. Devilbiss  и Iwata су рецимо неке марке познатих пиштоља не смем да ти кажем колико они коштају.:3_grin:

 

Link to comment

gipsana obloga zida je uradjena od neverovatno tankih ploca, cini se da imaju oko 7 mm svega, jedoslojno, po svemu sudeci, ladno se ugiba kad se nesto gura u uticnicu. 

od vas  ocekujem da mi date savet kako je to najbolje korigovati da se dobije zid na koji se sme nasloniti ili ne daj boze okaciti kakva polica, ili element

Link to comment
46 minutes ago, Matilda Ivancic said:

gipsana obloga zida je uradjena od neverovatno tankih ploca, cini se da imaju oko 7 mm svega, jedoslojno, po svemu sudeci, ladno se ugiba kad se nesto gura u uticnicu. 

od vas  ocekujem da mi date savet kako je to najbolje korigovati da se dobije zid na koji se sme nasloniti ili ne daj boze okaciti kakva polica, ili element

 

Гипсане плоче се праве у дебљини од 9 и од 12 милиметара.Угиба се јер су вероватно профили постављени на већем размаку него што би требало да буду постављени,тако да ти не гине све испочетка.

Link to comment

Po slici profila ima sasvim dovoljno vidi se po srafovima.Po bandaziranju se vidi da je napravljen krst koji nesme da bude ali to nije ni bitno za uvijanje ploca tako da je verovatno u pitanju debljina ploca.Kod prekradnih zidova obavezn je da se radi sa plocom od 12.5mm

Link to comment

Da li ljulja sve zajedno ili se samo ploča ugiba?

Stavljeni su profili na 60cm (ili 62,5) to bi trebalo da je ok. Proveri kod ovih utičnica da li je tanja ploča, ili odšrafi neku od ovih rupa što su krpili. Svakako nije skroz po ps-u radjeno jer ploče ne bi smele da se sastavljaju na krst, nego naizmenično (na T).

Ako se samo ploča ugiba onda bih ja preko toga samo roknuo još jedan sloj ploča 12,5. Dupla ploča je ionako zakon. A stvari kačiš tiplovima za gips i u zavisnosti od opterećenja biraš vrstu tipla.

edit. evo blok je već isto primetio. stim što ako je stvarno širina zida 180 onda su profili i gušće nego što je potrebno. Jedino ako je obloga zida (što bih rekao po onom distanceru što viri) pa da nisu stavili hor. profile nego tek tako na distancere. al onda bi svuda radilo i gde je profil i gde nije.

Edited by yabadaba
Link to comment

У целој причи око увијања плоче или угибања крст ти је најмање битан.

 

Дакле радио је цео преградни зид са плочама од 9мм а требао је са плочама од 12мм и ту је цео проблем.

Као што је колега изнад рекао најбоље решење је ставити још један ред плоча.

Edited by Блок_64
Link to comment
On 4/13/2018 at 21:23, darling said:

kako da operem svetlu tasnu od antilopa? jel se nosi na hemijsko? u iskusenju sam da je operem u masini na programu za osetljivu robu...

 

antilop se čisti četkom i tvrđom gumicom. 

u prodavnicama obuće možeš da nađeš i posebne gume za brisanje cipela kojima možeš da čistih tašnu.

eventualno možeš da odneseš na hemijsko čišćenje.

svojevremeno je na vrhu balkanske ulice postojalo neko hemijsko čišćenje gde sam nosila jedan mantil na čišćenje.

to je bilo pre jedno dvesta godina...

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...