Jump to content
IGNORED

my library


PussyGalore

Recommended Posts

haha, i ja drzim pljosku na polici za knjige! :)fotke cim uslikam.dobra ideja za temu, mada, ne znam da li medju ljubiteljima knjige ima dovoljno egzibicionista. u svakom slucaju, kada kod nekog prvi put dodjem u stan, prvo se zalepim za knjige. mogu puno da kazu o vlasniku.
pljoska, jakako :)pa nije neki egzib, doduse, kad sam slikala, a nisam nista htela da pomeram i 'namestam' scenografiju, uvidim da nece mocini deo gde su mi fotke s muzem, ni deca ( to odavno punoletno, ne radi se to, jel tako? tako je), usto uvidim, da u svakom pokusaju, nekako se vise vidi on nego ja - hm? a nije. al tako meni izgleda.i sad, kad ste videli, ko je video, ja moram editovati pa staviti druge,jedna mi posebno vaznajer sam potrosila slikovnicu* izgleda se meni* skol/z dole - postavljanje slika
Link to comment

Kao svaki pravi Srbin, na polici držim ikone, a od knjiga imam samo Bibliju. :s_d: (Sliku sam slao ranije, da ne ponavljam).Hm, mislim da bi ovde mogla da dođe mala pričica o tri knjižare, sa mojih nedavnih putešestvija.Knjižara 1 - je već legendarno forumsko okupljalište, the Shakespeare & Co, u gej Pariju. Tamo se srećemo mi gejovi, gejice i gejaci sa foruma, to je već postalo neka vrsta tradicije. Prilažem ovu fotku pisanija kredom vlasnika Georgea Whitmana, nadam se da se da pročitati. Kao i ovu krznatu fotku, pride.p5070069mv6.th.jpgp5070066fo3.th.jpgKnjižara 2 - van glavnih turističkih ruta, Acqua Alta u magično-tonućem gradu mletačkome. U knjižaru se može ući iz čamca ili gondole, a deo sa starim stripovima neretko mora biti evakuisan zbog - acque alte. Kupiti tu Prattovu "Favola di Venezia" bio je mali, ali značajan užitak. Kolekcija stripova je fascinantna.p6240065qk1.th.jpgKnjižara 3 - City Lights Books, Columbus Ave, gde dođoh bez cveta u kosi (i bez kose) u gej Frisco. Sekcija posvećena poeziji mi je bila najinteresantnija, a i najviše se dobija od čitanja s umornijeh nogu.p7210253ly0.th.jpg

Link to comment
post-20-1192270918_thumb.jpge, ovo je vazno mesto - multivezbaonica, bez koje bih, verovatno do sigurno, ujedala okoloi vecina mojih svezaka 'dogodilo se'.. par 'biblija' iz mladosti od kojih su najvaznije Igra staklenih perli i Aleksandrijski kvartette sam, dabome, ko svaka na unutra ( da li?) ambiciozna cura, procitala & komentarisala u nedogled analizirajuci, svekafe ispijajuci sa drustvom iz skole, a u kafani "Tri lista duvana"kako bih volela da imam zvucni zapis tih nadgovaranjaniko vise od 17 i sve ama sve nam je jasno bilovise nego piscima narecenih knjiga :)bas sam ti zahvalna za ideju slikanja knjigasjajna introspektivna zabavaa sad - kupatilo ( ne izdrzzah :lol: )
Link to comment

u amsterdamu sam po izlozima gomile radnji vidjao macke, cak i po onima sa hranom :blink: . tamo su stalno, i u vreme dok je radnja zatvorena i nema nikog. objasnili su mi da je to zbog miseva, kojih imaju u abnormalnim kolicinama, zbog vlage, starosti zgrada i umerenosti klime. tako da, macka u knjizari nije romanticna nimalo :).

Link to comment

p.s.zanimljivo je da je glamurozna blogerka cerka b.pekica.....'Alexandra von Maltzan is President and Founder of All Things Beautiful. A successful serial entrepreneur of some 15 years, she is much more defined by her roots, growing up quite literally living the political struggle of Democracy vs. Dictatorship:Her maternal grandfather was executed by General Tito's henchmen as part of his brutal purge of Yugoslavia's political and intellectual elite post WWII. General Tito sought to squash all allies of Alexandra's great uncle Milan Stojadinovic, Prime Minister of the former Kingdom of Yugoslavia 1935-39, and a staunch opponent to Hitler's and Stalin's dictatorships. After the war he immigrated to Argentina, where he founded and built the venerable El Economista, still in the family's hands today as Argentina's equivalent to The Wall Street Journal.Her late father Borislav Pekic, was recently described by The New York Times as a creator of literary might and one of the most important literary thinkers of the 20th Century (read also My Father 'The Hero'). Alexandra soaked up political and intellectual debate on a day-to-day basis throughout her childhood, and coupled with her present career and a keen interest spanning from politics and current affairs via the Arts to fashion and lifestyle, led to the creation of the 'All Things Beautiful' blog...'mislim, sasvim dovoljan podatak da se, eventualno, o njoj neobavezno procaska.

Link to comment
nemoj da pricas?pa nisam znala i za ,eventualnu, mamu, ima li on jos koga od rodbine sa blogom?
Ne bih znao, Ljiljanin blog jedino pratim redovno od književnost-related blogova. što kaže pesma epska, da parafraziram, blago njemu đe je umro, kad ima takvu ženu da mu delo posvršava.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...