Jump to content
IGNORED

salate


gospa buba

Recommended Posts

a zalucene paprike?za ove moje komsije neSrbe - to je uvek i iznova otkrice.podave se u zalucenim paprikama - redovnoa danas i za sutra napravila sam punu vanglu - TABULE!isto ovako:Tabule.jpg

Edited by msmodesty
Link to comment

istih dimenzija kockice krastavca(neutralan,ne sme da gorci) i kockice narandze(neutralna,ne sme da je slatka previse) pomesati. odgore posuti trecinu filter kesice nekog dobrog caja od borovnice.

Link to comment
a zalucene paprike?
uh.. danas sam pitao kevu da ih kupi, ali kaže da su skupe. inače samo tražim nešto kada ih imam da jedem. the best!
istih dimenzija kockice krastavca(neutralan,ne sme da gorci) i kockice narandze(neutralna,ne sme da je slatka previse) pomesati. odgore posuti trecinu filter kesice nekog dobrog caja od borovnice.
deluje zabavno, ali ne mogu da povežem te ukuse, ali sigurno ću probati. :)
Link to comment

ja pečem ljute papričice. šta me briga. ali nisam siguran da je to baš zdravo.isto jedna vulgaris: krastavac na kolutove, pa u kiselo mleko, mnogo belog luka, peršun ko voli, ko ne voli.

Link to comment
ja pečem ljute papričice. šta me briga. ali nisam siguran da je to baš zdravo.isto jedna vulgaris: krastavac na kolutove, pa u kiselo mleko, mnogo belog luka, peršun ko voli, ko ne voli.
nije zdravo samo u onim slučajevima kada posle posetiš kupatilo ili imaš čir. i pored toga, ne mogu da im odolim.da, ova salata sa krastavcima (ja je stavim u pavlaku) je keva! Edited by bob mould hair style
Link to comment
nije zdravo samo u onim slučajevima kada posle posetiš kupatilo ili imaš čir. i pored toga, ne mogu da im odolim.da, ova salata sa krastavcima (ja je stavim u pavlaku) je keva!
pa, da, samo sam napisao neoprezno. dakle - papričicu. ne bi mogao više od jedne. ni preporučio.mislim da to služe po restoranima kao prilog, ali sam na restoranskom polju slabo iskusan.
Link to comment
uh.. danas sam pitao kevu da ih kupi, ali kaže da su skupe. inače samo tražim nešto kada ih imam da jedem. the best!deluje zabavno, ali ne mogu da povežem te ukuse, ali sigurno ću probati. :)
:)pa nastala mi u nuzdi jednom jer je to bilo sve sto sam imala. posle nadjem na netu da vec postoji. al umesto borovnice ide susam.u svakom slucaju moja omiljena three ingredient salata.a to tvoje krastavci,beli luk, jogurt/pavlaka i jos po neki zelenis..je nas divni dzadzk (cacık) ;)
Link to comment
:)pa nastala mi u nuzdi jednom jer je to bilo sve sto sam imala. posle nadjem na netu da vec postoji. al umesto borovnice ide susam.u svakom slucaju moja omiljena three ingredient salata.a to tvoje krastavci,beli luk, jogurt/pavlaka i jos po neki zelenis..je nas divni dzadzk (cacık) ;)
cacik je s kiselim mlekom, rendanim krastavcima i nanom a krastavci se dobro procede pa je smesa gusta. ali... u hercegovini se to radi malo drugacije i vec jaaaaako dugo, doslo s turcima i ostalo. narenda se krastavac u jogurt, doda beli luk i ohladi. pa se to lepo sluzi u casama i pije. kad sam bio klinac pa me deda vodao po mostarskim kafanama to se sluzilo s rakijom uz naseckano meze. lepo hladi u vrelo leto.
Link to comment

250g šampinjona300g praške šunke15-20 zelenih maslina1 veza mladog luka (perca included)navedeno sitno iseckati i sjediniti1 zelena salataiseckati na rezance, pomešati sa onim gore.300g pavlake200g majoneza1 kašika senfasok od pola limunamalo vorcester sosabiber (kažu da treba i so, ali ja ne solim)od ovog napraviti sos, koji se posle sjedini sa onim biljkama i mesašcem gore.salata nema ime, ali ja interno imenujem sa Ako Dočekam Gosteprijatno.

Edited by PointTaken
Link to comment

ako nekoga zanima a tiče se malih, ljutih papričica. danas mi je šveca kupila 1 teglu pasterizovanih feferona i ubola je baš ono što ja volim kod ovih a to je da nisu žilavi nego onako krti, mesnati. ako nekoga zanima kako se zove firma: kplus zamerka je jedino što su blago ljuti, tako da ode više od pola tegle na ručak.

Link to comment

Pre nedelju dana pravio (za 8 osoba, ispod je mera za 4):- 225 g durum gnocchi-a- 50 g crnih maslinki bez koštica (iseckati, ja stavio i zelene)- 75 g tanko izrezane salame (ja stavio šunku), iseći na kockice- 1/2 glavice cluka- bosiljak (nemadoh svež, a treba, metno sušen)preliv:- 4 kašike maslinovog ulja- malo cukra (metno žličicu)- sok od 1/2 limuna- kašika senfa- 2 kafene kašičice suvog origana- zgnječen čen bluka- salt'n'pepaKad se testenina skuha, ocedi se i pomeša s prelivom. Kad se ohladi, pomeša se sa ostalim sastojcima i jede.

Link to comment
i sad stalno turam u zelene salate umesto sirceta sok od pola/celog limuna, pola/cele pomorandze i malko soja sosa. mnogo finije za tibu.
Amin, i za ždrelo, i njonju i sve tako...
Link to comment

Moja omiljena salata (i nešto sasvim drugačije), za 4 porcije:komorač (dušo :D ), 2 kom. narezana na tanke polukolutovedve jabuke (tanke kriške)dve pomorandže (kriške ili kockice + koru narendati)200 grama krupno iseckanih oraha1/2 limuna, sok + narendana kora (može i ceo, ko voli)jedna banana (kolutovi)500 ml kefiradve kašike kisele pavlake (a može i samo kefir)šećersobibermože i malo peršuna (ja ne praktikujem)Pravi hit, uživajte.

Edited by Pixie
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...