Jump to content
IGNORED

salate


gospa buba

Recommended Posts

pa ne znam ima nekih recepata koji koriste kukuruzno brasno i mleko ili nekakve cudne biljke tipa cashew, koje nije lako naci. nisam probao da pravim, ali jesam da jedem i to prosto nije majonez.

Link to comment
ma jasno, maslinovo, ali mas' je mas' - tu kolicinu ulja sa videa potrosim za mesec dana...
moje neko iksustvo sa majonezom je da ga treba praviti samo sa žumancima, tada treba manja količina ulja da bi se postigla istza konzistentnostna ovom klipu rknu unutra i belnce, verovatno zbog toga ide tako mnogo ulja.neko je pravilo e na 1 žumance 1/8 l ulja ali može i manje ako se radi samo sa muljem, zato što ono brže postiže čvrstoću i onda se u to još doda ceđeni limun, senf i čak i malo vode
Link to comment
@ivy, sestro po izedanju povrća i neumenju spravljanja ''one minut mayonnaise'' :D

doduše, onu što se bućka letnji dan do podne, umem da napravim :sleep:

eee sister...to me ovi,a posebno aram :D, zezaju za majonez i to traje od prosle zime kada sa onomad u jeku promene ishrane u panici od gladi,dok jos nisam otkrila druge nacine, pravila majonez na sve moguce nacine,mislim da sam probala oko 6-7nacina u dva dana i u ocaju mi nijedan nije uspeo pa sam se naivno ovde pozalila ...oo zivote :)...nego znala sam da pravim taj letnji dan do podne i uspevao je i kada se ne sipa kap po kap nego je bitno samo na pocetku napraviti emulziju ulja i zumanca pa posle uopste nije bitno koliko se sipa moze i po deci odjednom.... Edited by ivy
Link to comment
@ivy, sestro po izedanju povrća i neumenju spravljanja ''one minut mayonnaise'' :D

doduše, onu što se bućka letnji dan do podne, umem da napravim :sleep:

i to sto ti ne znas da napravis one minit majo mi je pravi dokaz da to ustvari i ne postoji,jaci mi ne treba -_-
Link to comment
eee sister...to me ovi,a posebno aram :D, zezaju za majonez i to traje od prosle zime kada sa onomad u jeku promene ishrane u panici od gladi,dok jos nisam otkrila druge nacine, pravila majonez na sve moguce nacine,mislim da sam probala oko 6-7nacina u dva dana i u ocaju mi nijedan nije uspeo pa sam se naivno ovde pozalila ...oo zivote :)...nego znala sam da pravim taj letnji dan do podne i uspevao je i kada se ne sipa kap po kap nego je bitno samo na pocetku napraviti emulziju ulja i zumanca pa posle uopste nije bitno koliko se sipa moze i po deci odjednom....
dođem ja na recepte, jedan od mojih prvih postova na kulinarstvu, da pitam ima li živih ljudi kojima je uspelo 1 min mayo ... kakav danak neiskustvu :isuse: :lolol:i krene priča ''here we go again ...'' sad mi je jasno ko je tu glavni krivac :lolol:
Link to comment
  • 9 years later...

Malko thread necromancy.

 

Dajte preporuke za neku salatu za uz ribu.

 

Nešto retko jedem ribu pa sam rešio to da promenim, ali baš nemam ideja šta bi mi išlo uz to kao salata, onu salatu od krompira što obično svi vole ja ne podnosim. Najbolje mi je za sad legla rendana rotkva.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...