Jump to content
IGNORED

Nasilje nad decom u Kini


Mostly harmless

Recommended Posts

Unapred se izvinjavam ukoliko vec postoji slicna tema, ja nisam uspeo da je nadjem.Novi pokolj u vrticuZasto? Ima li neko ideju kako je moguce da se konstantno ponavlja slican scenario?Meni su ove vesti koje dolaze iz Kine apsolutno najteze i najmucnije. Evo vec peti put, za mesec i kusur dana. Sokantno mi je koliko se to medijski ignorise takodje. Poneki redak o tome, bez mnogo objasnjavanja i analiziranja citave situacije. Kao da nisu deca u pitanju :( Da li se radi o nekoj extremnoj verskoj sekti? Experimenti na ljudima? Kinezi prsli generalno?

Link to comment

Meni ovo uzasno lici na scenarije iz USA, tj. probijanje modernog otudjenijeg shvatanja zivota. Ziveo internet gde ces za svaku ludost da nadjes nekog ko ce da te podrzi u tome.

Link to comment
Aha. A gde su bili do sada? Jel' ovo "godina ludakatm"? Znaci, po tebi, ocekujmo slicne stvari i u Indiji npr.
Kina je bila zatvorena zemlja, iz koje su vesti bile filtrirane + nisi imao kablovsku & internet da saznas za ovakve stvari.
Link to comment

I meni ovo lici na sindrom koji u US&A zovu "going postal". Samo sto je u Kini malo teze nabaviti bombe, puske i pistolje, pa zato rade nozevi, sekire, satare, etc..

Link to comment

Da, ali razlikuje se po tome što za razliku od amerike gde ti treba toranj (ako imaš snajper) ili gimnazija (ako imaš uzi), ovi sa ovim stvarima idu pravo u vrtić ili osnovnu. ph34r.gifMada i bez toga mi je dovoljno da pomislim samo na foot binding i da mi ih je dosta (ludaka s one strane Himalaja).

Edited by Razzmatazz
Link to comment

Mozda idu u vrtice i osnovne jer ipak malo teze masakrirati veliki broj odraslih individua sa nozem ili nekim drugim hladnim oruzjem. 1 bolesna i uvrnuta logika, ali tako je.

Link to comment
Mada i bez toga mi je dovoljno da pomislim samo na foot binding i da mi ih je dosta (ludaka s one strane Himalaja).
foot binding je ukinut pre nego sto je sa druge strane Himalaja ukinuto lincovanje crnaca
Link to comment
foot binding je ukinut pre nego sto je sa druge strane Himalaja ukinuto lincovanje crnaca
Ne razumem, to što su linčovali crnce bi trebalo da me natera da foot binding () posmatram drugim očima i kažem "ah, onda je u redu"? Ili to što i na zapadu ima manijaka, čini autore ove grozote manje manijacima, jer postoji "ravnoteža"?Ili je poenta u datumu?
Link to comment

Poenta je u tome sto su se Kinezi foot bindinga otarasili pre mnogo decenija kao jedne sadisticke i necivilizacijske ustanove, i nije mi bas najjasnije kakve to ima veze sa bilo cime. Paralela je sledeca: u Americi neko pobije klince na koledzu, i ja kazem: "Mada i bez toga mi je dovoljno da pomislim samo na lincovanje crnaca i da mi ih je dosta (ludaka s one strane Atlantika)".Izmedju ove dve izjave ne postoji ni najmanja razlika. Besmislene su, nemaju veze sa temom, sa povodom.

Edited by vasudeva418
Link to comment
1.3 milijarde choveci. neka je 1% ludaka, dovoljno je.
Kakvih crnih 1%? Dovoljan je jedan na 100 miliona i eto ti čak 13 pokolja.U Kini ima 4 puta više ljudi nego u US, 2 puta nego u Evropi.
Aha. A gde su bili do sada? Jel' ovo "godina ludakatm"?
Ne pada ti na pamet da je to povezano s tim što se slične stvari nisu mogle čuti i da ih je bilo?Postoji mogućnost i da je promena u stilu života uslovila da se ovakve stvari dešavaju češće.Teško je poverovati da se takve stvari nisu dešavale i ranije, ali je Kina tad bila mnogo zatvorenija.Nije isključeno da su događaji povezani kao deo neke zavere, ali ne vidim da to mora biti slučaj.Po meni je verovatnije da je prvi događaj bio okidač za ostale, jer je pokrenuo latentne psihopate.To me podseća na seriju ubistva iz ljubomore koja je usledila ovde u nedavnoj prošlost. Što se tiče izbora meta, verovatno je povezan s tim da je oružije nedostupno, a vrtići neobezbeđeni.U Kini je teško doći do oružija. Teško je nožem izvršiti masovno ubistvo odraslih ljudi.
Link to comment

Ako ti nije najjasnije kakve veze to ima sa bilo čime, zašto praviš onda paralele koje koje nemaju veze sa nečim što nema veze ni sa čime? Poenta tvog posta uopše nije bila takva, nego očigledno trka u vremenu - ko se koga oslobodio pre: zapadnjaci linčovanja crnaca ili Kinezi foot bindinga. A pošto su se prema tom postu Kinezi oslobodili svog sranja pre (iako nismo tačno utvrdili na koga se mislio na zapadu, Evropu, US ili eventualno SAR), onda im se na tu temu nema šta prebaciti.A foot binding sam pomenuo u kontekstu civilizacijskih razlika; ono šta je nama normalno, njima može biti čudno i obratno - foot binding je bio njima pojam staleške razlike, ponosa, nasleđa (čak i za jedan deo žena koje su primale "tretman"), dok je za mene to najobičnije sadističko mučenje. Vidim da se pattern ovih napada na decu ovde tumači ili prostom statistikom (valjda po onoj da će n majmuna sa n pisaćih mašina u neodređenom vremenu napisati sva Šeksporova dela) ili pokušajem da se nekome ko je tamo mentalno skrenuo da logični racio i izvrši transplantacija redosleda razmišljanja "koje oružije mi je lakše nabaviti i u skladu sa time koja mesta su manje čuvana". Moja poenta je bila u tome da je moguće da okidač leži u tim razlikama koje nisu nama pod nosem, a muče nekoga tamo, tipa one-child-policy, rađanje i odrastanje dece u siromaštvu da rade za ceo svet za najmanju nadnicu i najgorim uslovima, otkud znam. Ono šta je normalno nama, ne mora biti i njima.

Link to comment
Ako ti nije najjasnije kakve veze to ima sa bilo čime, zašto praviš onda paralele koje koje nemaju veze sa nečim što nema veze ni sa čime? Poenta tvog posta uopše nije bila takva, nego očigledno trka u vremenu - ko se koga oslobodio pre: zapadnjaci linčovanja crnaca ili Kinezi foot bindinga. A pošto su se prema tom postu Kinezi oslobodili svog sranja pre (iako nismo tačno utvrdili na koga se mislio na zapadu, Evropu, US ili eventualno SAR), onda im se na tu temu nema šta prebaciti.A foot binding sam pomenuo u kontekstu civilizacijskih razlika; ono šta je nama normalno, njima može biti čudno i obratno - foot binding je bio njima pojam staleške razlike, ponosa, nasleđa (čak i za jedan deo žena koje su primale "tretman"), dok je za mene to najobičnije sadističko mučenje. Vidim da se pattern ovih napada na decu ovde tumači ili prostom statistikom (valjda po onoj da će n majmuna sa n pisaćih mašina u neodređenom vremenu napisati sva Šeksporova dela) ili pokušajem da se nekome ko je tamo mentalno skrenuo da logični racio i izvrši transplantacija redosleda razmišljanja "koje oružije mi je lakše nabaviti i u skladu sa time koja mesta su manje čuvana". Moja poenta je bila u tome da je moguće da okidač leži u tim razlikama koje nisu nama pod nosem, a muče nekoga tamo, tipa one-child-policy, rađanje i odrastanje dece u siromaštvu da rade za ceo svet za najmanju nadnicu i najgorim uslovima, otkud znam. Ono šta je normalno nama, ne mora biti i njima.
Nije bila trka u vremenu nego cinjenica da si rekao da se uzasavas ludaka iako su se sakacenja stopala otarasili bas iz razloga koje pominjes: zato sto je to sadisticko sakacenje. I bio si jako neprecizan u prvoj izjavi, u prvi mah nisam ni video ko pise. A sam sam trebao da predupredim dalji nesporazum i kazem da su lincovanja u Americi prestala nekako u isto vreme kada i sakacenje stopala, i da je u oba slucaja to bila posledica nagle modernizacije obeju zemalja. Krecem djonom, umesto da pitam za objasnjenje, izvini.Objasnjavajuci svoj post, zakacio si pitanje koje i mene tangira: nema li ovaj niz pokolja veze sa nekom cudnom ambivalencijom spram dece? Kinezi od pocetka politike jednog deteta obozavaju decu, svoju i tudju. Mozda kod nekih ljudi, koji su na ovaj ili onaj nacin osujeceni da zasnuju porodicu (mala plata itd.) postoji nekakav mehanizam koji ih gura u pravcu ludila, i koji je vezan za nekadasnje modele kontrole populacije i pratecu propagandu?
Link to comment
...Ne pada ti na pamet da je to povezano s tim što se slične stvari nisu mogle čuti i da ih je bilo?Postoji mogućnost i da je promena u stilu života uslovila da se ovakve stvari dešavaju češće.Teško je poverovati da se takve stvari nisu dešavale i ranije, ali je Kina tad bila mnogo zatvorenija....
Palo mi je na pamet, da, ali ipak, tesko da je bila toliko zatvorena da se odradi cover-up masovnih ubistava dece. Realno, ni sada nisu sampioni otvorenosti pa se ovakve vesti sire. Sturo da ali ipak sire. Mislim da ce sa ovim da se nastavi i zdrav razum mi ne pomaze da dokucim sta stoji iza ovakve grozote. 1 od pocinitelja je izjavio da je bio nervozan jer ga je ostavila devojka :isuse: , mada mislim da zestoko sere. Niko ne moze toliko da prsne od "ljubavi"...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...