Jump to content
IGNORED

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

Ako će da pokrije makar do tih 5% duga, zašto da ne? Nego je valjda bolje da ti koji su krivi i odgovorni nastave da rade isto što su i do sada...Uostalom, koliko mi je poznato, otuđivanje imovine par grčkih multimilijardera bi moglo da pokrije daleko više od 5%.Zezaš? Misliš, ako ti se skreše plata, i usput moraju da po zakonu ekonomije propadnu silna preduzeća i XYZ ljudi da ostane bez posla, niko ti ne zavlači ruku u džep?1. To neće da može bez da se uklone oni koji su od takvog sistema imali najviše koristi a to je, vrlo jasno, elita, ma koliko u apsolutnim vrednostima ispadalo da je 8 miliona ljudi trošilo više od njih 20-ak hiljada.2. Govori da isto tako ove silne banke po Srbiji sa svojim zgradurinama nisu realne™ i da bi radnici u njima trebali da traže veće plate zbog rizika.Dakle, bolje bi bilo da se ne bune?U principu, pravo je pitanje kako će uopšte moći da uštede 300 milijardi dolara? Od čega? Na koju foru? Koliko im je to samo BDP-ova?Pa da, jeste, oni su za te političare glasali <_< Tako ćemo i mi biti krivi za koju godinu, jer smo glasali za te političare :isuse: Za Dinkića naročito. "Oni su pristali na taj sistem" :lol: Nisu oni pristali ninašta, taj sistem je uspostavljen, da ne kažem nametnut (bez obzira da li je nametnut silom ili podstrekivan i promovisan od strane vladajuće elite), ljudi samo plivaju, hteli ne hteli, jer taj sistem ne može da se promeni. Uostalom, podstrekivan je i odobravan spolja. Sve se bojim da su svi tek sada postali svesni šta je zla Grčka elita radila proteklih godina. Mislim, živeli su kao bubrezi u loju, svako je imao moped, zastrašujuće.MMF je polupolitička institucija za upumpavanje keša, koja ponekad deluje profesionalno, a ponekada deluje u skladu sa naređenjima onih ko ih finansira. Čik pogodi ko je glavni finansijer. A cifre su štelovane svuda, to je barem danas jasno, otuda i svetska kriza. Naravno, ima i štelovanja i štelovanja™, ali svodi se na isto. U zavisnosti od stepena katastrofe neka bude i stepen odgovornosti pred bogom i ljudima. To bi bilo baš pravoslavno™.Utoliko je još suludije kako ne bi mogla jedna sveobuhvatnija istraga da utvrdi ličnu odgovornost za barem par stotina najbitnijih faca. Međutim, toga nikako da se neko seti, a posle se svi čude otkuda se peče ražanj po ulicama, a svi zecovi™ u šumi.Elem, da živim u nekoj drugoj državi, pa da poželim da se ovde desi totalni slom i da vam svima skrešu plate 50% i da pola vas ostane bez posla, pa da vam tupim kako "to što ste zarađivali nije bilo realno" i da "morate da shvatite da ste vi deo problema", sa sve pozivanjem da se slučajno ne desi nešto vladajućoj garnituri i odgovornima jer je svaki ljudski život svetinja....što će se ionako desiti...:cry:
Za Grčku je već kasno. That ship has sailed. Grčka će da ode u vrlo ružan default.Čak i da dobiju tih 100 milijardi Eura pozajmica, to je manje od kapi u okeanu. I pokriće im možda jedan deo bondova koje su izdali po sumanutim kamatama od 13% a prvi dospevaju za par meseci.Njihov glavni problem su unutrašnji dugovi, od čega je najveći dužnik na unutrašnjem planu država.Od turizma neće imati narednih nekoliko godina prihode, jer su sve unapred založili i prodali. Prodali su petogodišnje prihode državne lutrije, kao i trogodišnje prihode od poletno-sletnih taksi aerodroma. I to sve još prošle godine.Dakle, sad je džabe paljenje bankarskih službenika, razbijanje i ubijanje.Ono što me sad interesuje je kako će EU i Euro preživeti ovakav udarac. Došlo se do tačke kad EU mora da postane neki čvršći savez, sa većom dozom vlasti u odredjenim sferama, ili će početi da se urušava.
Link to comment
Naravno da ih niko ne pominje, niko ih nikada neće ni pominjati. Zbog toga i zaslužuju sve što im se dešava (a ne zbog toga što je raja kao trošila silne milijarde bahato). Sve neka ide po starom, sa istim ljudima koji su dotle i doveli.
o da, srpska raja najbolje zna. cim ne valja - rushi, lomi, kolji, pa pravi sve iznova.i ta odvratna, destruktivna sankilotska zedj za krvlju, od svega toga ima da nam bude bolje. svima.srecom po njih, grci su malcice kultivisaniji po tom pitanju pa ni ne pominju bogatu elitu.postojanje elite je neminovno i neophodno, kao i kontinuitet iste, koliko god to pojedincima iz kvazi komunisticko levicarske perspektive izgledalo trulo.
Link to comment
kvazi komunisticko levicarske perspektive izgledalo trulo.
Jel postoji uopste prava komunisticko-levicarska perspektiva??? Uvek cujem samo za ovu kvazi, iz usta cetnika, liberala i ostalih... pa me zanima sta pravi levicar treba da prica i radi?
Link to comment
Elem, da živim u nekoj drugoj državi, pa da poželim da se ovde desi totalni slom i da vam svima skrešu plate 50% i da pola vas ostane bez posla, pa da vam tupim kako "to što ste zarađivali nije bilo realno" i da "morate da shvatite da ste vi deo problema", sa sve pozivanjem da se slučajno ne desi nešto vladajućoj garnituri i odgovornima jer je svaki ljudski život svetinja.
Još samo da skapiraš da ono troje nesrećnika danas nisu bili nikakav deo vladajuće i odgovorne garniture, već niži činovnici koji su radili za malu platu i maštali o nekim boljim vremenima (možda bi se čak i priključili protestu da nisu bili zaposleni u privatnom sektoru) da bi im presudio pravednički molotov koktel dok su odgovorna lica bezbedna da bezbednija ne mogu biti, i možda ti se otvori opcija da još jednom razmisliš o tom revolucionarnom zanosu. Niko ovde nije pozivao da odgovornima ne fali dlaka sa glave nego smo sa pravom zabrinuti da gnev raznoraznih pravednika i mašinbravara neće ni prismrdeti odgovornima ali će zato poubijati boga oca među nedužnim svetom koji samo pokušava da pošteno živi od svog rada.I da, ja ću prvi da ti kažem da to što zarađujemo mi u Srbiji dobrim delom nije realno a još manje održivo. I da je samo pitanje koliko će štete ovdašnja plutokratija uspeti da napravi pre nego što dođe murija i prekine pijanku.
Link to comment
Jel postoji uopste prava komunisticko-levicarska perspektiva??? Uvek cujem samo za ovu kvazi, iz usta cetnika, liberala i ostalih... pa me zanima sta pravi levicar treba da prica i radi?

da odraste.

Link to comment
Jel postoji uopste prava komunisticko-levicarska perspektiva??? Uvek cujem samo za ovu kvazi, iz usta cetnika, liberala i ostalih... pa me zanima sta pravi levicar treba da prica i radi?
Postoji. Ni ja ne znam zasto je G.G. upotrebio 'kvazi'... nazalost, jos uvek postoje ljudi koje posmatraju svet iz te perspektive.
Link to comment
Još samo da skapiraš da ono troje nesrećnika danas nisu bili nikakav deo vladajuće i odgovorne garniture, već niži činovnici koji su radili za malu platu i maštali o nekim boljim vremenima (možda bi se čak i priključili protestu da nisu bili zaposleni u privatnom sektoru) da bi im presudio pravednički molotov koktel dok su odgovorna lica bezbedna da bezbednija ne mogu biti, i možda ti se otvori opcija da još jednom razmisliš o tom revolucionarnom zanosu. Niko ovde nije pozivao da odgovornima ne fali dlaka sa glave nego smo sa pravom zabrinuti da gnev raznoraznih pravednika i mašinbravara neće ni prismrdeti odgovornima ali će zato poubijati boga oca među nedužnim svetom koji samo pokušava da pošteno živi od svog rada.I da, ja ću prvi da ti kažem da to što zarađujemo mi u Srbiji dobrim delom nije realno a još manje održivo. I da je samo pitanje koliko će štete ovdašnja plutokratija uspeti da napravi pre nego što dođe murija i prekine pijanku.
Ko uopšte priča o toj trojici nesrećnika, i ko priželjkuje da ljudi završavaju tako?Inače, ko smo to "mi" koji (ne) zarađujemo realno u Srbiji? Recimo, apsolutno ne dam nikom da ijedan jedini dinar koji zarađujem tako kako zarađujem proglasi nerealnim. Ne dam iz jednog prostog razloga - jer nije nerealan. Ne samo u mojoj neposrednoj okolini i u onome što ja radim, već je cela firma na zdravim i realnim osnovama. Samo u nekoj metafizičkoj raspravi može da se proglasi da ja zarađujem/prodajem dim i da to nije realno, a i tu treba žešći spin. Nema šanse. Zna se vrlo dobro ko ovde naduvava maglu, ko omogućava to politički i ko su ti koje treba za jaja. Problem i jeste u tome što se kritična masa ne može nakupiti dok se ne desi neko ovakvo sranje, jer ljudi su takvi. Jadni i glupi. Ako i jesu nerealne pare, stranog su porekla, skoro 100%. Pa neka tamo apologete pričaju da su nerealne.I sutra treba na nekom Parapsychopatologie™ forumu u Italiji da pričaju Bellissimo i MassimoRulez kako smo i ti i ja zaslužili to i to jer smo trošili™, i glasali za takvu elitu™. Ja sam kriv za rasipanje u javnom sektoru, dne™, kako da a™. Edited by Filipenko
Link to comment
...ako ne zelis, tim bolje. ionako mi tvoje misljenje vise nije relevantno.
Avaj, kako bih ti rado uzvratio istom merom samo da mogu nesto slicno da kazem za tvoje misljenje.Relevantno obavezno :P Sala na stranu, Grcka ce da prodje k'o Grcka, racun ce kao i obicno da plate siromasni, mozda kapitalizam puca na najslabijoj kariki, itd, itd, ali ima nesto drugo: spremnost ljudi da izadju i brane nesto sto smatraju svojim, sto smatraju zavlacenjem ruke u dzep, pokusajem da im se nesto uzme. Opravdanost ili neopravdanost toga nije bitna, narocito ne gledano spolja. Ima smisla samo gledana ocima Grka.U jednoj drugoj zemlji, gde se otimalo masovno, gde je drzava pljackala svoje gradjane i preraspodeljivala bogatstvo na ocigled svih, sa svim nuspojavama kao sto su ulicna ubistva, osim par benignih protesta, zimskih setnji - toga nije bilo.Rezim je bio vest, brzo usmerio nezadovoljstvo ka spoljasnjim i unutrasnjim neprijateljima, kanalisao ga prema nekim drugim problemima koje je, uglavnom, sam generisao, ukljucijuci i rat.A protesta nigde.
Link to comment

Не тролујте, бре, ево Мише Бркића на ХРТ!Човек није нормалан, тролује себе самог и прича као да је на самрти. Одјебаше га после две минуте. :isuse:

Edited by Hella
Link to comment
o da, srpska raja najbolje zna. cim ne valja - rushi, lomi, kolji, pa pravi sve iznova.i ta odvratna, destruktivna sankilotska zedj za krvlju, od svega toga ima da nam bude bolje. svima.
I šta smo mi to porušili i koliko ljudi smo poklali tokom protesta devedesetih godina?
Link to comment
I šta smo mi to porušili i koliko ljudi smo poklali tokom protesta devedesetih godina?

obzervacija se odnosi na poslednja 2 veka. istorija ne pocinje od "nas".

Edited by G.G.
Link to comment
I šta smo mi to porušili i koliko ljudi smo poklali tokom protesta devedesetih godina?
Nazalost, nista.
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...