Jump to content
IGNORED

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

Зато сам ја морао да једем шећерне табле, јебла их стабилизација :( Него, да ми неко од вас старијих и школованијих рашчисти нешто: негде сам, поводом обљетнице Титине смрти, нашао податак да је цела СФРЈ била задужена у износу од 11 милијарди евра, а да екс државе сада кумулативно дугују око 140 милијарди. Мене занима ових 11 милијарди - ако је то било 22 милијарде ДЕМ, да ли то може тек тако да се прецвика напола, да ли 11 млрд. ондашњих вреди као 11 млрд. садашњих, а ако не - који се параметри користе да би се утврдила права вредност неког историјског задужења?
Dug SFRJ se vrteo negde oko 20 milijardi USD, i bio stabilan na toj sumi duži niz godina, pošto je negde do '82 i proizvodnja i izvoz išao dobro. Nakon toga, dug se nije povećavao, ali se povećavala beda i loš život. Sada, situacija je ovakva kakvu znamo.
Link to comment
Nek elita i plati.Nije lik sto raznosi postu ili popravlja autoput sigurno napravio sranje a po njegovu platu su prvo dosli sad.Zamisli, prljavi Grci hteli da zive kao ostatak EU! Ne moze to tako! Ima jedna EU i druga EU... Druga EU samo pravi neka sranja ovim lepim i pametnima u prvoj EU, umesto da budu dobri pa ce prva EU da im dodje tu na letovanje i ostavi baksis.
citam tvoje poprilicno emotivne postove kao sto citam i reakcije na tvoje postove. sta da kazem, nekako su mi blizi tvoji postovi nego postovi-reakcije sugavih mediokriteta koji misle da su uhvatili boga za kurac samom cinjenicom da su dovoljno kvalifikovani da rade za malo luksuznije i vece pakovanje kikirikija i kojima je vrh zivotnih teznji da budu to sto jesu: mediokriteti. plus sto se tako plase da se ta "stabilnost" sistema i njihove pozicije ne poremeti i ovde i da kojim slucajem ne bude dovedena u pitanje i njihova mesecna porcija kikirikija.
Link to comment
Dug SFRJ se vrteo negde oko 20 milijardi USD.
Добро, сума није спорна, али мене интересује колико је то данашње ЕУ валуте, као и метода којом се то утврђује. Типа, за 20 млрд $ си онда могао да купиш Х тона рецимо - злата - а данас ти за то треба Х евра.
Link to comment
citam tvoje poprilicno emotivne postove kao sto citam i reakcije na tvoje postove. sta da kazem, nekako su mi blizi tvoji postovi nego postovi-reakcije sugavih mediokriteta koji misle da su uhvatili boga za kurac samom cinjenicom da su dovoljno kvalifikovani da rade za malo luksuznije i vece pakovanje kikirikija i kojima je vrh zivotnih teznji da budu to sto jesu: mediokriteti. plus sto se tako plase da se ta "stabilnost" sistema i njihove pozicije ne poremeti i ovde i da kojim slucajem ne bude dovedena u pitanje i njihova mesecna porcija kikirikija.
+1
Link to comment
Добро, сума није спорна, али мене интересује колико је то данашње ЕУ валуте, као и метода којом се то утврђује. Типа, за 20 млрд $ си онда могао да купиш Х тона рецимо - злата - а данас ти за то треба Х евра.
http://www.bls.gov/data/inflation_calculator.htmMada je ovo za Am'riku, ne znam kako bi to bilo globalno. No oni kazu, $20 1970. = $112 2010., a za 1980. je $20 = $53 2010.
Link to comment
Зато сам ја морао да једем шећерне табле, јебла их стабилизација :( Него, да ми неко од вас старијих и школованијих рашчисти нешто: негде сам, поводом обљетнице Титине смрти, нашао податак да је цела СФРЈ била задужена у износу од 11 милијарди евра, а да екс државе сада кумулативно дугују око 140 милијарди. Мене занима ових 11 милијарди - ако је то било 22 милијарде ДЕМ, да ли то може тек тако да се прецвика напола, да ли 11 млрд. ондашњих вреди као 11 млрд. садашњих, а ако не - који се параметри користе да би се утврдила права вредност неког историјског задужења?
bem li ga, valjda je to to...
Seven Ways to Compute the Relative Value of a U.S. Dollar Amount, 1774 to PresentSend us feedbackThe authors would like to find out why you are using this calculator and your impression of it. The link above will take you to a form where you can tell us the context of your question, what answer you are going to use and for what purpose. We thank you for your feedback.Support Our WorkIf you find this site was "worth" something to you, would you be willing to make a small contribution to our work? The link above will take you to a form where you can do just that.Current data is only available till 2009. In 2009, $20,000,000,000.00 from 1980 is worth:$52,100,000,000.00 using the Consumer Price Index$46,000,000,000.00 using the GDP deflator$51,600,000,000.00 using the unskilled wage$57,300,000,000.00 using the Production Worker Compensation$75,700,000,000.00 using the nominal GDP per capita$102,000,000,000.00 using the relative share of GDPData for the consumer bundle is only available through 2008.
Link to comment
citam tvoje poprilicno emotivne postove kao sto citam i reakcije na tvoje postove. sta da kazem, nekako su mi blizi tvoji postovi nego postovi-reakcije sugavih mediokriteta koji misle da su uhvatili boga za kurac samom cinjenicom da su dovoljno kvalifikovani da rade za malo luksuznije i vece pakovanje kikirikija i kojima je vrh zivotnih teznji da budu to sto jesu: mediokriteti. plus sto se tako plase da se ta "stabilnost" sistema i njihove pozicije ne poremeti i ovde i da kojim slucajem ne bude dovedena u pitanje i njihova mesecna porcija kikirikija.
+2 Bez uvrede, vaistinu se stice utisak da svi komentarisu stvar iz perspektive sopstvene guzice. Oseca se previse strasti u zastupanju stavova. Sto kod nas laickih i neutralnih posmatraca narusava kredibilitet i paznju saslusavanja i citanja :P
Link to comment

Grckoj nije smetalo onomad da proda ostrvo Skorpios svom najimucnijem gradjaninu Onazisu. Kada sam isao u obilazak ostrva (bas obilazak, isli smo oko ostrva), primetio sam da Grci poprilicno afirmativno o njemu govore. Narocito su ponosni na njegova poznanstva u svetu i to sto je jebao Zaklinu Kenedi, ako sam dobro zapamtio sta je turisticki vodic trabunjao na losem engleskom. E pa, dragi Grci, ako ostrvo moze da bude u vlasnistvu bogatog Grka, moze vala da bude i u vlasnistvu bogatog arapina, seika, jordanske princeze, sinavatre, bila gejtsa ili nekog drugog vlasnika 100 metara dugacke jahte. Prodajte lepo desetak ili pedesetak nenaseljenih ostrva, pa se delimicno izvucite iz bulje. Svaka milijarda je dobro dosla sada.

Edited by pacey defender
Link to comment
citam tvoje poprilicno emotivne postove kao sto citam i reakcije na tvoje postove. sta da kazem, nekako su mi blizi tvoji postovi nego postovi-reakcije sugavih mediokriteta koji misle da su uhvatili boga za kurac samom cinjenicom da su dovoljno kvalifikovani da rade za malo luksuznije i vece pakovanje kikirikija i kojima je vrh zivotnih teznji da budu to sto jesu: mediokriteti. plus sto se tako plase da se ta "stabilnost" sistema i njihove pozicije ne poremeti i ovde i da kojim slucajem ne bude dovedena u pitanje i njihova mesecna porcija kikirikija.
Smem li da pitam sa kojim pravom deliš ovakve kvalifikacije i šta uopšte znaš o ljudima koje nazivaš šugavim mediokritetima zbog toga što nisu uzeli molotov koktel u ruke i bacili ga na neke nedužne nesrećnike u koje im je neki neuki šaban upro prstom?
Link to comment

Beowl, tvoj doprinos ovoj diskusiji je veoma veliki. Ipak, to nije sprecilo da se diskusija ponovo pretvori u razmetanje ravnodusnoscu, uz, moze se reci, i rasisticke kvalifikacije o lenjim nacijama itd. Takvo pisanje izaziva razumljivo besne reakcije.

Link to comment
Beowl, tvoj doprinos ovoj diskusiji je veoma veliki. Ipak, to nije sprecilo da se diskusija ponovo pretvori u razmetanje ravnodusnoscu, uz, moze se reci, i rasisticke kvalifikacije o lenjim nacijama itd. Takvo pisanje izaziva razumljivo besne reakcije.
Pa koja je poenta pontijakovog posta? Da sad ja nagadjam da li je bas na mene mislio? Da mu preventivno i uslovno uzvratim istom merom, pod uslovom da jeste na mene mislio? da provedemo narednih par sati u raspravljanju oko tih stvari? Edited by pacey defender
Link to comment
E pa, dragi Grci, ako ostrvo moze da bude u vlasnistvu bogatog Grka, moze vala da bude i u vlasnistvu bogatog arapina, seika, jordanske princeze, sinavatre, bila gejtsa ili nekog drugog vlasnika 100 metara dugacke jahte. Prodajte lepo desetak ili pedesetak nenaseljenih ostrva, pa se delimicno izvucite iz bulje. Svaka milijarda je dobro dosla sada.
To što su zadrigli švapski bumbari dobili erekciju na grčka ostrva pa im svako malo preko tamošnjih političara poručuju da su zainteresovani za kupovinu, ne znači da Grci treba to da prihvate.Osim toga, bilo bi potrebno jedno pet hiljada takvih ostrva kao što je Onazisovo, da se namiri ovaj dug. Samim tim, paralela nije odgovarajuća.Bila je Grčka u bankrotu i ranije pa nije prodavala svoja ostrva.Nije mi baš najjasnija ta slast sa kojom im predlažeš da prodaju ostrva. Kao da će se od tvojih para finansirati grčki bailout. Hoćeš li Špancima za par meseci sa istom dozom cinizma savetovati da prodaju Kanarska Ostrva? Portugalcima da prodaju Azore? Italijanima da prodaju Sardiniju? Ircima da prodaju Dablin? Srbima da prodaju... e jbg, Srbi su već prodali većinu svoje teritorije domaćim feudalcima pa neće mnogo ostati za strane... Čemu bre tolika zloba?
Link to comment
Beowl, tvoj doprinos ovoj diskusiji je veoma veliki. Ipak, to nije sprecilo da se diskusija ponovo pretvori u razmetanje ravnodusnoscu, uz, moze se reci, i rasisticke kvalifikacije o lenjim nacijama itd. Takvo pisanje izaziva razumljivo besne reakcije.
Slažem se ali neka gospodin blagoizvoli sručiti svoj bes na nekog konkretnog ravnodušnog rasistu umesto što naziva šugavim mediokritetom svakog ko radi od devet do pet.
Link to comment
To što su zadrigli švapski bumbari dobili erekciju na grčka ostrva pa im svako malo preko tamošnjih političara poručuju da su zainteresovani za kupovinu, ne znači da Grci treba to da prihvate.Osim toga, bilo bi potrebno jedno pet hiljada takvih ostrva kao što je Onazisovo, da se namiri ovaj dug. Samim tim, paralela nije odgovarajuća.Bila je Grčka u bankrotu i ranije pa nije prodavala svoja ostrva.Nije mi baš najjasnija ta slast sa kojom im predlažeš da prodaju ostrva. Kao da će se od tvojih para finansirati grčki bailout. Hoćeš li Špancima za par meseci sa istom dozom cinizma savetovati da prodaju Kanarska Ostrva? Portugalcima da prodaju Azore? Italijanima da prodaju Sardiniju? Ircima da prodaju Dablin? Srbima da prodaju... e jbg, Srbi su već prodali većinu svoje teritorije domaćim feudalcima pa neće mnogo ostati za strane... Čemu bre tolika zloba?
Kakva zloba, o cemu ti pricas? Kakva Sicilija, kakva Kanarska ostrva? Pricam o nenaseljenim ostrvima. Aman, nisam pricao da treba Lefkadu i Krit da prodaju. Nema ovde zlobe. Ako su mogli da prodaju nenaseljeni Skorpios Onazisu, zasto ne bi prodali jos koje ostrvo sada kada su u finansijskog buli. Ako ce prodaja jednog nenaseljenog ostrva znaciti da ce 26 Eu drzava srazmerno manje finansirati pomoc Grckoj, onda je to sasvim legitiman predlog. Ili mislis da prosecni Nemac ili Danac treba cutke da gleda kako Grcka trosi pare ostatka unije?
Link to comment
Grckoj nije smetalo onomad da proda ostrvo Skorpios svom najimucnijem gradjaninu Onazisu. Kada sam isao u obilazak ostrva (bas obilazak, isli smo oko ostrva), primetio sam da Grci poprilicno afirmativno o njemu govore. Narocito su ponosni na njegova poznanstva u svetu i to sto je jebao Zaklinu Kenedi, ako sam dobro zapamtio sta je turisticki vodic trabunjao na losem engleskom. E pa, dragi Grci, ako ostrvo moze da bude u vlasnistvu bogatog Grka, moze vala da bude i u vlasnistvu bogatog arapina, seika, jordanske princeze, sinavatre, bila gejtsa ili nekog drugog vlasnika 100 metara dugacke jahte. Prodajte lepo desetak ili pedesetak nenaseljenih ostrva, pa se delimicno izvucite iz bulje. Svaka milijarda je dobro dosla sada.
jel' tebe nekako licno ugrozava nemacki kredit? ne razumem zasto pises ovakve nebuloze? ovo vise nije nedostatak empatije, vec zalazi u aktivnu malicioznost. ti iz nekog razloga zelis da Grcka bude ponizena. da ne pricamo da se jedno nenaseljeno ostrvo moze kupiti za 5-10 miliona dolara. velika ostrva dobace i do 50 miliona. da neces mozda da prodaju Krit Gadafiju?ajde malo se informisi pre nego sto sledeci put budes brinuo nemacke i danske brige Edited by vasudeva418
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...