Jump to content
IGNORED

Kinokultura


fonTelefon

Omiljeni ruski reziser  

6 members have voted

  1. 1. Vas omiljeni ruski reziser

    • Ace Golemiot Sokurov
    • Aleksei Balabanov
    • Nikita Mihalkov
    • Pavel Lungin


Recommended Posts

Нема теорије да се Сокуров зове Alexander Sokurov. Аљександр, Александр, па чак и скарабуџено Александар, у реду. Али са иксом и са -ер, не.Док се то не среди, не учествујем на овом топићу. Приметићу приватну поруку.

Link to comment
prepecen suncemhttp://www.guardian.co.uk/world/2010/apr/27/nikita-mikhalkov-russia-war-film
Kime, link si ispunio, još ti fali da nekog citiraš, pa da se računa da si na pravi način otvorio učešće i na ovom topicu...
Link to comment
Нема теорије да се Сокуров зове Alexander Sokurov. Аљександр, Александр, па чак и скарабуџено Александар, у реду. Али са иксом и са -ер, не.Док се то не среди, не учествујем на овом топићу. Приметићу приватну поруку.
I Rusiji je krenulo kad je otisao Boris.
Link to comment
prepecen suncemhttp://www.guardian.co.uk/world/2010/apr/27/nikita-mikhalkov-russia-war-film
videcemo ste ce biti kad izadje u svet, ovo je, Kime, prilicno neozbiljan clanak za Guardian, cuj, malo je zaradio. Hurt Locker realno prikazuje razbombavanje i Irak isto koliko i Snezana i 7 patuljaka pa akademicima to nije smetalo.
Link to comment
Hurt Locker realno prikazuje razbombavanje i Irak isto koliko i Snezana i 7 patuljaka
Sve ređe se slažemo, ali ovde ga ubode u bull's eye. :Hail: Inače, slabo znam ove reditelje, ne prikazuje se to baš po Australijama, a ja se nisam nikad odomaćio sa skidanjem filmova s neta. Svideo mi se onaj Urga, to je valjda jedan od pomenutih reditelja. I onaj 3opgetov Povratak. I onaj sa muzejem u Petrogradu, kakogod da se zvao.
Link to comment
de je Zvjagincev?
vala bas, dosta skroman poll.glasovao za mihajlkova zbog sunca i urge, u nedostatku boljeg.dje je talentovaniji brat mu?balabanov moz da ide u poll za najnemastovitijeg samom sebi sokantnog reditelja.
Link to comment
vala bas, dosta skroman poll.glasovao za mihajlkova zbog sunca i urge, u nedostatku boljeg.dje je talentovaniji brat mu?balabanov moz da ide u poll za najnemastovitijeg samom sebi sokantnog reditelja.
Ovu listu sam pokupio sa nekog fegetskog sajta. Gde si video ruski film da se zene skidaju i da uzgred slozis plastikaner piva.
Link to comment
Kime, link si ispunio, još ti fali da nekog citiraš, pa da se računa da si na pravi način otvorio učešće i na ovom topicu...
Tražiti sredstva od države znači oduzeti ta ista sredstva zdravstvu, obrazovanju, vojci i čak i rudarima. Filmska industrija može biti ponovo rođena samo kroz gledaoca, koji će, ipak, biti spreman da plati samo za onu kinematografiju u kojoj će moći da se prepozna. Svakako, ovo zasigurno ne znači da treba da, daleko bilo, lažemo i ulepšavamo našu stvarnost. Međutim, to znači da dostojanstvo i vera moraju biti temelji ljudskog postojanja, bez obzira kako okrutna tema filma mogla biti. Jedan mudar čovek je jednom rekao da je „Okrutna istina lišena ljubavi samo laž“. Kinematografija nema prava da izvuče kiseonik iz vazduha koji dišemo jel je on već osiromašen. Pitanje pred nama nije samo pitanje našeg vremena, već i pitanje naše budućnosti. Ukoliko želimo biti zaista ozbiljni to je i pitanje naše nacionalne bezbednosti. @3orge: lakse malo brate u spijunazi za staljina. nisam ja pisao tekst.edit: nisam inace u mogucnosti da promptno odgovarama jos desetak dana. da se ne zabrinete. Edited by kim_philby
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...