Jump to content
Sign in to follow this  
salerokada

Blicova DVD kolekcija

Recommended Posts

salerokada
http://sport.blic.rs/Fudbal/Svetski-fudbal/176997/Mondijali-na-dlanu-prvi-naslov-uz-Blic-u-subotu-za-samo-25-dinaraU četvrtak (petak) je Blic najavio pojavljivanje DVD kolekcije o svetskim prvenstvima. Pisalo da će kolekcija imati 13 nastavaka a da prvi DVD košta svega 25 din. i da će se pojaviti u subotu uz novine. Međutim, DVD nigde nema.U subotu se ja DVD-a setim oko 17h i rekoh sebi "sve je pokupovano, ali 'ajde da porverim ima li negde". Zapucam poBulevaru i pitam na 3-4 mesta za DVD ali niko nije ni čuo za isti. Danas u 24 sata veliki tekst od DVD-ovima i u istom piše da je prvi deo izašao u subotu. Ponovo ja na trafike u Bulevar a prodavačica mi kaže "Pisalo je u subotnjem Blic-u da ima DVD, ali istog nije bilo. To ti je prevara."Dakle, zna li neko o čemu se radi sa tim famoznim DVD-ovima?

Boza_zvani_Pub

ja sam kupio disk u subotu. Prvo, to nije blicova kolekcija. disk je strane proizvodnje, samo ide nas prevod i isao je uz novine, odlican je, obavezno kupiti. sve je pod licencom fifa. ovaj prvi je bio o prva 4 svetska prvenstva 1930-50, dok ce svaki naredni broj (jos 14) biti vezan za po jedno sp.Disk se nije dobijao uz same novine vec je morao posebno da se kupi i kostao je 25 din (naredni ce kostati po 299 din, uz disk se dobijala i kartonska kutija i kao neki reklamni poster. ja sam svoj kupio u v stepe, kiosk iznad bioskopa, ali sam siguran da je na kiosku preko puta hrama (onom sto radi 24 h) i juce bio nalepljen taj poster sa reklamom pa potrazi tamo. Svima bih preporucio, disk sadrzi detalje sa najvaznijih utakmica, poredjenje dve legende fudbala i top 10 (u prvom broju su bili slobodnjaci) sa SP. Obavezno kupite bar ovaj prvi broj, ja cu sigurno celu kolekciju.

salerokada

Rekoh Blicova kolekcija jer su ga reklamirali u Blicu i 24 sata i navodno ide uz Blic.Ql, bar neko zna o čemu se radi, mada i na Blic-ovom sajtu neki lik kaže da je kupio DVD za koji se ispostavilo da je prazan.Zato mi sve liči na neku prevaru, ali videću da pogledam danas kod hrama.Hvala za info.

salerokada

Nađoh DVD na početnoj stanici 47ice. Bacio sam malo pogledah. Izgleda ok, ali je glupo što su na prvi dvd nagurali 4 SP-a. Pogledao sam filmić za prvi i tu praktično ima samo priča o finalnoj utakmici. Ništa pre toga, a ono što je bilo pre je nama mnogo zanimljivije.I na poleđini su napisali da je Jugoslavija bila 4. na tom prvenstvu a Ameri 3. :fur:

Boza_zvani_Pub
Nađoh DVD na početnoj stanici 47ice. Bacio sam malo pogledah. Izgleda ok, ali je glupo što su na prvi dvd nagurali 4 SP-a. Pogledao sam filmić za prvi i tu praktično ima samo priča o finalnoj utakmici. Ništa pre toga, a ono što je bilo pre je nama mnogo zanimljivije.I na poleđini su napisali da je Jugoslavija bila 4. na tom prvenstvu a Ameri 3. :fur:
nisu nasi pravili disk, tako da ne ocekuj da bude ono sto je nama zanimljivo. najvise su me fascinirali detalji sa sp 2006. slika je neverovatno dobra!

djordje geprat
ja sam CD odmah našao, danas vidim da je izašao drugi, o čudu u bernu. trebalo bi da je interesantan bak kao onaj nemački film.pretpostavljam da su 4 SP spakovana na jedan disk zato što nije bilo dovoljno materijala iz tog vremena. meni je zanimljiv bio podatak o tome da je stadion u montevideu podignut za osam meseci. delovao mi je kao zvezdin, ukopan. drugo, navedeno je da je urugvaj u to vreme imao 2 miliona stanovnika a da je finalu prisustvovalo 90000. ne verujem da je u to vreme bilo puno gledalaca iz inostranstva pa ispada da se radi o prisustvu 4,5% populacije.među dodacima, krektne su storije o zidanu i krojfu a zbunilo me nešto među onim slobodnim udarcima. ono domunđavanje i šetkanje koje su škoti izvodili posle zvižduka sudije a pred živim zidom. da li je sve to po pravilima? lično, posle onog zikovog šuta, na drugo mesto bih stavio amerikančev šut i gol.EDIT: na vikipediji je podatak da je jugoslavija odbila da igra za treće mesto iz protesta zbog suđenja u polufinalu protiv urugvaja. Edited by djordje geprat

salerokada

Ono što ja znam od ranije da utakmica za treće mesto nije igrana i da smo i mi i USA treći. Ovih dana o Urugvaju piše Blic.Evo dela poslednjeg teksta koji se tiče baš utakmice za treće mesto

Po završetku finala održana je ceremonija uručena trofeja. Na jarbol je prvo podignuta američka zastava jer su Amerikanci proglašeni za četvrte, potom je dignuta jugoslovenska uz tumačenje da su Jugosloveni treći zato što su izgubili od svetskog prvaka (nije se igrala utakmica za treće mesto), a potom argentinska i urugvajska zastava. "Politika" i zagrebačke "Novosti" donele su vest sa objašnjenjem FIFA zašto je Jugoslavija treća.
Haos posle finalaA kontam da su ipak mogli naći malo više materijala o ta prva četiri prvenstva. Naročito ako je kolekcija uz podršku FIFA-e (ako jeste, jer stoji njihov znak na dvd-ovima i u samim filmovima).Nisam stigao pogledati lepo dvd-ove ali videh i da na drugom postoje golovi iz slobodnih udaraca pa mi nije jasno kako ista stvar na oba dvd-a. A golovi su različiti od onih sa prvog dvd-a.Nije mi se naročito svidelo ni kako je odrađena priča na drugom dvd-u. Fale izjave učesnika, komentarisanje konteksta i sl. Postoji neka priča između utakmica, ali nije mi to to.Verovatno ću pokupovati sve dvd-ove jer je super imati sve to na jednom mestu, ali nisam skroz zadovoljan kako je napravljeno.

Boza_zvani_Pub
sto se tih slobodnih udaraca tice, na prvom su bili najbolji slobodnjaci, a na ovom drugom 'najneodbranjiviji' tj "bombe".i mene je ovaj film o bernu malo razocarao, stvarno su mogli da ubace izjave aktera, a izbace nacin na koji je mali marko ipak stigao na finalni mec (odvezla ga super picka na skuteru), ipak relativno temeljno su obradili vecinu utakmica i prikazali dosta golova (gde bih inace video skoro sve golove sa sp '54).po ovom filmu mi nemce razbismo u tom 1/4 finalu! Edited by Boza_zvani_Pub

djordje geprat

ne treba biti strog. ipak se radi o filmovima od pre više od 50 godina. meni su bili fascinantni podaci o brzini izgradnje stadiona u montevideu i marakane, rezultati iz švajcarske (7-5, 8-3..... gde to danas ima) publika na stubovima reflektora, ležernost po pitanju bezbednosti.....lepo je bilo čuti pominjanje imena čajkovskog, bobeka, beare, zebeca, vukasa, čak i nesretnog horvata, da smo bili favoriti u meču s francuzima. film je stvarno arhaičan ako se fokusirate na kadrove, komentar, montažu.... mada, lepo je videti face iz tog doba i igrača i publike.što se malog marka tiče, ja sam taj deo shvatio kao ilustraciju ambijenta, ležernosti,.... marko izlazi iz vode kod veveja gde veliki čarli ima parti! pretpostavljam da je taj marko bio osnova za filmsku priču o "čudu u bernu". mislim da je poruka u stvari da sa nemcima nema opuštanja i zajebancije.u ovom o švajcarskoj a i onom o švedskoj koji ću sutra da kupim za mene je glavni garinča.

Psihodelija

da li neko zna da li ova je dvd kolekcija koja kod nas izlazi vikendom ustvari ista emisija kao ono sto se daje na hrt-u pod nazivom "Povijest svetskih nogometnih prvenstava" ?

djordje geprat

sada, kada sam kupio i DVD o čileu, moram da kažem da sam sve zadovoljniji. i, da priznam da je ovaj disk bio prilika da prvi put vidim šut pere radakovića u nemačku mrežu. kao dete sam te noći čučao uz radio, slušao radivoja markovića, njegovo a la brazilsko gooooooooool i opisivanje tog šuta. bilo je sigurno prilika i ranije da se taj gol vidi ali....... ima na tom disku dosta zanimljivih stvari: driblinzi i prodori šekularca, garinče... gruba igra italijana i čileanaca (šoškić je pre neko veče na TV ispričao detalj da je italijanski novinar opisao santijago kao grad bede i prostitucije i da su italijani dočekani s mržnjom), iznošenje igrača s terena, ulasci fotoreportera na igralište posle prekida, psi na terenu (džimi grivs hvata jednog)......oštrim se za englesku '66. da se prisetim najveće senzacije, severne koreje. umesto objašnjenja, evo linkova:http://www.planetworldcup.com/CUPS/1966/groupd_nko_v_ita.htmlhttp://www.planetworldcup.com/CUPS/1966/qf_por_v_nko.htmlobratite pažnju na godišta koreanaca i sastav italije.

goofs
Gledam sad ko je izdavač ( http://sport.blic.rs/Fudbal/Svetski-fudbal/177199/Upoznaj-istoriju-navijaj-za-Srbiju )jer bih da pazarim ovo, a o izdavačkoj kući Liber Novus ništa nisam našla na net-u.Ima info o takozvanom "LIBER NOVUS DRUŠTVU SA OGRANIČENOM ODGOVORNOŠĆU" :D , BEOGRAD - adresa: Oblilićev venac 27/1 i na westerna.com možda mogu da kažu lakši put do kolekcije, pitaću.
Si saznala ista? Ja kasno skapirah za ova izdanja, mada bi ih rado skupljao, al' sad sumnjam da mogu da sakupim sve.

salerokada
Ja kasno skapirah za ova izdanja, mada bi ih rado skupljao, al' sad sumnjam da mogu da sakupim sve.
Distribucija je odrađena katastrofalno. Ja svaki put moram da pitam na 3-4 mesta dok negde ne nađem dvd.Ali primetio sam da ima zaostalih dvd-ova po nekim prodavnicama, pa verujem da se uz malo (više) cimanja mogu naći.

Timmy

Ja sam pre nekoliko dana, neznajuci za ovu akciju, kupio kod mene u trafici DVD o istoriji svetskih prvenstava. Plus za dz daju DVD o Bestu. Cena 199din.Ne da je sranje, nego sam ga jedva odgledao do kraja. Pa savetujem svima da ga ne kupuju.