Jump to content
IGNORED

Na Savi ćuprija


Zmitjkoe

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Idioteque

    49

  • Аврам Гојић

    48

  • Frank Pembleton

    27

  • kud u maglu Simoviću

    25

Ponte Vasco da GamaAko je verovati Wiki: The bridge was opened to traffic on 29 March 1998, 18 months after construction first began.
Portugalska posla. Most je morao biti zavrsen 1998 radi medjunarodnog sajma EXPO 98. Naravno kasnili su sa pocetkom radova i morali su sve to nadoknaditi. Most je zavrsen u 5 do 12. Vjerujem da ce i te petlje biti zavrsene na vrijeme.Za ovaj kineski most nema frke. On ce biti zavrsen i prije vremena. Edited by borris_
Link to comment
Portugalska posla. Most je morao biti zavrsen 1998 radi medjunarodnog sajma 1998. Naravno kasnili su sa pocetkom radova i morali su sve to nadoknaditi. Most je zavrsen u 5 do 12. Vjerujem da ce i te petlje biti zavrsene na vrijeme.Za ovaj kineski most nema frke. On ce biti zavrsen i prije vremena.
:lol:Pa da, ko nam je kiv što mi ne organizujemo Expo.
Link to comment
+1Kao da živimo u nekoj normaloj zemlji. Najavili izgradnju, obavili par sastanaka, potpisali ugovor, počeli izgradnju.. Svašta...Gledam ovaj most preko Ade, stvarno niče k'o iz vode. Gruvaju majstori muški, ova čukarička strana je malte ne premošćena, pilon je blizu vrha.. Tamo na NBGu ne znam šta se dešava, ali... Gledajući idejna rešenja učinilo mi se da su pristupne petlje malte ne komplikovaniji i teži građevinski poduhvat od samog mosta. To kad se završi ima da izgleda kao mostar na steroidima. A to još nije ni započeto da se gradi! Šta li ovi u gradu misle, da naprave most, pompezno proglase završetak radova i sramežljivo konstatuju da "još samo petlju treba napraviti"? To će da bude neka skandalčina mmw. jel zna neko stvarno, šta se sa pertljama dešava, jel tu bio tender, planirana dinamika...?
Kinezi su zagrizli za ovaj most jer, koliko sam cuo, hoce da ga koriste kao Trojanskog konja za prenos gradjevinske infrastrukture kako bi bili konkurentniji na raznim evropskim tenderima. Po toj prici iz istih razloga smo dobili dosta povoljan kredit protiv kojeg niko nije mogao da ima nista a da ne izgleda kao obicno zakeralo. Plus su Kinezi u pitanju pa radikali i Toma moraju da cute iz ideoloskih razloga. :D A most na Adi stvarno pici nenormalno brzo za nase prilike. Prosao sam pored objekta u nedelju na Uskrs i cak i tog dana su radnici cukali na njemu. Pilon je inace daleko od vrha, to cudo ce imati ako se dobro secam 204 metra. Edited by harper lee
Link to comment

Most ide brze nego shto bih lichno ochekivao, ali s druge strane secam se da su radovi pocheli josh negde sredinom 2008. godine, a nije bash malo vremena proshlo od tada.

Link to comment
Most ide brze nego shto bih lichno ochekivao, ali s druge strane secam se da su radovi pocheli josh negde sredinom 2008. godine, a nije bash malo vremena proshlo od tada.
Sad bi trebalo da ide brze. Najvazniji i najkomplikovaniji deo kod izgradnje vecine mostova, pogovoto duzih koji imaju stopalo izmedju obala, nije toliko vidljiv izdaleka. Bar par meseci je doterivan i obezbedjivan spic na Adi u koji se ubada srednji oslonac mosta, u prevodu radi se o kopanju i betoniranju 1 rupe. A kod tog dela gradnje ne sme da ima nikakve greske niti improvizacije. Mislim, ne sme ni kod drugih ali ovde je u pitanju bezbednost i stabilnost citavog mosta.
Link to comment

Nisam nishta rekao na temu da li je moglo brze ili ne, nego sam i sam o tome razmishljao pre par dana; tj. o tome kako brzo ide. A onda se setih da ce uskoro dve godine kako su krenuli s radovima. Odnosno, hocu reci, vreme leti :).

Link to comment
Nisam nishta rekao na temu da li je moglo brze ili ne, nego sam i sam o tome razmishljao pre par dana; tj. o tome kako brzo ide. A onda se setih da ce uskoro dve godine kako su krenuli s radovima. Odnosno, hocu reci, vreme leti :).
Letece ti sve brze sto si stariji. :D
Link to comment
  • 2 weeks later...

Vozio sam bicikl pre par dana kroz industrijsku zonu NBG, toplana, brodogradiliste i okolina. Na Maloj Ciganliji su podignuti stubovi mosta, a cini mi se da su gotovi i sa druge strane Zimovnika. Jos nisu poceli da ih povezuju. Dobra stvar je sto ce most da izadje na vec postojecu ulicu koja ce trebati samo malo da se prosiri i nece, bar na NBG strani, biti potrebe za nekim petljama i kerefekama. Lose je sto udara u Jurija Gagarina, pa nikako ne moze da bude prirodno glavna ulica, ali ce to valjda resiti dobrim semaforom.

Link to comment
Vozio sam bicikl pre par dana kroz industrijsku zonu NBG, toplana, brodogradiliste i okolina. Na Maloj Ciganliji su podignuti stubovi mosta, a cini mi se da su gotovi i sa druge strane Zimovnika. Jos nisu poceli da ih povezuju. Dobra stvar je sto ce most da izadje na vec postojecu ulicu koja ce trebati samo malo da se prosiri i nece, bar na NBG strani, biti potrebe za nekim petljama i kerefekama. Lose je sto udara u Jurija Gagarina, pa nikako ne moze da bude prirodno glavna ulica, ali ce to valjda resiti dobrim semaforom.
pa ne bas, most ce se nadovezivati na novi bulevar sa juzne strane zeleznickog nasipa. Upravo zbog toga sklanjaju tezge sa buvljaka. Mali presek situacije:071115-UMP-VS-09.jpgPreko Gagarina ce biti petlja, doduse ne tolko dzudza budza kao u "turskom" Beogradu ;)imas ovde detaljnije:http://www.beobuild.rs/read.php/188.html
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...