Jump to content
IGNORED

Film is not dead


Indy

Recommended Posts

Ja sam čuo™(rek'o mi jedan čoek™) da se srednjeformatni film i dalje koristi u za snimanje u modnoj industriji, za plakate i takve stvari, i u high-end sektoru.
Moguce, ali imas sada i digitalna ledja™ za srednji format, npr. Hassy od 60mpx.
Link to comment

Možemo pričati o aparatima kojima se cena kreće od 20k do 40k dolara, nemam ništa protiv. Pošto to neću imati nikad, da se ipak zabavljamo s ovim našim igračkicama :) ... još par komada iz Fujifilm Instax Mini.Napravljen je da se hipsterska omladina međusobno fotka po žurkama & kači na Fejs, međutim uz sva ograničenja (od kojih je najveće to što je gotovo nemoguće nabosti ispravnu ekspoziciju), može da proizvede izvesni artsy efekt. Mislim da ću se još sigrati sa njim, pre nego što ga predam na milost i nemilost eBay-u.img00105u.jpgimg00102f.jpg

Link to comment
da se ipak zabavljamo s ovim našim igračkicama :) ... još par komada iz Fujifilm Instax Mini.
Moze :)Evo i od mene jedan film/papir [Polaroid 636 closeup], od danas.207kzl4.jpgZa razliku od ovog tvog filma koji moze da se regularno nabavi po ceni od £15 za 20 komada, ovaj moj Polaroid vise ne pravi [ostalo mi je jos dva snimka i mislim da je taj film od pre najmanje 5-6 godina] - ima samo Impossible Project po ceni od £25 za 8 komada :(£3 po fotki je malo skupo za moj [trenutni] budzet...
Link to comment

Indyd lepo. Neverovatna mellow atmosfera.Nego, da se pohvalim svojim novim ljubimcem:pop_pen_trip-md2.jpg:wub: na prvi pogled/dodir. Prvi film već unutra, već na 24 okidanja. Ustvari, to je tek trećina :D

Edited by Mostly harmless
Link to comment
Nego, da se pohvalim svojim novim ljubimcem:pop_pen_trip-md2.jpg:wub: na prvi pogled/dodir. Prvi film već unutra, već na 24 okidanja. Ustvari, to je tek trećina :D
Bravo!Pozdravljamo vas ja i moja agfa :)67460424_ad31bb12ae_z.jpg
Link to comment
Qute. Jel' to 1/2 frame, dok mu tako stoji tražilo? Javi kako radi svetlomer, s obzirom na selenijumske ćelije koje riknjavaju vremenom.
Jeste half frame kamera. Malo je uvrnuto što je scena flipnuta, tj. da držeći horizontalno aparat u stvari nišaniš vertikalno, ali ništa strašno. Aparat je predobro očuvan, a star je cca 30 godina. Za selenijum ne znam, ali ne mogu dočekati razvijanje "prvih mačića", zbog potvrde ispravnosti aparata.
Bravo!Pozdravljamo vas ja i moja agfa :)
Ih, odlična je!Elem, imam dobru ponudu za ovo:yashica_half_17_rapid.jpgU pitanju je takodje half frame, ali Yashica, sa F1.7 staklom. Model "Half 17 Rapid".Jedini zajeb je ovo Rapid u nazivu. Koristi neku vrstu posebnih kaseta za film, te mu se standardne rolne ne mogu umetnuti. Šteta, iako me baš intrigira kako crta mala :)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...