Jump to content
IGNORED

Film is not dead


Indy

Recommended Posts

Kodak i dalje u nevoljama, mada se cini da ce preziveti (u nekoj formi). Filmovi su jos uvek na njihovom sajtu, premda ih nije lako naci sa naslovne stranice. (Malo je lakse na australijskom sajtu). Crno-beli film se, iz nekog razloga, vodi pod Professional.Juce gledam neke fascinantne skenove staklenih ploca, i evo sta vidim na ovoj iz Chicaga, iz 1901:kodaks.jpgTo je majusni detalj iz ove fantasticne panorame (dodatna zanimljivost je da se panorama izgleda uklapa sa danasnjom mapom Chicaga prema Google maps; cak izgleda da ova ista adresa Kodak prodavnice jos uvek postoji, samo se sad zove South Wabash Av. Ne znam sta je tamo, istina.)kodakeastmanbrownie1900.jpgBilbord iz 1901. sa ove fotke je bio tu, dakle, godinu dana iza pojavljivanja prvog Brownie-a, koji je pocetak masovne popularnosti fotografije.Ukoliko Kodakovo "restrukturiranje" zavrsi gubitkom filma, nadajmo se barem da ce te kapacitete prodati nekom kao sto je Fuji. Za sad je sve jos neizvesno.

Link to comment

slikano sa 135mm objektivom, film Konica SR-G 3200 ASA, rok joj je istekao pocetkom ovoga veka, no sve vreme cuvana u frizideru. Prilikom slikanja tretirana kao 1600 ASA

Link to comment

@Indy: Druga fotka (iz gorepostavljenih) me asocirala na Meksiko, a poslednja je bas lepo ispala sa direktnim suncem u aparat. Sto se tice Kodaka, verujem da ce da "autsorsuju" deo proizvodnje ili ce mozda (recimo) Kinezi da im otkupe proizvodnju filmova. Njihov problem nije u potraznji za filmom, vec za kapacitetima proizvodnje koji nisu mogli da se prilago smanjivanju traznje tj. znali su samo "na veliko" da proizvode. Steta bi bilo da nestanu Portre 160/400/800 i legendarni Tri-X. To sam do sad i najvise koristio kad je Kodak u pitanju. Panorama Chicaga je neverovatna, od te dve stalene ploce bi opusteno moglo da se odradi uvecanje visine bar 2m i da se okaci na zid. :D @Kud u maglu...: Ovo izgleda odlicno za "brz" film, poprilicno sam zapanjen. Zanima me cime je skenirano, jer zrna skoro da i nema. Ja sam odusevljem Konicom-Minoltom VX100 super (naravno samo dobro cuvane istekle nabavljam).Evo par sa ovogodisnjeg Exita koje sam tek skoro okacio na Flickr. Ovde ima 6 fotki po danu, sto mu dodje oko 24 komada (+1 na diptihu). Na FBu sam jos letos okacio oko 70, ima link na flickru za onoga koga zanima. Nisam preterano fotkao, gledao sam da ispucam jedan film po danu sa jednim finim Pentax idiotom. Ima dosta licnih snapshotova (pokusao da ih ne kacim na flickr) i pokusao sam da docaram detalje, atmosferu, ljude itd.6663243493_34a75591d2_t.jpg6663244335_5f1a1aecd1_t.jpg6663245013_c37afbd94c_t.jpg6663245705_800fd35182_t.jpg6663246423_dbd3c46892_t.jpg6663247121_599dd25915_t.jpg

Link to comment

`ebem li ga cime su ga skenirali skenirano u radnji Foto Trend kod Piramidevidis meni je bio cilj da ima vece zrno. Ostao mi jos jedan isti, pokusacu da ga pre sledeceg koriscenja drzim u zamrzivacu 12h do 24h, to bi trebalo da pomogne, valjda.

Edited by kud u maglu Simovicu
Link to comment

Pa za vece zrno bolje da si uzeo neki jeftin kolor od 400 i pushovao ga na 800 ili cak 1600. (pushovanje odlicno radi Krle iz Zemuna, kao i obicna razvijanja). Pa ako je fotoradnja u pitanju mogu da predpostavim cime su skenirali, pomislio sam da nisi gajbi skenirao.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...