Jump to content
IGNORED

Film is not dead


Indy

Recommended Posts

... Yashica MAT u akciji:tumblr_m6x1z1rzyr1raj2n0o1_1280.jpgtumblr_m6x25zFdws1raj2n0o1_1280.jpgtumblr_m6x1g0F2gF1raj2n0o4_1280.jpgjutros skenirao neke filmove iz Rima&Zemuna (valjda ove nisam vec kacio?) stavljacu jos kada budem imao vremena.Ono sto me iznenadjuje kod ovog jednostavnog aparata je neverovatna ostrina.edit: fotografije su direkt sa skena, samo sam smanjio. Kada budem zategao kontraste bice vise krispi i ostro

Edited by CowBoy
Link to comment

Poslednja bi bez ove dvojice bila savršena... dobar sken btw, staklenac?Malo pitanjce, da li štampate vaše fotografije, as za foto-album? Ako da, koliki procenat odštampanih je sa digitalnog, a koliki sa analognog aparata?

Link to comment
Poslednja bi bez ove dvojice bila savršena... dobar sken btw, staklenac?Malo pitanjce, da li štampate vaše fotografije, as za foto-album? Ako da, koliki procenat odštampanih je sa digitalnog, a koliki sa analognog aparata?
Hvala:) Jeste, staklenac. Ne isplati mi se da kupujem (dobar) skener zbog par desetina skenova godisnje:(btw. bas planirao da plotujem neke fotge sa srednjeg formata na veliki print, da isprobam (cene nikad manje). Edited by CowBoy
Link to comment
Malo pitanjce, da li štampate vaše fotografije, as za foto-album? Ako da, koliki procenat odštampanih je sa digitalnog, a koliki sa analognog aparata?
Jok. To mi je bila dugo bolna tačka, a onda sam se opustio i naučio da volim bombu. Sad umesto priče o štampanju sam u postupku nabavke velikog displeja tj. monitora, da barem mogu k'o čovek da gledam u fotke, pošto inače 90% života ionako blenem u ekran.Sve nešto mislim da je to budućnost, jeftini (veliki) lcd paneli okačeni na zid kao "ram", sa fotkama koje se periodično vrte po izboru. (I dalje nisam odustao od izrade fotografija na tradicionalan način sa aparatom za povećavanje, itd, ali ne mogu da garantujem kad ću se konačno dići s pozadine i zamračiti neku prostoriju gde ću to da radim... ko za inat, u svakoj prostoriji imam po n+1 prozora).
Link to comment
  • 1 year later...

Filmovi su mi stajali u ormaru celu godinu. A imao sam cak i (tada) sveze napravljene hemikalije. Medjutim, juce sam prosuo taj stari razvijac (bio je kao blato) I napravio novi. (Btw. ako nekog zanimaju detalji, ovaj put sam LC29 smuckao u omeru 1:29, inace sam ranije uvek koristio 1:19 - negde sam procitao da s ovako dobija finije zrno, uz nesto duze razvijanje, i cini se da je tako - tesko je reci bez aparata za povecavanje, koji mi je i dalje u zapecku). Slikano je nesto sa nikonom fe2 (ovo sto si ti quoteovao npr), a nesto sa olympusom mju-II (ova sto se svidja jmsu npr.)Juce sam uzeo fe2 da proverim da li je baterija jos uvek ziva i kao i uvek kad ga (da prostite) uzmem u ruku, pozeleo da zauvek fotkam samo s filmom. (Fotke su, ubr, direktno iz skenera, samo sam skinuo par peckica od prasine - doduse, promaklo mi je tu i tamo...)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...