Jump to content
IGNORED

Film is not dead


Indy

Recommended Posts

Hvala... mada moram da priznam da me film u boji nikad naročito ne inspiriše. Nisam to ja. (Ali, nešto mi je mrsko da ono usnimljeno na kolor-filmu digitalno konvertujem u crno-belo).

Link to comment
vec mu samo radim ono sto je moguce u crnoj komori.
Ja sam nekad iz zajebancije pravio c/b fotke (u tamnoj komori) sa kolor negativa. Izgledale su čudno.

Mada je ovo što radim digitalno sada pogrešno u istom smislu (JPEG digitalni snimak u Photoshop --> crno-beli finalni produkt). To je zato što imam neku prepotopsku veziju PS-a koji ne prepoznaje NEF/RAW format.

EDIT. Dobri su psići, posebno prvi.

Edited by Indy
Link to comment
  • 4 weeks later...

Pomalo neobicno, ali okacicu ovde esdyjevu fotku sa flickra. Toliko mi se svidja! :heart: Nadam se da se nece ljuti, a i zasto bi.(Kliknite na fotku za vecu na crnoj pozadini)

6980878833_c421186dc2_z_d.jpg
Link to comment
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Kome je palo na pamet (kao meni) da sam razvija svoje kolor filmove, ispostavlja se da nije neki problem. (Ja sam mislio da je komplikovanije, a ovo je za mrvicak drugacije od regularnog c/b razvijanja.) Evo ispod dosta jasan video. http://www.youtube.com/watch?v=aB8qXU7dkNkPakovanje Tetenal-a (komplet koji sadrzi sve sto treba da razvije 12 filmova po C41 procesu) kod mene ovde kosta 38 dolara, verujem da ima drugde i jeftinije.5ab8b4a9a25877a5b314385f545815e187a267.jpgAko neko jos kupuje filmove, pre nego sto platite xyz po komadu, proverite eBay (ako isti koristite), ima vrlo povoljnih cena. Npr. fuji superia 400 (od 36 snimaka, ne onaj kratez od 24) dodje oko 3.9 dol. po komadu kad se kupi 10 (dolari su americki/australijski, trenutno je to prakticno isto). (Naravno, isto vazi i za c/b film.) Drugi dobar sajt za porudzbe filma je http://www.bhphotovideo.com - cene su bolje kad se kupuje vise, ili kad se kupuje u rolnama (bulk). Imaju i legendarni efke, Made in Croatia. ;) (Mora da se ceka, tolika je potraznja).

Link to comment
  • 2 weeks later...

Jedno pitanje: kolika bi bila rezolucija 35 mm u megapixelima, u nekom digitalnom ekvavilentu?Ja sam čuo(rek'o mi jedan čoek) da se srednjeformatni film i dalje koristi u za snimanje u modnoj industriji, za plakate i takve stvari, i u high-end sektoru.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...