Jump to content
IGNORED

Film is not dead


Indy

Recommended Posts

parkmm.jpgUploaded with ImageShack.usE, sad, desilo se nešto interesantno. Tek naknadno, kad sam skeniranu sliku stavio u računar i kropovao, naknadno sam video da iza osobe u crnom ima i bleda slika deteta na trotinetu. Toliko bleda da se stopila sa stazom i deluje kao da je od stakla, prozirna. Da li je to od osetljivog filma na jakom suncu, uz svetlu odeću, ne znam.Drvo je bilo u predivnom cvetu
Link to comment
  • 6 months later...

@kapetanm: Ja kacim na drugoj temi, a radim samo sa filmom (35mm i srednji format)@zorglub: Za drljav sken iz lose radnje je poprilicno dobro. Kakve sam sve skenove vidjao i dobijao (dok nisam pazario skener) ovde su tonovi poprilicno dobri. A sto se same fotke tice, macka je odlicno ispozirala.

Link to comment
...(dok nisam pazario skener)
... pitao vec par puta ali nisam nasao odgovor: sta je best baj od skenera? Potrebna mi je kombinacija dobrog skenera za srednji format filma i A4 skenera.
Link to comment

Ovo je dosta ozbiljna stvar (i ne bas jeftina), ali sam za to cuo najvise pohvala:Epson V750Podrzava cak i veliki format filma (a kamoli srednji format). Postoje verzije nizeg reda od ovog V750, ali kazem na foto forumima ovom pevaju hvalospeve. Ja imam V350 kojim sam prezadovoljan, osim sto ne podrzava srednji format. (Mada sam negde cuo za caku da sam napravis drzac za 6x6 negative i 'prevaris' skener da ih skenira. Nisam jos probao).

Link to comment

Uh, nemam ja tu produkciju da bi mi se ovo isplatilo. Treba mi kucna varijanta koja ce da mi da pristojnu rezoluciju&dinamicki raspon skena.Do 200 eura, ne vise. Pogledacu, mora da ima nesto takvo.

Link to comment
Uh, nemam ja tu produkciju da bi mi se ovo isplatilo. Treba mi kucna varijanta koja ce da mi da pristojnu rezoluciju&dinamicki raspon skena.Do 200 eura, ne vise. Pogledacu, mora da ima nesto takvo.
Canon CanoScan 8800FCanoScan%208800F_w200_tcm14-455350.jpgodlican za tu lovu
Link to comment

@Cowboy: JA sam onaj moj v600 platio 180e u US (tj. doneo ga caletov prijatelj).. Ja sam prezadovoljan. Kod nas u SRB je preskup, kao i pomenuti V750. V600 u EU je, jos uvek, negde oko 300e ako se ne varam. Razlike izmedju njih ima, ali mislim da nije toliko bitna. Osim ako se ne ide na 100% crop pri +3200dpi. Inace i V600 i V750 su dobri za 35mm, a vise nego odlicni za srednjak.

Edited by esdy_11192
Link to comment
  • 5 weeks later...
@Cowboy: JA sam onaj moj v600 platio 180e u US (tj. doneo ga caletov prijatelj).. Ja sam prezadovoljan. Kod nas u SRB je preskup, kao i pomenuti V750. V600 u EU je, jos uvek, negde oko 300e ako se ne varam. Razlike izmedju njih ima, ali mislim da nije toliko bitna. Osim ako se ne ide na 100% crop pri +3200dpi. Inace i V600 i V750 su dobri za 35mm, a vise nego odlicni za srednjak.
Hvala esdy.Gledao neki Canon-ov, verovatno njega uzmem. Nasao sam ti Yashica-u MAT u mint stanju, mozda covek spusti na 100e (ako si zainteresovan poslacu ti njegov kontakt na PM)btw. naleteo na link:link... ima dobrih fotografija.
Link to comment

Bogumi, posto je u mint stanju (a jeste) onda vredi. Mislim, gledajuci ostale Yashica MAT po berzi (60, 80 eura) koje su u raspad stanju, ova cena (mislim) nije losa. Hocu reci, tip trazi 150E, ali bi se siguran sam dalo spustiti na 100.Kada vidim kakvi su flimovi izasli iz ove moje koju sam platio 120 (jbg, odma' se zaljubio i polakomio) ta cena i nije nesto.edit: jeste, verovatno je to ta sa berze, ako mislis na ovu u staklencu od pre par dana

Edited by CowBoy
Link to comment

Pazi ja bih sa "golu" Mat dao maksimum 80e. I to bas mora da je u odlicnom stanju. Platio sam moju Y 635 (sa celim kompletom za 35mm film) u skoro savrsenom stanju nekih 50e. A ta rucica na Yashica mat ne vredi 100e vise, mozda 50e u vrh glave. Ali opet, ne treba mi toliko da bih sad i dao vece pare od planiranog za taja aparat. :D I da mislio sam na berzu u staklencu. Cekam mozda mi naidje neki Autocord i sl. Rolleicord je verovatno precenjen (nista bolji od YAshice ili Autocorda), a za Rolleiflex nemam para. :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...