Jump to content
IGNORED

Nezavisno sudstvo i huligani


Idioteque

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    65

  • radisa

    47

  • Ted

    45

  • Milogled Bluff

    39

nekako sam podrazumijevala da su slicna krivicna djela (ugrozavanja sigurnosti) cestamislila sam konkretnije, na slucajeve navijackih ili slicnih prijetnji (ne nuzno novinarima)izvinjavam se ako je formulacija bila nejasna
nešto ne mogu da se setim sličnih primera, gonjenja navijača za pretnje odnosno ugrožavanje sigurnosti. al morao bih da zakopam po sudskoj praksi da bih dao precizan odgovor.bilo je dosta postupaka priotiv navijača ali za druga krivična dela, uglavnom ona iz Zakona o sprečavanju nasilja na sportskim priredbama. o prekršajima da ne govorim, mali milion. sećam se da je bilo povoda, pisao sam već, pretnje zečeviću i njegovoj porodici i nošenje mrtvačkog krsta. ne sećam se da je tu pokrenut postupak.
Link to comment

ne mogu da verujem kakav se legalisticki bullshit ovde prosipa. neka plasirana obrazlozenja presude se granice sa mentalnom masturbacijom tipa onih besednickih nastupa na pravnom fakultetu koja verujem i sluze da se taj kadar nauci da obrazlozi svaku besmislicu koja coveku moze pasti na pamet.ovo sudstvo je takvo da neko zdravog mozga mora na bilo koji nacin - podrazumeva se mimo postojecih zakona - da obuzda njegove korumpirane ili uplasene delove. ova zena je ili uplasena ili podmicena dobrom aktivnoscu navijackih advokata, i to je to. homen je uradio nesto sto je apsolutni skandal u svakoj pravnoj drzavi ali je u zemlji srbiji pak apsolutni minimum pozeljne reakcije vlasti. necu biti iznenadjen ako sutkinja bude razalovana po hitnom postupku, sem ako zena ne cuva svoje adute za procese koji ce stvarno biti bitni DS-u.

Edited by gazza1
Link to comment

moram da se slozim. kako bese ona dihotomija? rule by law vs. rule of law.ova odluka suda je gotovo sigurno motivisana necim sto ne spada u domen prava, i moraju se ispitati motivi koji su do nje doveli. nase sudstvo nije nezavisno, stoga se na njega u ovom trenutku ne moze ni primenjivati nacelo odvojenosti sudstva od izvrsne vlasti.hajde da se ne pravimo da smo prav(n)a drzava. nismo.

Edited by vasudeva418
Link to comment
moram da se slozim. kako bese ona dihotomija? rule by law vs. rule of law.ova odluka suda je gotovo sigurno motivisana necim sto ne spada u domen prava, i moraju se ispitati motivi koji su do nje doveli. nase sudstvo nije nezavisno, stoga se na njega u ovom trenutku ne moze ni primenjivati nacelo odvojenosti sudstva od izvrsne vlasti.hajde da se ne pravimo da smo prav(n)a drzava. nismo.
:Hail:
Link to comment
ovo sudstvo je takvo da neko zdravog mozga mora na bilo koji nacin - podrazumeva se mimo postojecih zakona - da obuzda njegove korumpirane ili uplasene delove.
aha, i to će da rade baš oni koji korupciju generišu......i tako je koza čuvala kupus. smešno.
ova odluka suda je gotovo sigurno motivisana necim sto ne spada u domen prava, i moraju se ispitati motivi koji su do nje doveli. nase sudstvo nije nezavisno, stoga se na njega u ovom trenutku ne moze ni primenjivati nacelo odvojenosti sudstva od izvrsne vlasti.
verovatno nisi ni svestan šta ovime predlažeš, no dobro.
Link to comment

vrlo sam svestan sta predlazem. cvrsto verujem da je nas korupcija do te mere zahvatila da vise ne postoje zakonski i ustavni mehanizmi koji je mogu suzbiti. oni koji poznaju moj forumski staz znaju koliko mi je tesko da ovo izgovorim.pri svemu tome, svestan sam ko je Homen i sa kojih pozicija nastupa. ali u ovom trenutku jedino sto me zanima jeste: kazniti. po bilo koju cenu.

Edited by vasudeva418
Link to comment

homenova reakcija je u zemlji u kojoj ne funkcionise pravni sistem svakako ispravnija od danasnje presude, tako da tvoje teoretske stavove iz prvog semestra studija prava o vaznosti odvojenosti sudske i izvrsne vlasti stvarnost srbije brutalno demantuje na svakom koraku. nema drugog nacina za barem primisao zavodjenja reda u sudstvu osim drakonskog drzavnog intervencionizma u svakom slucaju gde je to ocigledno potrebno. inace ce presude pisati advokati kriminalci i mafijaske sudije.

Link to comment
ok vaso, onda samo da konstatujem da je sreća pa ne odlučuješ u ovakvim stvarima jer bi bilo još gore nego što jeste. a loše je. veoma.
moguce. ovde sam odlucio da sebi dozvolim gut reaction, sto inace ne cinim, zato sto je ova sudska odluka nesto sto se nepobitno i drasticno kosi sa interesom drustva. samo da se razumemo: ne govorim o suspenziji zakona, vec o natezanju zakona, ako treba, cak i do granice pucanja, da bi se korigovala odluka koja moze imati veoma teske posledice.
Link to comment

gazzo,homenova reakcija nije ispravna ni po jednom kriterijumu pa ne može biti ni ispravnija od neke druge odluke. sudska odluka je možda ispravna a možda i nije, to ćemo videti uskoro. moji stavovi nisu teorijski nego su iz praktičnog iskustva iz sudnica po srbiji.tebi iskreno želim(i svima ostalima) da ti radikalni državni intervencionizam kakav zagovaraš ne zakuca na vrata u nekom obliku jer ćeš tek onda videti šta zagovaraš.

moguce. ovde sam odlucio da sebi dozvolim gut reaction, sto inace ne cinim, zato sto je ova sudska odluka nesto sto se nepobitno i drasticno kosi sa interesom drustva. samo da se razumemo: ne govorim o suspenziji zakona, vec o natezanju zakona, ako treba, cak i do granice pucanja, da bi se korigovala odluka koja moze imati veoma teske posledice.
već sam rekao da ova odluka nije konačna tako da nema potrebe za tolikom dramom. Edited by Ted
Link to comment
Tede, sta kaze zakon o tome ko sme/moze da podnosi inicijative tom Visokom Savetu ili kako se vec zove, a da nije iz sektora pravosudja?
Inicijativu za razrešenje sudije može podneti svako lice.
U cemu je onda problem? U tome sto je Homen nistavni deo izvrsne vlasti pa se ovo moze protumaciti kao pritisak koji odatle dolazi? Sta da vam kazem, tretirajte ga kao svako lice i resen problem, umesto sto bas na ovom slucaju, koji je u prvom stepenu ocigledno resen procenom sudije o tome sta je opasna pretnja a sta nije, demonstrirate glasnu potrebu za nezavisnim pravosudjem. Jebes pravosudje koje je zavisno od svega i svakoga, od dzibera koji razbijaju izloge i pucaju u vrata nocnih lokala pa sve do ovih ili onih mafija, osim od izvrsne vlasti. A realno nije ni od nje. Ovo sve ostalo je ekvilibristika. Ovoga puta pravna.
Link to comment

rekoh vec, legalizam u homenovom slucaju bi pristajao nekoj uredjenoj pravnoj drzavi, u ovom slucaju je - bez obzira na njegov lik i delo - iritantan. mislim, koliko sranje treba da se desi pa da u odabiru strana normalna persona stane na homenovu stranu?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...