Jump to content
IGNORED

Nezavisno sudstvo i huligani


Idioteque

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    65

  • radisa

    47

  • Ted

    45

  • Milogled Bluff

    39

  • 2 weeks later...
Sud je procenio da će kazna od 15 godina za Bojana Horvatina, prvobitno osuđenog na 30 godina za teško ubistvo "u dovoljnoj meri uticаti nа okrivljenog dа ubuduće ne vrši istа ili sličnа krivičnа delа".U istoj presudi drugima osuđenim za ubistvo u vozu "odbijenа je optužbа imаjući u vidu dа je u konkretnom slučаju u odnosu nа krivično delo učestvovаnje u tuči koje im se stаvljа nа teret nаstupilа аpsolutnа zаstаrelost krivičnog gonjenjа"
Samo da ne dođe Toma.
Link to comment

Ma gluposti..bitnije je sta ce sa Drazom da se desi..to je ono sto ce iz korena odrediti kako cemo ziveti..da li je Draza klao ili nije klao,jesu li cetnici Ok ili su govna..jesu li partizani Ok ili su govna. U medjuvremenu troglodit veze devojku i vuce je po Beocinu,naravno vec je poznat muriji..Onima sto su ubili Tatona su uracunali konzumaciju a sada pustaju i ove.Jel zna neko sta motivise sudije da brljave ovoliko..nekako mi ne ide u glavu da svi ovi ljudi imaju para da ih podmite ili da li su navijaci rada toliko jaki da i oni mogu da zaplase sudije toliko da ovi pocnu da kenjaju sami po sebi i profesiji. Mnoge presude nemaju logike i to nam je jasno..ali sta tera na to da se iznova i iznova ponavljaju..nije do nestrucnosti jer ti ne treba diploma sa Sorbone da govno koje je nekoga ubilo ili osakatilo odrapis sa puno godina robije, nije do gluposti jer je nemoguce da tu sede sve sami bambusi..a nemoguce je da su nezainteresovani jer ako ne cistis govna sa ulice mozda ce neko tvoj da ugazi u to govno,odnosno da bude ugazen od istog. Koliko se secam,Brankica je cackala ali nije uspela da odgovori na ovo.

Link to comment
Jel zna neko sta motivise sudije da brljave ovoliko..nekako mi ne ide u glavu da svi ovi ljudi imaju para da ih podmite ili da li su navijaci rada toliko jaki da i oni mogu da zaplase sudije toliko da ovi pocnu da kenjaju sami po sebi i profesiji. Mnoge presude nemaju logike i to nam je jasno..ali sta tera na to da se iznova i iznova ponavljaju..nemoguce je da su nezainteresovani jer ako ne cistis govna sa ulice mozda ce neko tvoj da ugazi u to govno,odnosno da bude ugazen od istog.
Da bi se iskenjavali po sebi i profesiji nije neophodno da im se strpaju pare u džep svaki put. Dovoljna je atmosfera opšteg nemešanja u svoj posao, ne zameranja nikome, razmene sitnih usluga i protivusluga koje se svode na "zažmuri ti danas ovom mom, ja ću sutra onom tvom".Za ovo poslednje - ne gaze oni tim istim ulicama sa kojih bi trebalo da čiste govna. Stvarno sumnjam da se osećaju društveno ugroženim.
Link to comment
Samo da ne dođe Toma.
ako zanemarimo Tomu, jel postoji neki skriveni motiv koji ja ovako slep ne vidim, pa je drzava tako 'slaba' na huligane i kriminalce?¿ da se mozda i oni ne ubrajaju u neko potencijalno glasacko telo, ili sta vec?
Link to comment

ma sudski procesi generalno ovako izgledaju, vuku se po 6-7 godina i na kraju nastupi zastarevanje. korupcija i apsolutni javasluk.naravno sve je malo drugacije kada huligani ubiju stranog drzavljanina, onda pravosudje odjednom proradi, pa se ljudi odusevljavaju i govore "eto, poceli su da odmeravaju pravicne kazne", bez razumevanja sta tacno znaci kada u dva ista slucaja jedan huligan bude oslobodjen, a drugi, po nalogu drzave, osudjen na dugogodisnju robiju.

Link to comment
naravno sve je malo drugacije kada huligani ubiju stranog drzavljanina, onda pravosudje odjednom proradi, pa se ljudi odusevljavaju i govore "eto, poceli su da odmeravaju pravicne kazne", bez razumevanja sta tacno znaci kada u dva ista slucaja jedan huligan bude oslobodjen, a drugi, po nalogu drzave, osudjen na dugogodisnju robiju.
U srdžbi nepravedno zapostavljen terorista Dejan Stojadinović. Šamar (u operisanu glavu!) i cap - dve godine. Expresno!
Link to comment

Mene jedva stvar zanima. Kako je nastupila opšta zastarelost ako su oni već osudjeni za to delo ? Mislim, nije se prvo sudjenje oteglo, nego ovo drugo "žalbeno" :huh:

Link to comment
Mene jedva stvar zanima. Kako je nastupila opšta zastarelost ako su oni već osudjeni za to delo ? Mislim, nije se prvo sudjenje oteglo, nego ovo drugo "žalbeno" :huh:
postoji relativna i apsolutna zastarelost. apsolutna je jedanka relativnoj puta 2. npr. ako je relativna zast. 5 godina od izvršenja dela i postupak bude pokrenut četvrte godine, dolazi do prekida roka relativne zastarelosti. postupak u svakom slučaju mora biti okončan u roku od 10 godina (od izvršenja dela) jer tada nastupa apsolutna zastarelost i ako nema pravosnažne presude, ćao.prvostepena presuda nije pravosnažna ako je neko izjavio žalbu, postaje pravosnažna tek kada drugostepeni sud presudi. ovde je verovatno u toku postupka po žalbi nastupila apsolutna zastarelost. Edited by Ted
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...