Jump to content
IGNORED

Nezavisno sudstvo i huligani


Idioteque

Recommended Posts

nije ubistvo iz thrilla (pozude? :lol: ), vec mlacenje, sa smrcu kao posledicom. kreteni se tako stalno mlate. i osnovni problem u ovoj diskusiji je to sto joj ljudi pristupaju emocionalno, iz "po meni" ugla, bar sto se visine kazne tice. jebes precedente i milione presuda, dosadasnju kaznenu politiku, vazno je sta ljudi osecaju.
Nije mlaćenje, nego premlaćivanje. Plus su ga mandrili pri čistoj svesti bacili na beton. Valjda su mislili da ovaj zna da leti pa da mu potpomognu. Takođe, nije ta ekipa šetkala okolo pa videla drugara iz suprotnog krda, već su sve to lepo isplanirali, izdogovarali se sms porukama, pa na kraju ubili čoveka. Dakle, nisu se tukli međusobno, pa ispala igračka-plačka.
Link to comment
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    65

  • radisa

    47

  • Ted

    45

  • Milogled Bluff

    39

da li si stvarno mislio da cu da te pustim? :D

nije ubistvo iz thrilla (pozude? :lol: ), vec mlacenje, sa smrcu kao posledicom. kreteni se tako stalno mlate. i osnovni problem u ovoj diskusiji je to sto joj ljudi pristupaju emocionalno, iz "po meni" ugla, bar sto se visine kazne tice. jebes precedente i milione presuda, dosadasnju kaznenu politiku, vazno je sta ljudi osecaju. tj, koliko su napujdani od strane ovih ili onih medija.
sto ne bi bilo vazno sta ljudi osecaju... i mogu da osecaju i nenapujdani od strane medija.
samo sto za neka ubistva dobijes 3 godine, a za neka 40. ja sam pokusao da objasnim zasto je to tako, i da postoje gradacije, ali ne vredi. zato stvarno ne bih nastavljao razgovor sa tobom, jer mi se cini da komuniciramo iz 2 razlicite dimenzije, bez dodira. a i krenula si da me nerviras.
objasnio si graduiranje, jasno nam je svima, samo sto nam nije jasno zasto mislis da je ovo ubistvance
Link to comment
Ali nisu se ovde dva kretena mlatila, pa jedan umlatio drugog i nikom ništa, nego je rulja od deset njih nasrnula na čoveka koji je sedeo u kafiću i umlatila ga na smrt. To se ipak ne dešava svakog dana i nije čudno što ljudi reaguju emotivno na to.
desava se medju siledzijama, navijacima i nesretnicima koji im se nadju na putu. u engleskoj se to zove happy slapping, umlate te onako sto si naisao. pri tom, da ne bude zabune, nisam samog brisa nazvao kretenom, vec ove nase, i na srecu u vecini slucajeva nema smrt kao posledicu.
Link to comment
to su, upravo, razlozi koje sudija ne sme da uzima u obzir prilikom izricanja presude. ili treba da za svakog osudjenog bude dokazano da su clanovi kriminalne organizacije, sto je vec druga prica. ako im sude za ubistvo na obilicevom vencu, stanje na stadionima nije argument. mozes ti da se radujes presudi il ne (ni meni ih nije zao nesto narocito), ali zbog ovog ne moze biti adekvatna.
Ma, ne sme kurac. Naravno da sme. Uostalom, oni nisu osudjeni van okvira onoga sto zakon predvidja za delo koje su pocinili tako da nisu nista drugo morali ni da dokazuju ali nije isto kad ti na sudjenje dodje neko kome je baba istrcala na ulicu i ubio je autom i lik koji za sobom vuce pregrst optuznica. Taj Prelic, ako se dobro secam iz "Insajdera" i pre ovoga je imao desetak krivicnih prijava koje jos uvek nisu stigle do suda. I to sto te prijave nisu stigle do suda je problem, a ne to sto je ovoga puta zaglavio 30+ godina. Ispravice me pravnici ako gresim ali ponovljena dela i slika o karakteru optuzenog itekako uticu na procenu suda kakvu ce odluku da donese.
Link to comment
otkud znate da se drzava nije predomislila u vezi sa navijackim grupama? drugo, provlaci se neka ideja da su navijacke grupe iskljucivi proizvod drzave (ne da ista nije odgovorna za kontrolu), a da ovakva presuda ne salje opominjucu poruku navijacima. volela bih da mi se objasni na cemu su zasnovani ovi stavovi?
Ubeđen sam da državu nije mnogo briga šta će biti s navijačkim grupama, ili, u najboljem slučaju, poneko smatra da će se to tek tako razrešiti samo od sebe, kažnjavanjem u sporednim slučajevima. Eliminisanje ambijenta koji izaziva sve to na neko vreme više bi koristilo, preventiva je majka iskorenjivanja takvih stvari, tim pre šro je notorna činjenica da je vrhunski™ fudbal kod nas ogrezao u kriminal.NAvijačke grupe nisu neposredan proizvod države, ali umeju da budu korisne, tako i opstaju
Link to comment
desava se medju siledzijama, navijacima i nesretnicima koji im se nadju na putu. u engleskoj se to zove happy slapping, umlate te onako sto si naisao.
Nadam se da te i ja ne nerviram (a zato i stalno isticem "nisam pravnik"), ali meni je taj happy slapping bas onako zesce odvratan i ja bi to, brate, slao na duuuugacku robiju. Znam da te nervira to presudjivanje ovako "po osecaju", ali tako mu je.
Link to comment
Ubeđen sam da državu nije mnogo briga šta će biti s navijačkim grupama, ili, u najboljem slučaju, poneko smatra da će se to tek tako razrešiti samo od sebe, kažnjavanjem u sporednim slučajevima. Eliminisanje ambijenta koji izaziva sve to na neko vreme više bi koristilo, preventiva je majka iskorenjivanja takvih stvari, tim pre šro je notorna činjenica da je vrhunski™ fudbal kod nas ogrezao u kriminal.NAvijačke grupe nisu neposredan proizvod države, ali umeju da budu korisne, tako i opstaju
neko je ovde rekao da je tadic presudio. ako je tadic toliko mocan, onda smo na konju, jer je njemu sigurno u interesu da se resi hUligana. preventiva je velika rec, ali ne znam koje joj je znacenje, malo blize objasni sta mislis da bi trebaloovo poslednje - slazemo se.
Link to comment
da li si stvarno mislio da cu da te pustim? :D
da.
sto ne bi bilo vazno sta ljudi osecaju... i mogu da osecaju i nenapujdani od strane medija.
zato sto pricamo o visini kazne, a tu vecu tezinu, kao sto rekoh, nose precedenti i kaznena politika nego necija osecanja. osecaj ti sta god hoces, ali medj svoja 4 zida, ovde nije relevantno.
objasnio si graduiranje, jasno nam je svima, samo sto nam nije jasno zasto mislis da je ovo ubistvance
zato sto ga nisu odveli u sumu i tamo sekli mesec dana. nisu, uz njega, pobili jos 5 ljudi. ili njegovo istrebili selo. cak ga nisu ni silovali. moram li da nastavljam?
Ma, ne sme kurac. Naravno da sme. Uostalom, oni nisu osudjeni van okvira onoga sto zakon predvidja za delo koje su pocinili tako da nisu nista drugo morali ni da dokazuju ali nije isto kad ti na sudjenje dodje neko kome je baba istrcala na ulicu i ubio je autom i lik koji za sobom vuce pregrst optuznica. Taj Prelic, ako se dobro secam iz "Insajdera" i pre ovoga je imao desetak krivicnih prijava koje jos uvek nisu stigle do suda. I to sto te prijave nisu stigle do suda je problem, a ne to sto je ovoga puta zaglavio 30+ godina. Ispravice me pravnici ako gresim ali ponovljena dela i slika o karakteru optuzenog itekako uticu na procenu suda kakvu ce odluku da donese.
dobro, sme jer je sudija pa mu se moze, al ne bi trebao. takodje taj retard mora da bude vec osudjen za neka dela, ne bi li se to uzelo u obzir. a ovaj nije, ko sto i sam kazes.
Nadam se da te i ja ne nerviram (a zato i stalno isticem "nisam pravnik"), ali meni je taj happy slapping bas onako zesce odvratan i ja bi to, brate, slao na duuuugacku robiju. Znam da te nervira to presudjivanje ovako "po osecaju", ali tako mu je.
i meni je odvratno, naravno, ali ne mozes ih zbog toga na 30 godina u zatvor. moze neki pocinilac genocida da to vidi i bude mu krivo jer ima istu kaznu koliku i oni.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...