Jump to content
IGNORED

Nezavisno sudstvo i huligani


Idioteque

Recommended Posts

svejedno, deluje kao da si zlonameran ako bilo kome ucitavas sklonost ka a)nespoznavanju sustine i b)zalaganje za korupciju, usled gluposti. ja ne mogu tako da razgovaram. jasno, lako je biti (moralno) superioran kad si u stanju da sagledas dublju sustinu, nedostupnu forumskim reakcijama na presudu. ali elem, na nas zakon dabovic doktor marko i ti mozete da se bunite, razumem da vam zakon ne valja. ali to je kao sa zakonom o porezu, socijalnom itd.
nisam zlonameran, reakcije na presudu su potpuno razumljive. a pri zalaganju za korupciju ostajem. presuda toliko odskace od ostalih odluka suda u slicnim slucajevima da je potpuno jasno da je nastala kao rezultat politickog pritiska, sto je jedna vrsta korupcije. ne vidim kako se ovom argumentu moze kontrirati.@eraserhead:ne mogu ti dati odgovor. za pocetak bi trebalo videti sudski sistem koji ne zavisi od butkica novca i politickih pritisaka. tek onda se moze govoriti o tome koja je kazna za sta primerena. ovako ispada da ako neko na ulici ubije mog bliskog srodnika ili prijatelja - dobice 8 godina, a za nekog ko mi nije blizak ali je postao politicki bitan dobice - 35 godina. ja ne vidim kako mogu da navijam za to. ovo vazi za sve vas koji , kao i ja, zivite u Srbiji. da vaseg oca ili majku neko baci na beton i ubije, dobice 8 godina robije, a ne 35. eto vam patetike malo. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    65

  • radisa

    47

  • Ted

    45

  • Milogled Bluff

    39

sto se tih roditelja tice, trebali su bolje da vaspitaju decu pa ne bi imali tih problema sada.
saosecati se sa roditeljima ubjenog koji vise nece videti svoje dete. saosecati se sa roditeljima optuzenih koji, bar iz ove perspektive, nece videti svoju decu van zatvora niti ce doziveti unucice. biti besan na roditelje koji su svoju decu tako vaspitali.to su normalne reakcijeal, jebes mi sve, "lol" smajli nije normalan.
Link to comment
saosecati se sa roditeljima ubjenog koji vise nece videti svoje dete. saosecati se sa roditeljima optuzenih koji, bar iz ove perspektive, nece videti svoju decu van zatvora niti ce doziveti unucice. biti besan na roditelje koji su svoju decu tako vaspitali.to su normalne reakcijeal, jebes mi sve, "lol" smajli nije normalan.
slazem se da ovo nije topic za smajlije.
Link to comment

dve strane iste medalje, roditeljska tuga je uvek ista, deca su to. nenormalno je jedino ne osetiti žaljenje što se i ovi bolidi neće naći na istom mestu gde i taton, pa da onda komotno možemo da izjednačavamo roditeljske boli.

Link to comment
ne, oni su :lol: smajli.
I Charles Manson je dete svojih roditelja.Drustvo ce stvarno biti na ogromnom gubitku sto ce bolidi skloni tome da u gomili napadnu usamljenog pojedinca, ugaze ga, i bace sa stepenica, biti sklonjeni. Nenadoknadiv gubitak. :(
Link to comment
nenormalno je jedino ne osetiti žaljenje što se i ovi bolidi neće naći na istom mestu gde i taton, pa da onda komotno možemo da izjednačavamo roditeljske boli.
onda sam nenormalan, posto mi je strana ideja drzavnog ubistva. otpisi kao nenormalne i sve zemlje EU ciji su gradjani postigli konsenzus o ukidanju smrtne kazne.
Link to comment
...da vaseg oca ili majku neko baci na beton i ubije, dobice 8 godina robije, a ne 35. eto vam patetike malo.
pa cuj, to je pogresan sistem (npr. rasisticki - pricas, naravno, o organizovanom bacanju na beton), ali nije pogresna ova presuda. mozes da me obelezis kao radikalku, narodnjakusu, pravdasicu i osvetoljubivu ili moralisticku, nesposobnu da vidi problem, i time diskreditujes moj stav, protiv toga ne mogu da se branim. mislim da je dobro. sistem pravni je nepravedan u praksi na toliko mnogo nacina da ne shvatam kako je bila potrebna ova presuda da se to uoci.
Link to comment

Lepo je da fasisti trule u zatvoru ali ja mislim da ovih spektakulrnih milijon godina robije sluzi da ostale hiljade DB fasista mogu da nastave da navijaju za drzavu na miru.Evo vam pravni Egzit za ovu godinu posto manjih svirki nece biti kao ni do sada.A cekajte da ovo dodje do Vrhovnog Veca Staraca pa onda da vidimo ko ce koliko zapravo guliti.

Edited by Mp40
Link to comment
ovako ispada da ako neko na ulici ubije mog bliskog srodnika ili prijatelja - dobice 8 godina, a za nekog ko mi nije blizak ali je postao politicki bitan dobice - 35 godina. ja ne vidim kako mogu da navijam za to. ovo vazi za sve vas koji , kao i ja, zivite u Srbiji. da vaseg oca ili majku neko baci na beton i ubije, dobice 8 godina robije, a ne 35. eto vam patetike malo.
reci da se zajebavas i da nisi glup? i da stvarno mislis da su organizovane navijacke grupe kakve ih znamo poslednjih 20 godina, od arkana na ovamo, isto sto i "neko" ko nekoga baci na beton i ubije?
Link to comment
onda sam nenormalan, posto mi je strana ideja drzavnog ubistva. otpisi kao nenormalne i sve zemlje EU ciji su gradjani postigli konsenzus o ukidanju smrtne kazne.
a gde se ti pozicioniras kao borac za slobodarsko nosenje oruzja u tom kontinuumu normalno-nenormalno?
Link to comment
pa cuj, to je pogresan sistem (npr. rasisticki), ali nije pogresna ova presuda. mozes da me obelezis kao radikalku, narodnjakusu, pravdasicu i osvetoljubivu ili moralisticku, nesposobnu da vidi problem, i time diskreditujes moj stav, protiv toga ne mogu da se branim. mislim da je dobro. sistem pravni je nepravedan u praksi na toliko mnogo nacina da ne shvatam kako je bila potrebna ova presuda da se to uoci.
ne pada mi na pamet da tako diskreditujem tvoj stav posto bi to bilo sumanuto. meni jednostavno ne polazi za rukom da pravdam odluku suda koja je nastala kao deo istog mehanizma koji silovatelje i ubice pusta na slobodu posle nekoliko godina produzenog vikenda. ti to odvajas, OK.i ne znam kako to mislis da je tek sad uocena naopakost naseg pravnog sistema. ovo nije prvi put da razgovaramo o njemu na taj nacin. nije ni deseti ni dvadeseti.i kakvo slobodarsko nosenje oruzja sad? @gazza:jebiga u pravu si, ali kao sto rekoh: pravo ne funkcionise na taj nacin. presude se donose na osnovu okolnosti samog cina, predumisljaja itd. ne na osnovu politicke konjunkture. ti pricas o sankcionisanju protivustavnog delovanja navijackih grupa. ovde je jedna grupa ljudi dobila kaznu daleko vecu od one koja je uobicajena u nasoj sudskoj praksi, a hiljade njihovih saucesnika je dobilo dozvolu da nastavi da priprema slicna dela, u okviru sistema koji podstice i finansira to delovanje. ovom presudom smo dobili mrvice sa stola fudbalsko-politickih klika, nekoliko majmuna je najebalo da bi ostali mogli da nastave da se igraju vlasti na ulicama.i bicu jos precizniji: da su isti ovi momci uradili ovo isto, iz istih razloga, nekom tvom rodjaku ili komsiji, sta mislis koliku bi kaznu dobili? mozda istu onu kaznu koja je dosudjena ubicama glumca Dragana Maksimovica.tom coveku je uradjena ista stvar, pod istim okolnostima, iz istih razloga. ne samo da nisu osudjeni nego nije pokazan ni minimum interesa da se uopste uhapse. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
roditelji koji su danas saznali da verovatno nikad vise nece videti svoju decu van zatvora? smesno u picku materinu
Nije smešno ali barem će imati priliku da ih viđaju žive i zdrave. Za razliku od Tatonovih roditelja koji svog sina mogu da vide ako su se setili da mu okače fotografiju na kameni spomenik.Kingmaker,mislim da Vasudeva pokušava da na sebi svojstven način postavi ključno pitanje: Da li je današnja presuda uvod u neku novu, bolju sudsku praksu koja će najzad pokazati mladim predatorima da se ne može tek tako ubijati po ulicama?Moje mišljenje je da nije tako. Današnja presuda je predsednikov ustupak Francuskoj. Voleo bih da mogu da verujem u iznenadni preporod srpskog pravosuđa ali nekako mi je lakše da poverujem u Jogi Letače. To samo po sebi nije neki problem (neka ovi majmuni trunu 350 a ne 35 godina) ali će postati problem prvom sledećom prilikom kada bude trebalo doneti sličnu presudu za neko slično, teško ubistvo. Tada će se ispostaviti da je žrtva neki siroti urođenik koji nema ambasadu da urgira za njega, i gle čuda, eto srpskog pravosuđa opet tamo gde je bilo pre slučaja Taton - smešne kazne od par godina, oslobađanja zbog nedostatka dokaza i svedoka, odbacivanje krivičnih prijava itd. Opet kažem, današnja presuda je potvrdila raniju pouku mladim predatorima - da kada idu da ubiju, treba samo da gledaju da ne bude stranac. Na "domaćem terenu" možeš da uradiš doslovce šta ti se svidi, zaštitnika i kolebljivih sudija koliko ti duša ište - samo izvadi parice i plati.A ono što je najporaznije u celoj priči je to da od ove i ovakve presude, jednostavno nije bilo boljeg i pravičnijeg rešenja. Da su bilo šta blaže od ovoga presudili danas, ispalo bi još gore nego što je ispalo. To je ono što najbolje pokazuje u kakvom glibu je ovo društvo zaglavljeno. Zato sam pre par strana i rekao da ovo nije dan za slavlje.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...