Jump to content
IGNORED

Nezavisno sudstvo i huligani


Idioteque

Recommended Posts

daj, jbt, ala serete. ove budale su vise/ manje slucajno najebale. hiljade majmuna ucestvuje u tucama, prebijanjima, pa niko ne pogine i izvuku se. ovi konkretni vam nisu krivi sto je drzava dopustila slicnima da se zapate po ulicama i stadionima, pa ste vi sad frustrirani u vezi toga. kazne koje su dobili su objektivno prestroge. raznorazni manijaci, silovatelji dece, visestruke ubice dobijaju standardno duplo manje.
sam... seres.
Link to comment
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    65

  • radisa

    47

  • Ted

    45

  • Milogled Bluff

    39

Znaci odsecanje udova je isto sto i 30-40 godina zatvora? Bravo.Ajmo onda Legiji da damo popust.
lepo je sto si pomenuo legiju. da li mislis da on i ove budale treba da isto robijaju, po 40 godina?
Licno mislim da je ovakvo zlocinacko udruzivanje daleko opasnije po drustvo u celini nego taj Armin. Ovo je neka vrsta terorizma, a terorizam se daleko teze sankcionise od pojedinacnih zlocina.
ne bih ovo bas mogao da nazovem terorizmom, malo je preterano, ali slazem se da su navijacke grupe opasnije po drustvo u srbiji. e sad, mi njima ne mozemo da sudimo za clanstvo u nekoj od njih, jer u momentu izvrsenja dela nisu bile zabranjene. mozemo da im sudimo za nanosenje teskih telesnih povreda sa smrcu kao posledicom, u boljem po njih slucaju, ili za ubistvo. 40 godina za ubistvo u tuci je malo preterano, zbilja odskace od ostalih srpskih/ evropskih presuda, mnogo, i tu je moja poenta. a ako cemo resavati problem navijackih grupa, to se nece desiti ovim putem. treba ih vecinu zabraniti, vodje pohapsiti, i razjuriti ih kad pokusaju da se ponovo sakupe. za to je prvenstveno potrebna politicka volja, a od nekih 15 extra godina kazne kretenima nema niko neku veliku korist.
Link to comment
ajde vi koji ste detaljnije pratili, mene zanima, mada nije bitno, da li se zna da li je ijedan od slucajnih ubica pokazao kajanje?
Pokazali bi oni kajanje da su bili tu. Ali, nisu. Uglavnom su izasli da kupe lekove za babu kad ih je policija, nicim izazvana, spakovala i osudila umesto onih koji su zaista ubili Tatona.
Link to comment

Prava poruka bila bi data kada bi se ovakve kazne dosuđivale za svaki sličan akt. Ovako, bićemo svedoci najebavanja fasada a prenosi utakmica moraće da se gledaju s utišanim tonom.Tuga je što kod nas pravna država™ funkiconiše samo pod prisilom.

Link to comment
Koliko sam ja upoznat sa likom i delom, recimo, ovog Prelica taj je do sada propustio jedno 2856 sansi da ugrabi drugu sansu. Pusti ti te price o drakonskim kaznama, ovde se najcesce radi o visestrukim povratnicima koji su odavno vec mogli da ubiju nekog, a tek sa Tatonom im se "posrecilo". Da su ovako kolektivno razjebali ono drustvo oko Misica zbog pokusaja ubistva onog zandarma Trajkovica umesto sto su Misicu odrapili pokaznu kaznu a ostalima progledali kroz prste, mozda bi danas ovaj nesrecni Francuz bio ziv. Mada, male su sanse, tesko da ce ova stoka ikada nauciti da neke stvari prosto ne smeju da se rade. Sto ne znaci da ih na to ne treba podsecati upravo drasticnim kaznama za dela koja cine.
pa ja upravo o tome pricam, treba ih staviti van zakona i razbucati, a ne nekolicini onih kojima se "posreci" sto ti kazes dati 2000 godina kazne. navijace treba resavati sistematski, a ne cekati da zrtve postanu pandur ili francuz.
zanio se miro malo. voli da kontrira pa to ti je.
ama ne kontriram, nego vi, po dobrom forumskom obicaju, histerisete. malo vam je 35 godina, treba i svih 40, i da ih se okuje za stenu pa da ih kljuca orao svaki dan. ne zalazem se za pustanje na slobodu, vec na neku realniju kaznu. ko da je 20 godina mardelja malo. jbt, kad izadju videce da se desila apokalipsa i da svet nastanjuju mutanti, znate li koliko je to vremena?
ne, legija treba 240
pa isto mu je 40 i 240, kraj nece da dozivi. dakle, ti bi legiju i ove budale na istu kaznu osudila?
Link to comment

Vidim, ovde se moralise uveliko. ja bih voleo da mi neko objasni, red po red, zasto se navija za 40 godina robije. Samo da se zna da sledeci argumenti nisu pravne prirode i sud ne sme da se rukovodi ovakvim, ne nuzno netacnim razmisljanjima. - Bris Taton je bio gost u nasem gradu - Mora se to saseci u korenu da fasisti ne bi zavladali - Mora se pokazati Evropi da smo pravna drzava - To je neka vrsta terorizmaMiralem je stopostotno u pravu, ovo je jednostavno histerisanje. Realno me zabole za sudbinu ove "dece" ali vidim da se ovde govori da je 35 godina zatvora malo, i da je morala maksimalna, koja se izrice za ubistvo sa punim predumisljajem na izuzetno svirep nacin itd, pa ako neko ima volje da objasni - zasto bas 40?Inace ovo me podseca na izricanje kazne Legiji, koji je dobio svih 40 godina. Pitoma gradjanska javnost je graknula da je i to premalo, da mi bas nismo prava Evropa jos uvek i da bi trebalo da se uvede smrtna kazna. Da su dosudili smrtnu, cenim da bi se trazilo cerecenje i kopanje ociju. Poenta je da se pokaze da si pravedan i pravdoljubiv, valjda. A pravna drzava: moze, ali ne bas sad, kada Hilandar gori navijaci ubijaju na ulici.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Forumasica FSN-a objasnila :)

Није смо то у питању...... Прво, сви користе прилику да се издркавају на нас -јер им се може !! Друго, овај младић је жртвован због других разлога: неко је хтео да Србију избаци са светског првенства у фудбалу и да уместо нас оде Француска, али нису рачунали на смртни исход! Требало је да буде "само" тешко повређивање! Знали су( Платини и остале буџе ) да овде има будала који себе називају навијачима, знали су, да су разним провокацијама у току квалификација , изазвали нетрпељивост и мржњу према Французима, дали налог( и, вероватно- платили) овом несрећном Татону и компанији да остану у Београду, а неко овде дао налог наводним навијачима да се направи хаос !! Ово је моје лично виђење на основу свега што сам прочитала у новинама о овом догађају, нарочито како су рањеног Татона "докрајчили" пограшним лечењем, како је све заташкавано на "високом" нивоу, како има и нема сведока, како је бачен или није бачен, већ скочио преко ограде, као се невешто бране окривљени и како су Французи ућуткали Ирце за онај рукомет који их је ИПАК одвео на мундијал..... ВЕЛИКИ је новац био у питању, као и увек и ВЕЛИКА љага на нама, као и увек ...... Према томе, представа је завршена - никога ми није жао !!п.с. "будући отац" седи код будуће мајке - не лудира се по белом свету на утакмица и то - за паре!! И, то треба да узмемо у обзир !!

Link to comment
Sa jedne strane je zaista rehabilitacija važnija od kazne, ali sa druge strane Taton nema drugu šansu, nema 30 godina...
A sa trece strane, pravo ne pociva na pateticnim argumentima. Iskljucujem se, imam feeling da ce poceti i moronski vicevi o advokatima na dnu mora.
Link to comment
A sa trece strane, pravo ne pociva na pateticnim argumentima. Iskljucujem se, imam feeling da ce poceti i moronski vicevi o advokatima na dnu mora.
Ali nije to patetika. On je mrtav. Finito. To je to.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...