Jump to content
IGNORED

Nezavisno sudstvo i huligani


Idioteque

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    65

  • radisa

    47

  • Ted

    45

  • Milogled Bluff

    39

S obzirom da se ovo iznad desilo 2005., to znaci da ce sada u maloletnicki zatvor ici konji od 20+ godina ?
Tačno tako...Inače, tužilaštvo je ovo kvalifikovalo malo čudno... Ne kao ubistvo, nego kao nanošenje teških telesnih povreda sa smrtnim ishodom... Za šta je zaprećena znatno manja kazna...Uzgred, šamar Velji je kao 2/3 ubistva deteta... A suđenje traje 10-ak puta duže...Srpsko pravosuđe...
Link to comment
Inače, danas je godinu dana od ubistva Tatona... Suđenje je počelo u aprilu, a svedoci se odazivaju, kao da se sudi šefu mafije... Ponekad, poneki, pa se saslušanje odloži za mesec-dva, i tako...Lepa slika u svet™ ide...
Inače tužilaštvo je "u kanalu" izgleda da nemaju svedoke jbote...Biće to još jedna bruka...
Link to comment
  • 4 weeks later...

Duduk sam za sport, a i za pravo, pa jel' moze neko da mi rastumaci ovo (iz vesti):Zabrana se traži za podgrupe upisane u Registar udruženja, društvenih i političkih organizacija - "Alkatraz", "Belgrejdbojs ", "Ludaci Padinska Skela", "Ultra bojs", "Ultras", "Anti Romi", Saut femili , "Hed hanters" , "Iriću-ćibili-NBG", "Šedovs", "Ikstrim bojs", "Čuvari časti", "Brejn demidž". ---Dakle, da li neko zna ko je odgovoran za upis "podgrupe" sa imenom kao sto je "Anti Romi" (?!) u taj Registar? :blink:

Link to comment
Duduk sam za sport, a i za pravo, pa jel' moze neko da mi rastumaci ovo (iz vesti):Zabrana se traži za podgrupe upisane u Registar udruženja, društvenih i političkih organizacija - "Alkatraz", "Belgrejdbojs ", "Ludaci Padinska Skela", "Ultra bojs", "Ultras", "Anti Romi", Saut femili , "Hed hanters" , "Iriću-ćibili-NBG", "Šedovs", "Ikstrim bojs", "Čuvari časti", "Brejn demidž". ---Dakle, da li neko zna ko je odgovoran za upis "podgrupe" sa imenom kao sto je "Anti Romi" (?!) u taj Registar? :blink:
Znam da rešenje o registraciji svakog udruženja potpisuje ili nadležni ministar ili njegov pomoćnik. Sa velikom sigurnošću mogu da tvrdim da Anti Romi nisu upisani ni u kakav registar. Kao ni 99% tih navijačkih hordi. Baš nekom od njih puca patka da piše statut, donosi odluku o osnivanju, skuplja papire za registraciju... Šta će im to, da otvore žiro račun?I to mi je najveća nepoznanica u obvome svemu. Kako oni misle da zabrane udruženja koja nisu nigde registrovana. OK, zaplenjivaće obeležja, legitimisati i maltretirati one koji nose zastave "zabranjenih"... ali ne vidim način da im se zabrani okupljanje, dogovori za nove zulume...Jel zna neko kako je to u Engleskoj ili gde već urađeno?
Link to comment

Tek od skora (poslednjih godinu dana ili malo više) upis svih "udruženja građana" ide prego agencije za privredne registre. A pre toga, t.j. oduvek, udruženja građana su se vodila u MUP-u (za Beograd - u Ljermontovoj).Moguće je da dotično udruženje (Anti Romi) formalno (u statutu) zavedeno pod nekim drugim nazivom? Ako je uopšte registrovano.edit & post scriptum:Ne potpisuje ministar rešenje o registraciji. Posao vode službenici, proveravaju da li je registracija i statut u skladu sa Zakonom.

Edited by Frile
Link to comment
Tek od skora (poslednjih godinu dana ili malo više) upis svih "udruženja građana" ide prego agencije za privredne registre. A pre toga, t.j. oduvek, udruženja građana su se vodila u MUP-u (za Beograd - u Ljermontovoj).Moguće je da dotično udruženje (Anti Romi) formalno (u statutu) zavedeno pod nekim drugim nazivom? Ako je uopšte registrovano.edit & post scriptum:Ne potpisuje ministar rešenje o registraciji. Posao vode službenici, proveravaju da li je registracija i statut u skladu sa Zakonom.
Imao si do skoro dva nivoa registracije udruženja - lokalni i republički. Većina udruženja je registrovana na republičkom nivou, a to znači da je rešenje potpisivao resorni ministar ili pomoćnici. Nekad je to bilo ministarstvo za ljudska i manjinska prava, nekad ministarstvo lokalne samouprave... Na lokalnom novou to jeste obavljao SUP, ali ja iskreno ne znam ni za jedno udruženje koje je bilo tako ragistrovano, a znam ih bezbroj. Sada jeste sve u nadležnosti APRa. Edited by Idioteque
Link to comment
Imao si do skoro dva nivoa registracije udruženja - lokalni i republički. Većina udruženja je registrovana na republičkom nivou, a to znači da je rešenje potpisivao resorni ministar ili pomoćnici. Nekad je to bilo ministarstvo za ljudska i manjinska prava, nekad ministarstvo lokalne samouprave... Na lokalnom novou to jeste obavljao SUP, ali ja iskreno ne znam ni za jedno udruženje koje je bilo tako ragistrovano, a znam ih bezbroj. Sada jeste sve u nadležnosti APRa.
U pravu si, postojao je skorašnji međuperiod od nekoliko godina, kada su ministarstva koja spominješ preuzela ingerenciju od MUP-a, da bi sad sve prešlo u nadležnost APR.Ja sam u kontaktu sa gomilom prastarih organizacija koja su sve do sada bile u kartoteci koja se iz MUP-a direktno preselila u APR, pa sam potpuno smetnuo s uma to što si spomenuo.Bilo kako bilo, sve registrovane organizacije su pri registraciji morale da dostave statut, koji je državni službenik čitao i proveravao da li je u skladu sa Zakonom. Neko od njih je "prevideo" ono "Anti Romi" Edited by Frile
Link to comment
U pravu si, postojao je skorašnji međuperiod od nekoliko godina, kada su ministarstva koja spominješ preuzela ingerenciju od MUP-a, da bi sad sve prešlo u nadležnost APR.Ja sam u kontaktu sa gomilom prastarih organizacija koja su sve do sada bile u kartoteci koja se iz MUP-a direktno preselila u APR, pa sam potpuno smetnuo s uma to što si spomenuo.Bilo kako bilo, sve registrovane organizacije su pri registraciji morale da dostave statut, koji je državni službenik čitao i proveravao da li je u skladu sa Zakonom. Neko od njih je "prevideo" ono "Anti Romi"
U prelaznim i završnim odredbama Zakona o udruženjima ( čl.89.) propisuje da se zakon primenjuje na sva udruženja osim na sportske organizacije i udruženja, za koja i dalje važe stari zakoni ( republički Zakon o društvenim organizacijama i udruženjima građana, po kome registar vodi MUP i savezni Zakon o udruživanju građana u udruženja, društvene organizacije i političke organizacije koje se osnivaju za teritoriju SFRJ, po kome registar vodi MInistarstvo za državnu upravu i lokalnu samoupravu).To znači da APR nije nadležna da vodi registar sportskih udruženja i organizacija, nego i dalje jedno od ova dva ministarstva po starim zakonima. Za sva ostala ostala udruženja APR vodi registar. Edited by halloween
Link to comment
U prelaznim i završnim odredbama Zakona o udruženjima ( čl.89.) propisuje da se zakon primenjuje na sva udruženja osim na sportske organizacije i udruženja, za koja i dalje važe stari zakoni ( republički Zakon o društvenim organizacijama i udruženjima građana, po kome registar vodi MUP i savezni Zakon o udruživanju građana u udruženja, društvene organizacije i političke organizacije koje se osnivaju za teritoriju SFRJ, po kome registar vodi MInistarstvo za državnu upravu i lokalnu samoupravu).To znači da APR nije nadležna da vodi registar sportskih udruženja i organizacija, nego i dalje jedno od ova dva ministarstva po starim zakonima. Za sva ostala ostala udruženja APR vodi registar.
Mislis da su navijacke grupe registrovane kao neki sportski klubovi? Nije mi to palo na pamet.
Link to comment
Duduk sam za sport, a i za pravo, pa jel' moze neko da mi rastumaci ovo (iz vesti):Zabrana se traži za podgrupe upisane u Registar udruženja, društvenih i političkih organizacija - "Alkatraz", "Belgrejdbojs ", "Ludaci Padinska Skela", "Ultra bojs", "Ultras", "Anti Romi", Saut femili , "Hed hanters" , "Iriću-ćibili-NBG", "Šedovs", "Ikstrim bojs", "Čuvari časti", "Brejn demidž". ---Dakle, da li neko zna ko je odgovoran za upis "podgrupe" sa imenom kao sto je "Anti Romi" (?!) u taj Registar? :blink:
ovo je malo blesavo. jedno je ispisivanje iz registra, a drugo - zabrana delovanja. i ovako ispada da grupa "Ludaci Padinska Skela" ima ziro racun, sediste, pecat i godisnji finansijski izvestaj blink.gif, a da to nemaju, ne bi se ni mogli zabraniti blink.gifko da nas je Jaroslav Hasek pisao, jbt
Link to comment
Dakle, da li neko zna ko je odgovoran za upis "podgrupe" sa imenom kao sto je "Anti Romi" (?!) u taj Registar?
Najverovatnije da je to uradilo Ministarstvo za ljudska i manjinska prava dok je bilo savezno ministarstvo tj. dok je postojala SRJ odn. DZ SCG. U tom periodu je ono bilo nadležno za registar saveznih udruženja.Prvi put čujem za njih , a ovo im je

АНТИ-РОМИНазив ове гробарске групе нема везе са расном дискриминацијом!Група је настала још 1981.године - Гробари Карабурма , а под данашњим називом је од 1996.год!Назив групе је саркастичан и односи се на навијаче звезде, а не на ромски народ!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...