Jump to content
IGNORED

Zabraniti prvenstvo?


teacher

  

206 members have voted

  1. 1. Da li treba prekinuti JSL i takmičenja koja organizuje FSS?



Recommended Posts

Pa ne razmišljam o sledećem. Samo da ne bude ljudskih žrtava. Ako se ne može garantovati bezbednost, onda čemu rizik. Interesantno je da su protiv prekidanja prvenstva simpatizeri Zvezde. Izgleda da je titula bitnija od bilo čega.
Kada se zlocin desi u odredjenom kontekstu, poslednje sto drzava treba da uradi je da zabrani kontekst. A ovo sa Zvezdom & titulom... Kada se desi sledeci picvajz u skolskom dvoristu... Ti ces biti protiv ukidanja skolstva zato sto si nastavnik? Ili kada opali rafal iz nekog Audija, ti ces biti protiv ukidanja saobracaja jerbo si vozac?!Ako se vec napravila podela pro/contra na osnovu navijackog opredelenja, mnogo je interesantnije primetiti da su za ukidanje oni koji navijaju protiv Zvezde.
Link to comment
  • Replies 887
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • teacher

    62

  • Milosh76

    50

  • theanswer

    32

  • harper

    31

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nisam procitao nista od 7 str. ali glasao ne, jer mi je besmisleno povlaciti nesto ovakvo kad se incidenti desavaju konstantno vec 20 godina, a svih tih 20 godina u nasem sportu su isti ljudi, u upravama FSS, klubova sede najvece bitange i mafijasi koji uglavnom imaju korist od huligana, i ciji nacini rada se zasnivaju na slicnom ponasanju i kojima pretpostavljam odgovara sadasnja situacija. Fudbal nije kriv zbog toga sto jeste, kriv je zbog tih bitangi. Riba smrdi od glave.
Sori, Duci sto bas tebe kvotujem, ali ostadoh duzan obrazlozenje, a ja bas zbog ovog sto si nabrojao glasao za ukidanje. Ja prekid prvenstva vidim samo kao pocetni udarac sakom od sto, prosto da nekakva drzava pokaze da je sad bilo dosta.Sve te bitange i mafijasi (koji su de facto prave vodje navijackih grupa) ce bez prvenstva ostati i bez prihoda (ili barem bez jednog znacajnog dela) pa ce naci druge oblasti interesovanja. Ko ne ode sam, oterati, resiti vlasnicke i pravne statuse klubova i tek onda nastaviti sa odrzavanjem takmicenja, uz rigorozne kontrole i dozivotne zabrane pristupa stadionima i halama za najmanji prekrsaj.Kao neko ko takodje ima nekog pedagoskog iskustva u radu sa srednjoskolcima, potpisujem i svaku ticerovu o izolovanju vodja nasilnih grupa, regrutaciji novih pripadnika takvih grupa itd.edit: @kralje, stvarno si kralj :lol: covek lepo objasnio: skola je mesto gde se drustvo konstantno bori protiv nasilja, fudbalski stadioni su mesto na kome se taj oblik ponasanja promovise, pre svega jer je u interesu mafije koja te klubove vodi - besplatna paravojna formacija od nekoliko hiljada ljudi. Edited by aram
Link to comment
I da se slozimo oko ovoga, a bojim se da bismo obojica ostali prilicno usamljeni u toj proceni (osim ovde na forumu ali forum je bitan samo za nas koji pisemo na njemu), neko bi nas pitao zasto ne stavimo fokus na promenu tih bezbednosnih uslova i zasto je to dovoljan razlog za potpuno ukidanje fudbala. I to bi bilo veoma dobro pitanje iz mnogo razloga.Drugo, primetio sam da cesto umes da umaknes u tu lagodnu poziciju "nisam navijac Zvezde/Partizana = nisam patkometar" ali ni to nije dobar argument za ono sto si napravio u prethodnom postu iz dva razloga. Prvi je taj sto time na neki nacin podrazumevas da navijaci Zvezde/Partizana nuzno jesu patkometri i\ili neko ko je prijemciv za nju sto je najobicnija predrasuda koja nas koji navijamo za neki od ova dva kluba stavlja u neprijatnu poziciju da ulazimo u rasprave sa nametnutim projektovanim minusom. Drugi razlog je taj sto recenicom "vidim da je za klubase X ove godine vaznije titula vaznija od toga ko ce da pogine" otvaras prostor za recenicu "a gde si bio s ovim prosle godine" sto smesta otvara prostor za beskonacan krug postova "jesam, nisam patkometar, majke mi". Ne bih da drzim lekcije i predavanja bilo kome ali moje je misljenje da ne prilici adminu ni da provocira tu vrstu besmislenog i besplodnog klupskog nadgornjavanja na jednoj ovako ozbiljnoj temi, kao sto mu ne prilici ni da sebe izuzima iz te prazne price time sto trazi da mu se veruje na rec da je on drugaciji od svih ostalih koje je onako generalno prilepio spekulacijama o njihovim motivima da zauzimaju odredjenu poziciju u raspravi. O tome koliko je umesno otpisivati sagovornike recenicom "Samo sam primetio da je titula trenutno preča od svega." da i ne govorim.Izvinjavam se sto zvucim ovako tvrdo, vezbam za jedan sastanak na koji krecem iz ovih stopa a i zasluzio si. :D
Za ovo prvo, činjenica je da je u ovom trenutku nemoguće naterati klubove da se ozbiljno pozabave kriminalcima koje oni nazivaju 12. igračem. Zato je prekid prvenstva slično izolovanju požara, prvi korak u gašenju vatre. Naravno da se fokus mora prebaciti na kvalitet stadiona, bolju organizaciju, ali dok požar traje, ne može da se razmišlja o onome što treba uraditi.Za ovo drugo, kažeš da ja provociram patkometriju? Ja sam kriv što su drugi toliko ogrezli u patkometriju, da je najbolje da svi zažmurimo na ono što je očigledno i prihvatimo "realnost" da je titula nadomak ruke. Ne mogu biti kriv za ono što drugi rade, a ja samo naivno primećujem. Eno ga Beowl sve ovo priča godinama, pa su tada oni koji danas iščekuju dugo željenu titulu, podržavali Beowla, a sada su odjednom promenili mišljenje. Ma ajde, kako da ne.
Link to comment
Kada se zlocin desi u odredjenom kontekstu, poslednje sto drzava treba da uradi je da zabrani kontekst. A ovo sa Zvezdom & titulom... Kada se desi sledeci picvajz u skolskom dvoristu... Ti ces biti protiv ukidanja skolstva zato sto si nastavnik? Ili kada opali rafal iz nekog Audija, ti ces biti protiv ukidanja saobracaja jerbo si vozac?!Ako se vec napravila podela pro/contra na osnovu navijackog opredelenja, mnogo je interesantnije primetiti da su za ukidanje oni koji navijaju protiv Zvezde.
Već smo videli poređenje sa školom, čak i sa EXIT-om. Daj neko novo poređenje, npr ako udaljimo huligane sa stadiona, onda će oni da prave haos po pozorištima...Ili ako navijači jednog od 2 gej tima uvode kvazi-intelektualna glupava poređenja, daj da ih onda ukinemo, itd.
Link to comment

Ucitelj je bio precizan: stopirati prvenstva pod pokroviteljstvom FSS. I to je kljuc. FSS je srce masinerije zla, a trakalica je u sledecem: jebeni Statut podrazumeva da su guzonje nesmenjive jer delegiraju same sebe, od bata Djore, preko Duleta S., pa sve do Toleta himself, a ako se umesa drzava, onda UEFA pocne da prikenjava o mesanju politike i sporta i vrati stvari na pocetak. FSS i uprave klubova su parabezbednosne strukture kojima za sitne kontrausluge(tipa: placanje advokata, monopol na dilovanje i sl.) huligani spinuju podrsku na tribinama i daju guzonjama osecaj da kontrolisu stvari.Drustvena opasnost od regrutovanja divizija klinaca u zonu delikvencije je mnogo veca cena od konflikta sa Uefom. Povlacenje srpskih klubova iz evropskih takmicenja u najboljem maniru Margaret Tacer, organizovanje nove fudbalske asocijacije i novih vrsta takmicenja, kao i skidanje domacih utakmica sa kladionickih lista mogao bi mafijaske pare preusmeriti na neku drugu stranu od fudbala, bar na neko vreme. Za to vreme, mnogo klinaca ce ostati normalna vaspitana deca iz komsiluka, jedna cela generacija bi mogla biti bolja, a zivot u gradovima podnosljiviji.Da.

Link to comment

ali dno dna je poseta delegacije zvezde ranjenom navijacu™ koji je imao sukoba sa zakonom i u dosijeu ima osam krivičnih prijava zbog nasilja, ali i droge koju je pokušao da unese u okružni zatvor! http://www.crvenazvezdafk.com/delegacija-u-poseti-ranjenom-navijacu-3217-c1-content.htm Preneo sam mu pozdrave njegovog kluba i naših pristalica koji se mole za njegov oporavak. Naš kapiten Nikola Lazetić mu je preneo pozdrave naših igrača i rekao da ga čekaju na stadionu već do kraja prvenstva da se zajedno radujemo novim pobedama. Igor se veoma obradovao našem dolasku. :mellow: kao ostro se suprostavljaju krimnalcima na stadionu, a onda posecuju navijaca™ koji je isti kao i taj kriminalac koji ga je upucao :isuse:

Link to comment
Drustvena opasnost od regrutovanja divizija klinaca u zonu delikvencije je mnogo veca cena od konflikta sa Uefom. Povlacenje srpskih klubova iz evropskih takmicenja u najboljem maniru Margaret Tacer, organizovanje nove fudbalske asocijacije i novih vrsta takmicenja, kao i skidanje domacih utakmica sa kladionickih lista mogao bi mafijaske pare preusmeriti na neku drugu stranu od fudbala, bar na neko vreme. Za to vreme, mnogo klinaca ce ostati normalna vaspitana deca iz komsiluka, jedna cela generacija bi mogla biti bolja, a zivot u gradovima podnosljiviji.
To je to. Da
Link to comment
Sori, Duci sto bas tebe kvotujem, ali ostadoh duzan obrazlozenje, a ja bas zbog ovog sto si nabrojao glasao za ukidanje. Ja prekid prvenstva vidim samo kao pocetni udarac sakom od sto, prosto da nekakva drzava pokaze da je sad bilo dosta.Sve te bitange i mafijasi (koji su de facto prave vodje navijackih grupa) ce bez prvenstva ostati i bez prihoda (ili barem bez jednog znacajnog dela) pa ce naci druge oblasti interesovanja. Ko ne ode sam, oterati, resiti vlasnicke i pravne statuse klubova i tek onda nastaviti sa odrzavanjem takmicenja, uz rigorozne kontrole i dozivotne zabrane pristupa stadionima i halama za najmanji prekrsaj.
Kako da drzava pokaze da je dosta kada su drzavnici ti koji su u upravama klubova zajedno sa svim bitangama, i sto su oni po meni najodgovorniji za situaciju takva kakva je. Besmisleno mi je polemisati o ovome sada jer smo imali podosta alarmantnih situacija zadnjih godina koje su se zavrsavale kako? Hapsenjem Urosa, Dzaje, Bate i nastankom emisije insajder?A ministarka sporta se sprema za put u Afriku.
Link to comment

Ja sam glasao za da, iz dva razloga, prvi i osnovni je da se zaustavi trenutno divljastvo i spasu zivoti eventualnih novih zrtvi, a drugi da se posalje poruka da ovako dalje ne moze.Nije mi jasan argument da su se slicne stvari vec desavale, onda se postavlja pitanje sta tacno treba da se desi da se prvenstvo prekine? Koji je to broj zrtava ili "stepen divljastva" koji je pozeljan pa da se krene u obracun sa huliganstvom i kriminalom koji je u sprezi sa nasim klubovima?Naravno, samo prekidanje prvenstva i nastavljanje dalje na jesen nije dovoljno. Potrebno je da drzava pokaze zelju da se sve ovo zaustavi, a to je jedino moguce ako se sve drustvene strukture podignu u nameri da se zlo zaustavi. Da bi se postigli bilo kakvi rezultati u borbi protiv huliganizma i divljastva na stadionima, mora se istovremeno raditi na vise frontova. Najlakse je pohaspiti vodje i "razbiti" te grupe (tu se slazem sa uciteljem, da bi se odstranjivanjem nekolicine vodja postigao znacajan efekat na cele grupe), ali to je sve kratkog veka ako se u isto vreme ne krene i u obracun sa "sportskim" delom mafije, raznim menadzerima, "vlasnicima" klubova, itd... Tu pak ni policija ni tuzilastvo ne mogu nista uraditi sami ako se ne povede "opsta borba" protiv kriminalaca u fudbalu i sportu uopste, potrebna je pre svega medijska podrska za tako nesto i podrska svih onih koji su zainteresovani za ta takmicenja, pa i samih gledalaca. U tom smislu treba uvesti i kazne za sve one koji pisu afirmativno o "delijama", "grobarima" i slicnim grupama, jer ne mogu te grupe u ponedeljak biti "najbolji navijaci na svetu", a u cetvrtak odgovorni za neciju smrt, to je van svake pameti. Siguran sam da ogroman broj samih navijaca ne podrzava divljastvo ili bar ne ove ekstremne oblike istog, ali ocekivati da ce oni sami sebe urediti da isto prestane je bez ikakvog osnova. Jedino represivne mere protiv navijaca-huligana, klubova koji ih stite ili cak podsticu na divljastvo, vodecih kriminalnih struktura u klubovima, propraceno medijskom "hajkom" na iste, moze dovesti do boljitkaOd svega ovoga naravno nece biti nista, jer ne postoji jasna zelja vecine ili onih koji vecinu u ovoj drzavi predstavljaju da se bave ovim problemimaEvo danas ludaci iz novosti umesto da u znak protesta sto im je kolega pogodjen bakljom ne napisu ni rec o jucerasnjoj utakmici, pored izvestaja o samoj utakmici nude po ko zna koji put uporednu cenu igraca Zvezde i Partizana u stotinama hiljada eura :isuse:

Link to comment

@duci:lol: niko nije rekao da drzavnici takodje nisu bitange i mafijasi, nismo toliko naivni.ovde ionako raspravljamo o necemu sto se, svi znamo, nece desiti.edit: ulete 1234567...

Edited by aram
Link to comment
Pollovi su postali predvidivi... Za su masovno glasali oni koji uglavnom drve o političarenju i kriminalu u i oko sporta, a protiv grupa forumaša koja tu i tamo prokomentariše i samu igru na svih 5 stadiona i drugim domaćim livadama.
Znas sta...ja sam prestao da idem na tekme posle Partizan-Lion kad su ti bubuljicavi sa juga terali Voju Pancevca, zivu legendu koji nije propustio ni jednu Partizanovu tekmu 40 godina. Od tada 'drvim o kriminalu' i gledam samo basket, a i to kad nema najvernijih.
Link to comment

Glasao za Da. To nije idealno resenje, ali je bolje od trenutnog stanja.Ono sto je potrebno, medjutim, je apsolutna demontaza FSS i dva najveca fudbalska kluba. Nad FSS, Zajednicom prvoligasa, Partizanom i Zvezdom treba uvesti prinudnu upravu.To ne znaci njihovo formalno-pravno ukidanje, ali znaci njihovo de fakto ukidanje, ovakvi kakvi su sada. Jednostavno jednog dana treba da se na vratima gorepomenutih pojave cike u plavim uniformama i da lepo izbace svakog koga tu zateknu i stave katanac. I onda da se za privremenu upravu postave neki ljudi koji sa tim organizacijama veze nemaju.Naravno ovo FIFA i UEFA nikada ne bi dozvolile. Njima je vaznije da ne bude "mesanja drzave u sport" nego to kakvi mafijasi sede po fudbalskim savezima...

Link to comment

Ma pusti ga, nema tu vajde objašnjavati.Evo male hronologije "većih" incidenata u poslednjih desetak godina:30. 10. 1999.NAVIJAČI Partizana na derbiju raketom smrtno ranili navijača Zvezde Aleksandra Radovića.14. 10. 2000.ZBOG upada navijača na teren i masovne tuče prekinut večiti derbi na „Marakani", a batine pri ulasku u tunel dobili igrači i funkcioneri Partizana.14. 5. 2002.TROJICA navijača Partizana pretukla kod Pančevačkog mosta Živorada Šiškovića (66) koji je kasnije preminuo.9. 5. 2004.DOBRICA Dimitrijević, iz Zaklopače, izboden nožem na severnoj tribini za vreme meča Zvezda - Vojvodina.8. 7. 2004.NAVIJAČI Partizana izboli noževima u Rakovici fanove Zvezde Milutina i Nebojšu Grujića i maloletnog F. D.27. 8. 2004.MILOŠ Ramić i Srđan Tilevski, navijači Zvezde, pretučeni i izbodeni noževima u Čumićevom sokačetu.14. 1. 2005.NAVIJAČ Partizana Mirko Radovanović izboden nožem na smrt zbog sukoba oko navijačkog šala.16. 2. 2005.UOČI utakmice Partizan - Dnjepar, nožem u tramvaju izboden fan crno-belih M. D, dok su ranjeni Miloš Dražinac, Aleksandar Rončević i Elvis Ibro.4. 8. 2005.PRISTALICE Rada napale navijače Voždovca u vozu na liniji Beograd - Bar i pri tom nožem ubili Bojana Majića.18. 10. 2005.RADOVANA Miloševića (17) ubio u tuči I. S. (17).29. 10. 2005.U TUČI u autobusu između navijača Bežanije i Čukaričkog nožem ubijen Golub Balević.25. 4. 2006.NOŽEM u leđa ubijen na Bežaniji navijač Partizana Petar Sedlak (23), a kao krivci optuženi navijači Rada.27. 7. 2006.U tuči navijača na stadionu u Žarkovu ubijen nožem fan Partizana Aleksandar Pantić (24).22. 4. 2007.DUŠAN Penić pretučen na smrt zato što je nosio dres Baste.2. 12. 2007.TUČA navijača Zvezde i policije Uroš Mišić optužen za „pokušaj ubistva" policajca Nebojše Trajkovića.14. 4. 2008.U FUTOGU ubijen Dejan Dimitrijević prilikom tuče navijača Partizana i Vojvodine.17. 9. 2009.NAVIJAČI Partizana u centru Beograda na smrt pretukli simpatizera Tuluza Brisa Tatona.+ još mali milion "sitnijih" incidenata.

Link to comment
Ma pusti ga, nema tu vajde objašnjavati.Evo male hronologije "većih" incidenata u poslednjih desetak godina:

30. 10. 1999.NAVIJAČI Partizana na derbiju raketom smrtno ranili navijača Zvezde Aleksandra Radovića.14. 10. 2000.ZBOG upada navijača na teren i masovne tuče prekinut večiti derbi na „Marakani", a batine pri ulasku u tunel dobili igrači i funkcioneri Partizana.14. 5. 2002.TROJICA navijača Partizana pretukla kod Pančevačkog mosta Živorada Šiškovića (66) koji je kasnije preminuo.9. 5. 2004.DOBRICA Dimitrijević, iz Zaklopače, izboden nožem na severnoj tribini za vreme meča Zvezda - Vojvodina.8. 7. 2004.NAVIJAČI Partizana izboli noževima u Rakovici fanove Zvezde Milutina i Nebojšu Grujića i maloletnog F. D.27. 8. 2004.MILOŠ Ramić i Srđan Tilevski, navijači Zvezde, pretučeni i izbodeni noževima u Čumićevom sokačetu.14. 1. 2005.NAVIJAČ Partizana Mirko Radovanović izboden nožem na smrt zbog sukoba oko navijačkog šala.16. 2. 2005.UOČI utakmice Partizan - Dnjepar, nožem u tramvaju izboden fan crno-belih M. D, dok su ranjeni Miloš Dražinac, Aleksandar Rončević i Elvis Ibro.4. 8. 2005.PRISTALICE Rada napale navijače Voždovca u vozu na liniji Beograd - Bar i pri tom nožem ubili Bojana Majića.18. 10. 2005.RADOVANA Miloševića (17) ubio u tuči I. S. (17).29. 10. 2005.U TUČI u autobusu između navijača Bežanije i Čukaričkog nožem ubijen Golub Balević.25. 4. 2006.NOŽEM u leđa ubijen na Bežaniji navijač Partizana Petar Sedlak (23), a kao krivci optuženi navijači Rada.27. 7. 2006.U tuči navijača na stadionu u Žarkovu ubijen nožem fan Partizana Aleksandar Pantić (24).22. 4. 2007.DUŠAN Penić pretučen na smrt zato što je nosio dres Baste.2. 12. 2007.TUČA navijača Zvezde i policije Uroš Mišić optužen za „pokušaj ubistva" policajca Nebojše Trajkovića.14. 4. 2008.U FUTOGU ubijen Dejan Dimitrijević prilikom tuče navijača Partizana i Vojvodine.17. 9. 2009.NAVIJAČI Partizana u centru Beograda na smrt pretukli simpatizera Tuluza Brisa Tatona.

+ još mali milion "sitnijih" incidenata.

Sitnije probleme štampa sad već skoro potpuno ignoriše. Ono što bi nekad bila vest (prebijanje ljudi na ulici, demoliranje vozova ili buseva, pljačkanje benzinskih pumpi, siledžijsko ponašanje, itd), to se sad ignoriše jer je ulog postavljen na mnogo većem nivou. Pretnje smrću novinarki, pokušaji ubistva, to su sada vesti, sve ostalo ne izaziva dovoljno medijskog adrenalina. Pirotehnika se već godinama ne doživljava kao problem. Čak i kad novinar popije baklju u glavu, smatra se da je on kriv, jer šta je zaboga tamo tražio; zna se da se utakmice održavaju zbog bakljade, a ne zbog fudbala...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...