Jump to content
IGNORED

Zabraniti prvenstvo?


teacher

  

206 members have voted

  1. 1. Da li treba prekinuti JSL i takmičenja koja organizuje FSS?



Recommended Posts

15 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

što ne jordan? ne pada mi na pamet nikakva gadost ili nesposobnost
u stvari prvi na pameti mi je bio mijailo kostić(valjda se tako zvao/zove

Google kaže da je Mijailo rahmetli još od 2002. kada mu je bilo 43. Nevjerica, pamtim ga još iz vremena radija sa Jordanom a prilično sam siguran da znam i lik jer je devedesetih radio i tv. 

Link to comment
  • Replies 887
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • teacher

    62

  • Milosh76

    50

  • theanswer

    32

  • harper

    31

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jordan je koliko se sećam radio uglavnom na radiju. Nije bio spektakularan ali imao je zanimljivu boju glasa i korektnu dikciju, nije pričao previše i lupetao, a ni premalo, neka zlatna sredina rekao bih. U svakom slučaju pojam za veliku većinu današnjih komentatora.

Link to comment
1 hour ago, keitel said:

Google kaže da je Mijailo rahmetli još od 2002. kada mu je bilo 43. Nevjerica, pamtim ga još iz vremena radija sa Jordanom a prilično sam siguran da znam i lik jer je devedesetih radio i tv. 

Jbt. da li je moguće samo 43? Devedesetih su ih sa radija dovodili da, između ostalog, vode sport u dnevniku. Tako smo imali priliku da vidimo kako izgledaju Vlade Radičević, Milan Bigović.

Link to comment
34 minutes ago, Mil@n said:

Jordan je koliko se sećam radio uglavnom na radiju. Nije bio spektakularan ali imao je zanimljivu boju glasa i korektnu dikciju, nije pričao previše i lupetao, a ni premalo, neka zlatna sredina rekao bih. U svakom slučaju pojam za veliku većinu današnjih komentatora.

Treba znati docarati preko radija desavanja sa terena. Nemas vremena da ubijas u pojam sa nepotrebnom statistikom i privatnim zivotima fudbalera kao razni Mijaljevici. Ja iskreno ne vidim cemu sluze komentatori danas, imamo Hd sliku, odlican zvuk sa stadiona, bitnija statistika ce biti istaknuta, samo kvare ugodjaj. 

Edited by Zico
Link to comment

e upravo to, znala je ta stara garda radio voditelja da svaku tekmu pretvori u spektakl kakav se viđa u derbijima engleske lige

- sećam se prvih tekmi rep. nakon ukidanja nepravednih i ničim izazvanih sankcija 95 protiv brazila i argentine, prvo poluvreme sam pratio na tranzistoru jer su bile restrikcije struje i napalio se da igramo ko evropski brazil, za drugo poluvreme je došla struja i moglo se gledati na tv uz prenos na radiju, ono veze sa vezom nema, dosadna tekma do bola a jordan i dalje grozničavo prenosi :happy:

Link to comment

Da se nadovezem na ovo, fudbal svoju popularnost duguje mnogo izmedju ostalog i ranim radio prenosima. Ljudi koji nisu znali kako uopste izgleda fudbalsko igraliste i golovi slusali su prenose utakmica sa velikim entuzijazmom i napetoscu. Fudbal je sport kojem veoma lezi naracija, a mali broj poena omogucuje da svaki postignuti gol bude svojevrstan spektakl.

Link to comment
2 hours ago, Zico said:

Treba znati docarati preko radija desavanja sa terena. Nemas vremena da ubijas u pojam sa nepotrebnom statistikom i privatnim zivotima fudbalera kao razni Mijaljevici. Ja iskreno ne vidim cemu sluze komentatori danas, imamo Hd sliku, odlican zvuk sa stadiona, bitnija statistika ce biti istaknuta, samo kvare ugodjaj. 

 

Ne, losi komentatori kvare ugodjaj. Dobri komentatori su uvek dobrodosli i ima ih i dalje, a preduslovi su:

- da mogu tecno da pricaju bez pravljenja pauza i otezanja tipa aaaaaa....... eeeeee........ (sto iskljucuje automatski sve nase komentatore danas)

- da se ne loze izvestaceno i da se fokusiraju na desavanja na terenu umesto na traceve, glasine i statistiku

- da se razumeju u sport koji prate (obavezno) i da mogu da daju i svoje licno vidjenje (bonus)

- smisao za humor (to je vec premija)

Edited by Meazza
Link to comment

Lazovic je prenosio na TV sve utakmice Radnickog u Evropi '80-'83, vodio Dnevnik, sklonili ga zbog podrske opoziciji posle. Vladanko uvek olesen, umrtvljen, Milojko lupetao, ok ostao upamcen zbog Zvezde ali je debilan, pedesetmetarski milimetarski pas i ostala sranja. Jordan je dominirao na radiju '80-tih i '90-tih, valjda dobio zlatan sat od Partizana za sjajan prenos protiv Seltika, legenda. Zanimljiva je ta turneja decembra 1994. po ukidanju sankcija, igrali smo u tri dana sa Brazilom i Argentinom, sad bi nas zvali nikad.

Link to comment
1 hour ago, Meazza said:

 

Ne, losi komentatori kvare ugodjaj. Dobri komentatori su uvek dobrodosli i ima ih i dalje, a preduslovi su:

- da mogu tecno da pricaju bez pravljenja pauza i otezanja tipa aaaaaa....... eeeeee........ (sto iskljucuje automatski sve nase komentatore danas)

- da se ne loze izvestaceno i da se fokusiraju na desavanja na terenu umesto na traceve, glasine i statistiku

- da se razumeju u sport koji prate (obavezno) i da mogu da daju i svoje licno vidjenje (bonus)

- smisao za humor (to je vec premija)

Komentatori su danas potpuno nepotrebni, makar meni, i nadam se da ce prenosi u nekoj bliskoj buducnosti imati opciju da gledalac izabere  zeli li komentatora ili samo stadium sound.  BTW koji su dobri? 

Link to comment
35 minutes ago, Zico said:

Komentatori su danas potpuno nepotrebni, makar meni, i nadam se da ce prenosi u nekoj bliskoj buducnosti imati opciju da gledalac izabere  zeli li komentatora ili samo stadium sound.  BTW koji su dobri? 

Ako neko iz SBBa čita, ja sam recimo spreman i dodatno platiti tu opciju ako je moguće... Znam da tehnički nije nemoguće to napraviti i lapo uzeti po 100 dinara mesečno onima koji žele da isključe retarde...

To kad uvedu, biće sreće, nikad veće...

Link to comment

+1

pokušao juče da ogledam reprizu Karolina-Nju Orleans, nisam uspio. Pa zar je moguće da se ljudi ugledaju i skudaju Juriševića? Zar je moguće da je neki željeni standard da se obrne više rečenica u minutu, rečenica koje nemaju nikakvu upotrebnu vrijednost?

Link to comment
2 hours ago, Meazza said:

Da se nadovezem na ovo, fudbal svoju popularnost duguje mnogo izmedju ostalog i ranim radio prenosima. Ljudi koji nisu znali kako uopste izgleda fudbalsko igraliste i golovi slusali su prenose utakmica sa velikim entuzijazmom i napetoscu. Fudbal je sport kojem veoma lezi naracija, a mali broj poena omogucuje da svaki postignuti gol bude svojevrstan spektakl.

Тачно тако. Сад рецимо слушам радио преносе МЛС-а, и ни су ни приближно занимљиви као некадашњи титостанске лиге.

Link to comment
1 hour ago, Zico said:

Komentatori su danas potpuno nepotrebni, makar meni, i nadam se da ce prenosi u nekoj bliskoj buducnosti imati opciju da gledalac izabere  zeli li komentatora ili samo stadium sound.  BTW koji su dobri? 

Postoji to odavno

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...