Jump to content
IGNORED

Zabraniti prvenstvo?


teacher

  

206 members have voted

  1. 1. Da li treba prekinuti JSL i takmičenja koja organizuje FSS?



Recommended Posts

Zato sto je ocigledno da je zakazala drzava.
Pusti ti sad državu...Ovako smešnom kaznom klubu zakazao je FSS... A, da li je njemu nadređena UEFA ili država, baš me nešto briga...
Link to comment
  • Replies 887
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • teacher

    62

  • Milosh76

    50

  • theanswer

    32

  • harper

    31

Top Posters In This Topic

Posted Images

A koja je realna kazna? Prebaciti Zvezdu u trecu ligu, kazniti ih sa 10 miliona evra i baciti u stecaj? Da li postoji normalna kazna za ovake incidente na sportskim terenima? Mislim da ne, ali posto nece pohapsiti redare i pandure koji su pustili ludaka na tribinu, a nisu ga pretresli do gole koze, posto nece uhapsiti i kazniti direktora stadiona niti nadleznog u FSS za bezbednost, onda nema realne kazne za to delo. A mozda i urade nesto od toga, konacno, pa i vidimo makar malo svetlo u tunelu.

Link to comment
A koja je realna kazna? Prebaciti Zvezdu u trecu ligu, kazniti ih sa 10 miliona evra i baciti u stecaj? Da li postoji normalna kazna za ovake incidente na sportskim terenima? Mislim da ne,
Loše misliš...Probaj da zamisliš nešto što je veće od 5 mečeva, a manje od 10 miliona evra i izbacivanja u treću ligu...Otkrićeš da su opcije ogromne.Ovakve ekstremizacije koje iznosiš upravo i jesu deo problema, a ne deo rešenja...Prema tome, zabole me za filozofije, duhove vremena, i kojekakva čuda. FSS danas nije ispunio svoj deo obaveze onako kako treba i u tome je problem...Kapiraš, FSS je danas morao da to "malo odgovornosti" što je na njemu zadovolji kako treba, a on to nije učinio... I, nije mu za to niko kriv, krivi su oni sami sebi...Kada se navijač ne ponaša kao navijač, krenu gluposti. Tako se da danas FSS nije poneo kao FS i zbog toga je jednako odgovoran...
Link to comment
Ministarka je carica:
Ministarka sporta Snežana Samardžić-Marković je pozdravila takvu reakciju i dodala da, uprkos poslednjem talasu nasilja u koje su uključeni navijači, statistika pokazuje da rat države protiv nasilja u sportu daje rezultate."Od primene novog zakona nasilje opalo za 26 odsto u odnosu na isti period prošle godine...
Link to comment

Ne znam. Uopste vise nisam pametan i ne znam sta da mislim o svemu ovome.Glasao za "ne". Iz krajnje licnih razloga. Misljenja sam da se fudbal ili bilo koja javna manifestacija mora dozvoliti dokle god ima iole normalnog sveta koji bi u tome uzivao. Ako zabranimo prvenstvo (pa sve i da se to ucini zarad kakvog zbijanja redova pred ciscenje) to je definitivno priznanje da se huligani ne mogu isterati odatle. Nekako mi je to slicno kao i nesrecna gej parada. Samo postojanje jake nasilne grupe je dovoljna pretnja da drzava proceni da ne moze da garantuje bezbednost i to je kraj price. A to je na neki nacin prepustanje terena olosu. Vec su osvojili po jednu tribinu na dva najveca stadona i jedan stadioncic. Ne znam, imam ogroman problem sa tom vrstom uzurpacije javnog prostora.Opet, iako se potpuno slazem (kao i svi ovde, cenim) da fudbal nije vredan nicijeg zivota, negde sam ubedjen da je policija apsolutno u stanju da organizuje bilo koji skup visokog rizika, te da je samo pitanje ima li volje za tako nesto. Dakle, da sutra preuzmu kontrolu ulaza, pocne da pozivaju na informativne razgovore pred utakmmicu, malo smanje kapacitet, to malo bi bilo dovoljno da se ovakve stvari u velikoj meri ucine nemogucim. Stoga mislim, krajnje optimisticno, da je apsolutno moguce privesti prvenstvo kraju. A zasto je policija prepustila ulaze nesposobnoj firmi i dalje mi nije jasno... Ispadoh portparol zandarmerije sad kad citam sta sam iskucao... :isuse:

Edited by McCabe
Link to comment
Loše misliš...Probaj da zamisliš nešto što je veće od 5 mečeva, a manje od 10 miliona evra i izbacivanja u treću ligu...
A to je sta? Osim zajednicke akcije policije, tuzilastva, sudova (znaci drzave) i klubova FSS i samih gradjana koji ce mozda doneti neki rezultat, ne vidim drugog resenja.Ovakva kaznjavanja sa 5 utakmica, koje ce za 6 meseci da smanje na 3, ne donese ama bas nista. Ako ubice Tatona dobiju jako veliku kaznu, ako se ne poostre sankcije po zakonu o nasilju na stadionima i slicno, necemo dobiti ama bas nista. Ako mogu Ameri da imaju dezurnog sudiju na utakmici, mozemo i mi. Bilo da je to fudbal, kosarka, rukomet... Na svakoj utakmici u Srbiji(po proceni policije, rizicne utakmice) da dodje sluzbeni sudija i kad uhvate genija sa bakljom, na osnovu snimka, taj kopa kropmire 3 meseca. Ako se tuce, dobije godinu dana, ako predje ogradu dobije 5 godina. Odmah, na licu mesta. To je bolja kazna od 5 utakmica bez publike.Jel to sto je izmedju 5 meseceva i trece lige? Edited by Milosh76
Link to comment
Opet, iako se potpuno slazem (kao i svi ovde, cenim) da fudbal nije vredan nicijeg zivota, negde sam ubedjen da je policija apsolutno u stanju da organizuje bilo koji skup visokog rizika, te da je samo pitanje ima li volje za tako nesto. Dakle, da sutra preuzmu kontrolu ulaza, pocne da pozivaju na informativne razgovore pred utakmmicu, malo smanje kapacitet, to malo bi bilo dovoljno da se ovakve stvari u velikoj meri ucine nemogucim. Stoga mislim, krajnje optimisticno, da je apsolutno moguce privesti prvenstvo kraju. A zasto je policija prepustila ulaze nesposobnoj firmi i dalje mi nije jasno...
Nije to pitanje volje, već dozvole... Kada bi bilo dozvoljeno(omogućeno, pružena podrška i sprečeni oni koji sada sprečavaju) policiji i sudovima da rade kako treba, problemi bi se iskorenili... Ali, nekome ovo treba... Trebaju mu vojske huligana, dileri na stadionima, mafijaščići i njihovi sledbenici zbog nekih svojih ciljeva...Uostalom, ako se setimo Insajdera, policija, manje-više i korektno odradi posao, a onda se klupski funkcioneri i njihovi advokati, kao i njihovi nadređeni™, pobrinu da prijave nestanu u nekoj mračnoj fioci...Sve je pitanje toga da neko jako visko i jako moćan kaže dosta... A takvima je u stvari, verovatno, sve ovo i potrtebno...
Link to comment
Ne znam. Uopste vise nisam pametan i ne znam sta da mislim o svemu ovome.Glasao za "ne". Iz krajnje licnih razloga. Misljenja sam da se fudbal ili bilo koja javna manifestacija mora dozvoliti dokle god ima iole normalnog sveta koji bi u tome uzivao. Ako zabranimo prvenstvo (pa sve i da se to ucini zarad kakvog zbijanja redova pred ciscenje) to je definitivno priznanje da se huligani ne mogu isterati odatle. Nekako mi je to slicno kao i nesrecna gej parada. Samo postojanje jake nasilne grupe je dovoljna pretnja da drzava proceni da ne moze da garantuje bezbednost i to je kraj price. A to je na neki nacin prepustanje terena olosu. Vec su osvojili po jednu tribinu na dva najveca stadona i jedan stadioncic. Ne znam, imam ogroman problem sa tom vrstom uzurpacije javnog prostora.Opet, iako se potpuno slazem (kao i svi ovde, cenim) da fudbal nije vredan nicijeg zivota, negde sam ubedjen da je policija apsolutno u stanju da organizuje bilo koji skup visokog rizika, te da je samo pitanje ima li volje za tako nesto. Dakle, da sutra preuzmu kontrolu ulaza, pocne da pozivaju na informativne razgovore pred utakmmicu, malo smanje kapacitet, to malo bi bilo dovoljno da se ovakve stvari u velikoj meri ucine nemogucim. Stoga mislim, krajnje optimisticno, da je apsolutno moguce privesti prvenstvo kraju. A zasto je policija prepustila ulaze nesposobnoj firmi i dalje mi nije jasno... Ispadoh portparol zandarmerije sad kad citam sta sam iskucao... :isuse:
Interesantno poredjenje, bas mi je zao sto meni nije palo na pamet. :(
Link to comment
A zasto je policija prepustila ulaze nesposobnoj firmi i dalje mi nije jasno...
vec napisah gore, zato sto im je lakse da sve puste niz vodu nego da kolegama hapse sinove, kao sto im je bilo lakse da kompletan narod drze godinama u izolaciji nego da uhapse desetak generala. Edited by Bright Billy
Link to comment
A to je sta? Osim zajednicke akcije policije, tuzilastva, sudova (znaci drzave) i klubova FSS i samih gradjana koji ce mozda doneti neki rezultat, ne vidim drugog resenja.Ovakva kaznjavanja sa 5 utakmica, koje ce za 6 meseci da smanje na 3, ne donese ama bas nista. Ako ubice Tatona dobiju jako veliku kaznu, ako se ne poostre sankcije po zakonu o nasilju na stadionima i slicno, necemo dobiti ama bas nista. Ako mogu Ameri da imaju dezurnog sudiju na utakmici, mozemo i mi. Bilo da je to fudbal, kosarka, rukomet... Na svakoj utakmici u Srbiji(po proceni policije, rizicne utakmice) da dodje sluzbeni sudija i kad uhvate genija sa bakljom, na osnovu snimka, taj kopa kropmire 3 meseca. Ako se tuce, dobije godinu dana, ako predje ogradu dobije 5 godina. Odmah, na licu mesta. To je bolja kazna od 5 utakmica bez publike.Jel to sto je izmedju 5 meseceva i trece lige?
Ne, ne...Rukovodstvo FSS moralo je da čestito uradi svoj posao i odredi kaznu koja ne zvuči kao FARSA, i to je to sa njihove strane...Da se ovo dogodilo na stadionu na međunarodnom meču, UEFA bi klub suspendovala neigranjem evropskih utakmica 2-3 godine ... A, ovo se dogodilo na meču FSS-a, koji ipak jeste deo UEFA-e, i nadležni organi su morali reagovati pravom odlukom...Boldovao sam nadležni organi zato što bi to ipak, ma kakva fraza postalo, moralo da bude nešto što čini svaku organizaciju, a ne nekakav kampanjski obračun...Mora postojati spremnost da se shvati da je danas FSS napravio grešku ravnu incidentu koji se dogodio na Marakani i da se to razgraniči od kojekakvih učitavanja problema poslovično širih razmera.Jednostavno, korak po korak, instancu po instancu... Kada jedna instanca jasno ne ispuni svoje obaveze, onda se na nju obruši: jako i žestoko. A, šta ti radiš, umesto da se danas obrušiš na kriminalnu odluku FSS-a, ti se boriš protiv strašne nemani gigantskih razmera, a braniš instancu koja je danas jedina načinila grešku?
Link to comment
Ne, ne...Rukovodstvo FSS moralo je da čestito uradi svoj posao i odredi kaznu koja ne zvuči kao FARSA, i to je to sa njihove strane...
A koja kazna nije farsa?
Link to comment

Šta rade ljudi...

Sportski direktor Vojvodine Miodrag Pantelić začuđen visokom kaznom Disciplinske komisijeNIKO NAS NIŠTA NIJE NI PITAOU VOJVODINI su iznenađeni odlukom Disciplinske komisije FS Srbije da ih kazni sa 500.000 dinara jer su, kako je odlučeno, „odgovorni za ponašanje svojih navijača na polufinalnoj utakmici kupa na stadionu Partizana“.- Nije ispoštovana pravna procedura. Kako možemo da budemo kažnjeni kada nismo dali svoju stranu priče. Znamo da je pokrenut disciplinski postupak i na nama je da komisiji dostavimo izjavu povodom pokrenutog postupka - kaže sportski direktor „lala“ Miodrag Pantelić. S. B.********DARKO GRUBOR (PARTIZAN):MNOGO JE 500.000 POLUFINALE Kupa, pored eliminacije, koštaće Partizan i 500.000 dinara, zbog slabe organizacije meča. U Humskoj 1 su najavili da se s tim neće pomiriti.- Biće žalbe! Mislimo da je kazna previsoka - smatra generalni sekretar crno-belih Darko Grubor. - Ne umanjujemo ono što se dogodilo, ali uzevši u obzir sve okolnosti, utisak nam je da je sankcija odmerena više zbog medijskog efekta, nego tako što su realno izmereni svi detalji.Kada je u pitanju kazna od pet mečeva bez publike koja je odmerena Crvenoj zvezdi, u Partizanu ne bi da se udubljuju u problematiku.- Nije baš primereno ni uputno da mi to komentarišemo. Činjenica je da se zbilo nešto što se nikad i nigde pre toga nije, ali ovo je, rekao bih, više problem društva nego organizatora, koji, istina, mora da snosi konsekvence - kaže Darko Grubor.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...