Jump to content
IGNORED

eksperimentalna fotografija


hoffnung

Recommended Posts

Mozda i ima nesto sto se slicno zove ali to nije kao kod analognog. Ti ne osvetljavas jedan frame (filma) vise puta kao kod analognog. Kod dig. senzor mora da se resetuje pre svaskog osvetljavanja. Slika ide u bufer, a onda softwer to spoji u jednu sliku.

Link to comment

A to, jeste, da. Misljah da pricas o opciji kao takvoj. Kapiram da preko poredjenja i spajanja RAW podataka Nikon ekstrapolira isto ono sto mozes i u PS da uradis.

Link to comment
To znaci da nije premotao film a podigao shutter vise puta na istom frame-u. In camera ne moze kod dig. photo al zato moze u PS mnogo efektinije i laske ;)
ne radi sa filmom, ovo je canon petarda 2. + tilt-shift staklo.planiram da ga uskoro pitam sta mu znaci 8 in camera multi exposures, samo cekam malo da prodje vreme jer ga stalno nesto zapitkujem. i za njega je ovo novo. od skoro je poceo da ekperimentise na taj nacin. nista ne krije sto se tice tehnike. imam nekoliko intervjua sa njim i izmedju ostalog se spominje do detalja kako je radio duge ekspozicije po danu i zasto su mu takve boje. pre sam mislio da u obradi siluje raw, ali se ispostavilo da ono sto mu zaista pise ispod fotke: minimal editing je zaista tako. sve ili vecinu podesavanja namesta u kameri.edit:da, zaboravio sam da napisem.. sto se tice bilo kakvog spajanja, da li je moguce da se to uradi na neki nacin u samoj kameri? prosto ne verujem da ima nekoliko ekspozicija i onda ih sklapa u post-processing-u. Edited by bob mould hair style
Link to comment
da, zaboravio sam da napisem.. sto se tice bilo kakvog spajanja, da li je moguce da se to uradi na neki nacin u samoj kameri? prosto ne verujem da ima nekoliko ekspozicija i onda ih sklapa u post-processing-u.
Mozda i ima takav mod to je slicno kao HDR-u, ono sto znam ako se teh. nesto nije promenilo da senzor mora da se reset pre svakog osvetljavanja. Prakticno ti imas vise slika koje kamera spoji u jednu. U tom slucaju je mnogo bolji neki editing software i raw sa (12/14-bit resolution) nego jpg (8 bit res.) da se spaja u kameri po logici DSLR softwera. Kod analognog film mozes da osvetljavas film iz slojeva, dok dig. nod na senzoru ima jednu vrednos. Softwer moze da iskopira proslu vrednost iz buffera i da dodeli novu vrednost po nekom alogaritmu.Sada sam pogledao te fotke. Impresivno to izgleda malo soopky. Nigde nema ITPC i EXIF podatke. Ne vidim poentu da to bude in camera ako je digitalno vec.edit:Ipak je moj info bajat, Vasa je u pravu. Novi modeli zadnje dve generacije imaju multiply exp kao program.http://www.youtube.com/watch?v=mKF1fd--82MI pored toga i dalje stoji sve ono gore. To je samo novi soft kao HDR. U svakom slucaju je bolja kontrola u PS + raw nego da kamera sama spaja.Ovaj mod je limit na10 frejmova koliko sam video. Znaci dok si u tom modu (programu) treba da zavrsis to sto si zamislio.Ne znam sta se desava ako izadjes iz tog moda, dal mozes da se vratis na taj frame? U PS ti mozes da spajas slike koje su uslikane u raznim vremenskim periodima. Edited by hefestus
Link to comment
:huh: mislim da je u pitanju film. Nisam gledao, pise li negde da je digitalno?
Kaze covek da je dig. a ocigledno ima taj mod na novijim. zasto nema EXIF i ITCP? Ne znam. Edited by hefestus
Link to comment

kada kazes.. "ne vidim poentu da to bude in camera ako je digitalno vec." moguce da je lenj ili je neki drugi razlog u pitanju.. evo ti moje vidjenje, buduci da je jedan od omiljenih mi fotografa:od skoro je poceo da radi sa raw-om. [i to je pitanje. ne bi me cudilo da je to samo rekao kako bi smirio ostale koji, kada su saznali da je sve jpg, vrsili na neki nacin pritisak na njega kako je raw super].podesavanja za boje [za koje sam se ja ubijao u raznim programima da simuliram] on podesava u samoj kameri. ako i doradi nesto kasnije, sve je to minimalno - bukvalno. npr. brightness/contrast.konverziju u crno/belo je radio u samoj kameri jpg/monochrome [pogledaj ako te ne mrzi prve fotografije] + polarizer ili nd 6 filter. ja sam npr. bio ubedjen da je silovao crnu/belu, ali se na kraju ispostavilo da je vrlo jednostavno. jpg/monochrome :(tako da.. iz onoga sto sam procitao o njemu ili na bilo koji drugi nacin shvatio jeste: vrlo je jednostavan + talentovan. nekome [meni] treba gomila stvari da bi uradio nesto a, npr.. neko kao on.. to resi vrlo jednostavno i mozda na neki nacin to samo izgleda... "glupo" ili ... to bih ocekivao od nekog pocetnika tako: pucas jpg, prebacujes u monochrome umesto da sve to sabijas i razvijas u raw-u kao sav normalan svet :D ali, ono sto je meni fascinantno jeste upravo to, sto on pobija sve te "nama" naocigled vazne stvari. to me podseca na one fotografe koji mogu digitronom da fotografisu i da ljudima popadaju vilice. LOL! jeste da je njegova kamera skupa + 2 tilt-shift objektiva koja ima, ali sve ostalo mu je stap i kanap i to izgleda ludilo.cowboy | nije film, kao sto sam napisao: canon 5d II.

Link to comment

imao je pre exif i fotografije su mu bile u full rezoluciji okacene na flickr-u. iskreno, ne znam zasto nema exif. i mene cesto interesuje. obisao sam sve sajtove gde se okacio i sve je bez exif-a. mogu da pronadjem neke starije fotke gde je ostao exif. provericu i javicu.edit: hvala za ovaj video. kasnije cu da ga pogledam.edit #2:nasao sam exif, ali na starijim fotografijama. novije nemaju.skroluj skroz do dole i od nekih u boji ima exif

Edited by bob mould hair style
Link to comment

Njegove su art fotke, i njemu raw mnogo ne znaci jer je to takva vrsta fotografije gde extra preciznost i kontrola nisu primarni, cak sta vise. Ocigledno se koncetrise na ono sto radi a ne na tehniku. Pa nije on lose opremljen :) Svaka mu cas vrlo intresantna primena tilt shift stakla. Da nije sve u tehnici (telo+staklo+ software) Terry Richardson je dobar primer. Slika najprostijim compact aparaticima. Osim ako nije za neki editorijal.Btw compact rulez ja cu da poradim sebi novu Leica D-lux 6 :)

Link to comment
  • 1 year later...
  • 3 weeks later...

e meni ovo zanimljivo

ako se napravi panorama po dijagonali, a potom u Photoshopu uradi Photomerge/Collage, dobijaju se opičene, nemoguće perspektive. mislim da ću još da se zezam s time

 

mZXs3q.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...