Jump to content
IGNORED

Пакет из Америке у Србистан


wayward

Recommended Posts

Mene po nesrpskom svetu (evropske i severnoamericke granice) niko nikad ne pita za kompjutere, cak i kada nosim dva. U sustini, ne vidim kako bi srpski carinik znao da ti nisi taj leptop izneo iz Srbije. Ne vidim da bi cak smeli ni da te pitaju, ali me nista ne bi zacudilo. Ipak je to Srbija.EDIT> U Srbiju ne putujem, tako da nemam iskustva s carinicima vec mnogo, mnogo godina.

Edited by crveni autobus
Link to comment
Nego ajde da iskoristim ovu temu da pitam kako stoje stvari sa unosom lap topova u Srbiju iz inostranstva (USA) ?Ne planiram da ih donosim na buljuke i preprodajem vec samo ovaj jedan koji sam uzeo sebi dok sam ovde i koji je prilicno rabljen sto se po njemu i vidi.
nema problema sa ličnim laptopovima. bar mene nikad nisu ispitivali u vezi laptopa pri dolasku u Srbiju, a stalno ga nosim.
Link to comment

Ако лаптоп износиш из Србије, на граничном прелазу треба да га пријавиш и попуниш листић у који упишеш модел и серијски број. То ти је после доказ да није купљен тамо већ овде.Ја носим три комада... :)Иначе, путовао сам бар пет пута из Америке натраг у Србију, и увек пролазио кроз зелени пасаж без проблема. Тако и моји познаници овдашњи а наши.

Edited by wayward
Link to comment
Nego ajde da iskoristim ovu temu da pitam kako stoje stvari sa unosom lap topova u Srbiju iz inostranstva (USA) ?Ne planiram da ih donosim na buljuke i preprodajem vec samo ovaj jedan koji sam uzeo sebi dok sam ovde i koji je prilicno rabljen sto se po njemu i vidi.
Meni je sestra od strica kupila laptop i lepo prenela preko carine, unela je u njega neke fajlove, kao da se vidi da je korišten ;) , za carinu ne znam, poklon je, pa mi je bilo glupo da pitam.Inače, svakoga savetujem, da ako ima nekog u USA ko može da mu kupi i prenese laptop, da to i uradi, jer se isplati, čak i ako platiš carinu ( a ti ne bi trebalo, jer nije nov ), mnogo su jeftiniji nego ovde, još ako se kupe na popustu, živa zgoda :thumbsup: .
Link to comment
Елем, за нешто мало мање од две недеље враћам се мајци у Босну кући у Србију. У ових пет година у Америци накупио сам се штошта стварчица до којих ми је стало; нешто носим са собом, а нешто ћу морати да пошаљем, било поштом, било неким курирским сервисом. Је ли ико ишта слао или примао из Америке? Знам да наша пошта није претерано поуздана; а и да роба зна да „калира” на царини, тј. стигне ти пакет олакшан за пар ствари које су се царинику много допале. Или цео пакет једноставно испари.Савети итд.?
jeli cirilicni burazeru, mani se ti ovih 15 kila zajebancija, kako ovo kako ono? nego, gde si sakrio lovu? jel oko stomaka? u guzno crevo? preko racuna? daj nam cirilicarski objasni, da se ljudi ne bi previse bavili kilogramima nekog junka
Link to comment
Ако лаптоп износиш из Србије, на граничном прелазу треба да га пријавиш и попуниш листић у који упишеш модел и серијски број.
ma kakvi. to se vise ne radi.stalno nosim laptop na sluzbena putovanja po inostranstvu - niko ne pita nista
Link to comment
jeli cirilicni burazeru, mani se ti ovih 15 kila zajebancija, kako ovo kako ono? nego, gde si sakrio lovu? jel oko stomaka? u guzno crevo? preko racuna? daj nam cirilicarski objasni, da se ljudi ne bi previse bavili kilogramima nekog junka
Не намеравам да одговорим на такве инсинуације; то је дефамација преко јавног гласила! Нема лове, каква лова, само нека цркавица што се зарадило, једва у седам цифара добацило.Видите како нас вређају, нас повратнике, а ми у најбољој намери да зарађено инвестирамо у шверцбизнис у Србији.
Link to comment
Нема лове, каква лова, само нека цркавица што се зарадило, једва у седам цифара добацило.
bravo :Hail: svaka ti se dala!mada, ne vidim kako pomazes nama ovde ako vadis 7 cifara iz federalnog sistema. dont be so greedy muthafucka, awright?
Link to comment
  • 1 year later...

Jel ima neko iskustva sa primanjem casha u koverti iz Germanistana u Sirbistan (sa 'full osiguranjem', stododj to znacilo) ? Znam da je to bio notorious no-no do pre par godina no kako sad stoje stvari ?Jel nesko primo/slao skoro il ima second hand informaciju kako je proslo ?

Link to comment

Kako mislis full osiguranjem? Pisma ili pricas o nekoj drugoj vrsti koverte? :)Ja sam se poslednji put zajebao i poslao neku cestitku kevi za rodjendan i naravno nije stiglo. Od tada slao jednom preporuceno, stiglo (mada nije bilo nista bitno). Prethodno je preporuceno isto sve stizalo.Ne znam cemu stresiranje, imas dovoljno alternativa. Moneygramm recimo.

Link to comment
Jel ima neko iskustva sa primanjem casha u koverti iz Germanistana u Sirbistan (sa 'full osiguranjem', stododj to znacilo) ? Znam da je to bio notorious no-no do pre par godina no kako sad stoje stvari ?Jel nesko primo/slao skoro il ima second hand informaciju kako je proslo ?
Vrednosno pismo sa deklarisanom i osiguranom vrednoscu, i sa novcem unutra, stize u Srbiju bez problema.
Link to comment

Yep, najobicnije pismo (a pod full osiguranjem neam pojma sta su mislili). Kolege su skepticne prema svemu sto nije Paypall. Ja reko moze Moneybookers, Entropay i ne znam sta jos ne, a oni meni rekli doslovce 'kakve su to opskurne firme, daj nemoj zajebavati'.Pretpostavljam da su neki novci bili u koverti ? To si slao bez preporuke ?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...