Jump to content
IGNORED

Treme, HBO, 11. april


reg

Recommended Posts

  • Replies 192
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Sludge Factory

    41

  • gervasius twinkleminkleson

    39

  • WTF

    19

  • Ryan Franco

    17

Upravo sam pogledao:

Mislim, ne kažem da nema puno toga što ne može promašiti. Ne kažem da mi se sa razvojem epizode ona nije dopadala sve više. U stvari, ne kažem da nije lepo...Ako već govorimo o Simon okvirima, ovo mi je pre otvaranje The Cornera nego The Wirea, a i prvog samo donekle...Smeštena između preporoda i sahrane; između, prašnjavih i ispucalih, sasušenih podova i krovova: sa kupolom na sebi od zelenog starog bakra, sa starim gustim i dugo raslim rastinjem na sebi, i u daljini sa crvenim crepom sa jednom belom zakrpom; sva u ritualu kao da se koleba prva epizoda u potrazi za umetnički vitalnijim korenim - iako, paradoksalno, na toj premisi ona počinje i mora početi.U Žici taj koren bio je: u dubokom osećanju "vlastitog" grada njenih kreatora, bio je i u formalnom razvoju u odnosu na raniji zigot ili nacrt Ugla i, najzad, u jasnom žanrovskom opredeljenju koji je - jednako kroz satiru kao i najpre kroz kriminalistički zaplet - eksplodirao od samog starta te serije.Ovde su likovi za nijansu više logični nego što bih to voleo, dramska čvorišta su za nijansu više logična nego što bih to voleo i, najzad, zaista efektni vrhovi epizode su malo više logični nego što bih to voleo... O-kej, tek sam pogledao epizodu, ali činilo mi se i više nego "za nijansu više"...Vreme će pokazati, i rado čekam nastavak. Ali, čini mi se, da stvarno govoriš o gradu samo ako se opredeliš da govoriš o nečemu sasvim drugom. Tek tada samo oni, najžilaviji i najsnažniji, autentični plodovi počinju klijati: iz prividne senke, nemarno prepušteni sebi i napušteni od drame koja žudi soptvenim prioritetima...Još je rano, ali...

Link to comment

Meni se dopalo! Jedva cekam sledecu!Svidja mi se taj 1 neki™ postapokalipticni filing™ koji ima, narocito u pojedinim scenama pri pocetku epizode. A i podseca me ovaj New Orleans na Srbiju, jebmliga zasto, mi nismo imali uragan. :DBTW, ovo ce morati da se gleda bar jos jednom, sa engleskim titlovima. Za sad ih koliko sam video nema po netu. Ko prvi naleti na njih, nek javlja!

Link to comment

pogledao, svidja mi se. nije bash kao wire. sto je skroz ok, i slazem se da, ako ista, vise lichi na the corner.jedina zamjerka mi je lik steve zahn-a. malo je annoying. svi ostali mi se svidjaju.quiz: koliko glumaca iz the wire ste prepoznali? :D

Link to comment

didzeja bih tukla do smrti (koja bi seriju ucinila 48% boljom)i da. ako se, kojim slucajem, treme svede na eksploataciju drugosti insistiranjem na distinkciji izmedju crnaca kao umjetnika i bjelaca kao producenata, u bukvalnom i prenesenom znacenju, zanimace me jednako koliko i japan po sebi i japan po slavoju zizeku. (makar mozda prva epizoda i jeste etnografski korektna. ja o nju orleansu znam tek preko bifteka u ljutom sosu)ipak, nisam nezadovoljna i ne mislim da se prica nece razvijati po vise parametara.rano je za komentare.

Edited by morgana
Link to comment

Ovo je socijala, drama, nije detektivsko-policijsko-kriminalisticka-socioloska studija™ kao The Wire, tako da se treba pripremiti za malo drugacije iskustvo. Naravno, ovo je tek prva epizoda, ko zna sta su nam sve spremili, ali ne verujem da ce ovde biti neke teske radnje i zapleta

za sad je tu samo prica o potrazi za onim likom koji je nestao,

eventualno neka prica o natezanju sa vlastima, dok polako pokusavaju da obnove zivot iz one kaljuge i rusevina. Vise deluje kao prikaz zivota grada i pojedinaca u njemu, u teskim vremenima nakon. U tom smislu, nesto sumnjam da ce ovo izroditi i doziveti i drugu sezonu (nadam se suprotnom, naravno, tj. nadam se da ce iz ovoga napraviti nesto vredno, zbog cega cemo moliti za drugu sezonu :D ). Zamerka: Steve Zahn, previse je geek. Na pocetku epizode sam pomislio da ce biti neki extra baja™, koji je eto malo dotakao dno zivota™ jer je lencugetina, a i ubija ga sistem. S druge strane, to bi previse licilo na Meknoltija, tako da je mozda i ok ovako, pa da vidimo sta ce uraditi od njega u nastavku.

Edited by Sludge Factory
Link to comment

bank stvarno svira!ali dzon gudmen.i sramote da ste, da niko ne pomene elvisa kostela.(dijalozi su savrseni, to sam i ocekivala. ali sitna crevca, jos bolje. suptilno prcanje npr i ostalih levicarskih perjanica, savrsena scena sa intervjuom za bbc) onaj mars na pocetku je spektakl. anjeska radi kako valja.i nije mi grozan didzej stiv. ih, koliko ih (nas) je takvih.koliko jos novih reci ima da se nauci, kuku.

Link to comment
bank stvarno svira!
E to sam hteo da pitam: jel' se zna ko svira u seriji? Narocito me zanima ko svira bankove deonice. Ako je stvarno on sam :Hail: a i ako nije :Hail: Ko god da svira ono sokocalo, otkida!
i sramote da ste, da niko ne pomene elvisa kostela.
Jes' car! Eno ga i u House-u, do duse kao soundtrack.
(dijalozi su savrseni, to sam i ocekivala. ali sitna crevca, jos bolje. suptilno prcanje npr i ostalih levicarskih perjanica, savrsena scena sa intervjuom za bbc)
Catholic school... it's ruining me. :lol: Meni je ovo bas na mestu, jos klinka izgovara.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...