Jump to content
IGNORED

Pogodi logo


woodooinstalater

Recommended Posts

  • Replies 232
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Ryan Franco

    46

  • woodooinstalater

    40

  • le petit nicolas

    29

  • bus

    14

Evo pitanja!post-965-12695455276589.jpgpost-965-12695455388649.jpgpost-965-12695455615648.jpgHint: nije u pitanju aviokompanija, a ni bilo kakvo privatno preduzece.U gornjem levom uglu se nalazi naziv koji sam ja obrisao sa ovih fotografija. (Sto se naravno, ne sme ali ajde. :) )

Link to comment

Da olaksam, u pitanju je jedna drzava. Dakle, nacionalni brending. Divan primer kako su svi tradicionalni simboli te drzave zanemareni, osim boja sa zastave. Pa izgleda dinamico, savremeno... Nije evropska.Mozda da modovi prebace ovo na Umetnost i kreativnost? Kapiram da ce se dole naci jos neko ko bi se igrao... :unsure:

Link to comment
Ovo je bilo brzo! :) 0291.jpg
Izvin'te sto se ovako vracam na nesto prethodno, ali nije li da boje u okviru amblema predstavljaju Bavarsku (odnosno njena zastava, koja se moze videti na grbu bajerna). Nije sasvim sigurno sta je bila osnovna ideja, a sta je sluzilo kao slucajnost koja se eto uklapa.
Link to comment
Izvin'te sto se ovako vracam na nesto prethodno, ali nije li da boje u okviru amblema predstavljaju Bavarsku (odnosno njena zastava, koja se moze videti na grbu bajerna). Nije sasvim sigurno sta je bila osnovna ideja, a sta je sluzilo kao slucajnost koja se eto uklapa.
Boje da, ali sve ostalo je elisa.Potrazicu negde prvobitne verzije, one nisu ni izbliza ovoliko stilizovane kao sto je moderan BMW logo, a i sama firma ga dandanas 'tretira' kao propelerski logo.
Link to comment

Pa, moguce je da si u pravu. Mislim, to svakako jesu bavarske boje.

However, the origin of the logo being based on the movement of a propeller is in dispute, according to an article recently posted by the New York times, quoting "At the BMW Museum in Munich, Anne Schmidt-Possiwal, explained that the blue-and-white company logo did not represent a spinning propeller, but was meant to show the colors of the Free State of Bavaria."
E sad, sta znam, nekako mi deluje logicnije da je neko tada mislio pre svega o onome sto simbolizuje samu kompaniju i na taj nacin hteo nju da istakne, a zatim dodao lokal-patriotski momenat u logo. Mada, sta je starije od ta dva i nije tako bitno. Oba elementa se upotpunjuju i daju viseslojnost znaku.edit: i vudu je tu. aj bas probaj da nadjes i mene bi zanimalo. Edited by McCabe
Link to comment
e ovo je vec zeznuto... cenim da je neka avio-industrija, isto iz doba WW2...ili wonder woman? :D
Nije avio, auto je...I - nije wonder woman :)))
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...