Jump to content
IGNORED

Filmski kviz


apotekarica

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Ulis

    668

  • MocaVukotic

    602

  • Ajant23

    477

  • kobni zelaya

    304

Top Posters In This Topic

Posted Images

7 pitanja:1) Šta povezuje porodicu Bauer sa porodicom Simpson?2) Glumce iz koje serije je spojio spojio u svom filmu dobitnik nagrade za scenario u Sandensu, 4 pre serije i 11 godina nakon nagrade?3) Koji scenarista je bio uncredited na 5 od poslednjih 6 filmova na kojima je radio (svima osim poslednjem), a da je svojim scenarijima označio početak bogate rediteljske karijere osobe u čijoj je karijeri značajan i bez tih scenarija koje je ovaj režirao?4) Ovaj glumac je za sebe rekao da je zanimljivo da, kada tražiš da glumiš monstrume, često dobiješ uloge vođa. A, sam je u jednoj ulozi intervjusao vođu koga je glumio glumac koji ima i ulogu Drakule u svojoj bogatoj karijeri. Ko su obojica?5) Kakav bi to bio sukob koji povezuje Stevea Buscemija i Orsona Wellesa kao glumce?6) Koji scenarista je dobio Oskara za scenario koji je pisao pod pseudonimom za čuveni film i zašto?7) Ko to ima muškarca direktora fotografije i ženu montažera kao svoje dugogodišnje saradnike, a u stvari ih nema?

Link to comment

4. michael sheen i frank langella?6. nathan e. douglas (nedrick young) za defiant ones, bio blacklisted ?7. steven soderbergh ?3. na pamet mi padaju john sayles, robert towne i ben hecht. neko od njih?

Edited by MocaVukotic
Link to comment
4. michael sheen i frank langella?
7. steven soderbergh ?
Da i da...
6. nathan e. douglas (nedrick young) za defiant ones, bio blacklisted ?
U pravu si, mada sam ja mislio na baš čuveni film. O-kej, sad, The Defiant Ones jeste čuven film, ali za onaj na koji sam ja mislio je čuo ama skoro svako. Оbzirom da je i tvoj odgovor tačan i tvoj je film čuven samo što je moj film još više čuven, i obzirom da si pogodio za blacklisted aspekt, napisao sam ti odgovor u spoileru:

Roman Holiday, Dalton Trambo

3. na pamet mi padaju john sayles, robert towne i ben hecht. neko od njih?
Nijedan od njih. Pravo da ti kažem, nisi ni blizu... Sayles i dalje snima, RT je živ i imao je svoj scenario/režija film pre manje od deset godina, a Šekspir Holivuda je snimao mnogo ranije u drugačije zlatno doba...Pod 3 jeste jako teško pitanje...
Link to comment

Ma, čemu pomoći, razvodni se pitanje, dobiješ na kraju raiddler, a čemu pivo sa dva posto alkohola... Mislim, viđao sam ljude da se opiju više od litre limunade od fermentisanog voća...

Link to comment
2) Glumce iz koje serije je spojio spojio u svom filmu dobitnik nagrade za scenario u Sandensu, 4 pre serije i 11 godina nakon nagrade?
aha... tom dicillo, living in oblivion, delirious, michael pitt i steve buscemi, boardwalk empire?jbt, trebalo mi je dva sata da podesim hronologiju. Edited by MocaVukotic
Link to comment
3) Koji scenarista je bio uncredited na 5 od poslednjih 6 filmova na kojima je radio (svima osim poslednjem), a da je svojim scenarijima označio početak bogate rediteljske karijere osobe u čijoj je karijeri značajan i bez tih scenarija koje je ovaj režirao?
Eden Phillpotts a.k.a. Harrington Hext?
Link to comment
  • 3 months later...

Odgovori na preostala pitanja:1) Šta povezuje porodicu Bauer sa porodicom Simpson?I jedni i drugi žive u fiktivnom gradu po imenu Springfieldu za koji je postojalo nagađenje gde je. Porodica Bauer živi u fiktivnom Springfieldu tokom najdugovečnije dramske serije u istoriji američke televizije Guiding Light. Porodica Simpson živi u fiktivnom Springfieldu tokom najdugovečnije animiran serije u istoriji američke televizije The Simpsons.3) Koji scenarista je bio uncredited na 5 od poslednjih 6 filmova na kojima je radio (svima osim poslednjem), a da je svojim scenarijima označio početak bogate rediteljske karijere osobe u čijoj je karijeri značajan i bez tih scenarija koje je ovaj režirao?Dean Riesner 5) Kakav bi to bio sukob koji povezuje Stevea Buscemija i Orsona Wellesa kao glumce?Sukob "Kejna" i "Nakija". U stvari, William Randolph Hearst. Welles je tumačio lik Kejna za koga je Hearst smatrao da je zasnovan po njemu, ali je ime promenjeno. Steve Buschemi glumi Nuckyja Thompsona zasnovanog na Enochu Lewisu "Nuckyju" Johnsonu, isto je ime promenjeno. Nuckyju, poznatom kao Car iz Rica, na kraju je stao na put upravo i pre svega Hearst koji se sručio na njega svojom medijskom imperijom zbog čega se ovaj morao povući i odslužiti zatvorsku kaznu. Jedna od legendi kaže da je sukob izbio zbog ljubavnice, koja je izabrala Nuckyja.

Link to comment
  • 1 year later...

Jedna potraga na imdb-u, čisto onako...

 

1) 7, 14, 21, 28, 35, 42... Shvati na osnovu ovog niza brojeva koji je reditelj u pitanju i idi na njega;

2) i na nekog pout heroja ulice na profilu tog reditelja;

3) idi na glavnu ruskinju;

4) idi na njen film kod reditelja sunarodnika koji je za drugi film dobio Zlatnu palmu;

5) idi na koscenaristu i osobu po čijoj je originalnoj ideji snimljen taj film;

6) idi na njen film iz 2007;

7) idi na ćerku poznatog reditelja;

8) idi na njenog oca;

9) idi na njegov prvi scenario u karijeri;

10) idi na prvu odozgo osobu među ulogama, čije ime je takvo da se samo dva puta ponovi ista grupa slova;

11) idi na film za koji je dobila nagradu u Kanu;

12) idi na scenaristu tog filma;

13) idi na poslednji film u njenoj scenarističkoj filmografiji, zapravo adaptaciju njenog romana premijerno prikazanu godinu nakon godine njene smrti;

14) idi na reditelja;

15) nađi naslov sa metereološkom pojavom koji ćete odvesti do scenariste koja je kreator poznatih američkih TV serija;

16) idi na tog scenaristu;

17) idi na njenu najaktuelniju seriju;

18) idi na glumca koji tumači glavnu ulogu u njoj;

19) idi na njegov jedini film iz 2004. godine;

20) ko je reditelj?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...