Jump to content
IGNORED

Najnovije o RTS obaveznoj pretplati


hattori

Recommended Posts

Da se samocitiram i dodam da mi je stigla "Poslednja opomena pred utuženje", ali na drugu adresu. 'Ajmo, pravnici, primedbe & priključenija, kaj raditi i ostalo...
Jel ti stigla od RTS-a ili za struju? Ako je za struju plati nešto. Ovo drugo, nemoj - oni će da cvile prva druga poslednja opomena.. RAčunaj da bi trebalo da podignu tužbu protiv svakog trećeg vlasnika brojila. Ako ti stigne tužba to će potrajati do okončanja. Lično, kao poštovalac propisa po struci, ništa nikom ne plaćam, i volim da se karamo podnescima ;)
Link to comment
Jel ti stigla od RTS-a ili za struju? Ako je za struju plati nešto. Ovo drugo, nemoj - oni će da cvile prva druga poslednja opomena.. RAčunaj da bi trebalo da podignu tužbu protiv svakog trećeg vlasnika brojila. Ako ti stigne tužba to će potrajati do okončanja. Lično, kao poštovalac propisa po struci, ništa nikom ne plaćam, i volim da se karamo podnescima ;)
Od RTS-a stiglo pismo. Ne mislim ni ja da pratim, no me interesuju pravna sredstva kada počnu da ganjaju...
Link to comment
Od RTS-a stiglo pismo. Ne mislim ni ja da pratim, no me interesuju pravna sredstva kada počnu da ganjaju...
Otpiši im i reci da ne razumeš šta duguješ.Kaqsnije će stići rešenje o dozvoli izvršenja, na koje ćeš odmah uložiti prigovor, i vozaaj. Mislim da oni prete praznom puškom jer ne mogu lako ( i brzo)utužiti stotine hiljada ljudi.
Link to comment

Svojevremeno sam divanio sa drugarom pravnikom na ovu temu, pa mi je on prosledio mejl izvesnog kolege koji je bio u tvoj trenutnoj situaciji. Ima, reče on tad, tu par caka, kao kada ti stigne ta neka poslednja opomena, odeš do suda i zaboravio-sam-šta uradiš, pa ti se zbog zastarelosti obračunava samo poslednja godina dugovanja. Ali pričam jako napamet i iz malog mozga. Ваше име и презиме Ваша адреса Ваш поштански број

РДУ РАДИО ТЕЛЕВИЗИЈА СРБИЈЕ

БЕОГРАД, ТАКОВСКА БР. 10

Матични број: 17644661

ПИБ: 104397527

У вези опомене пред утужење дајем следећи :

ОДГОВОР НА ОПОМЕНУ

У члану 81., Став 2. и 3. Закона о радиодифузији стоји да постоји обавеза плаћањa претплате власника радио и ТВ пријемника, као и домаћинства на пријемнике који су повезани колективним антенама или прикључени на кабловски систем. Даље, члан 81., став 7. и 9. истог Закона истичу да постоји обавеза пријаве набавке ТВ пријемника, као и обавеза плаћања до одјаве пријемника, у случају отуђења пријемника. Из чињенице да сам прикључен на електро-дистрибутивни систем, не произилази чињеница да поседујем радио или ТВ пријемник, нити сам по закону дужан да поседујем исте. Из тога јасно произилази да нисам дужан да доказујем да не поседујем ТВ или радио пријемник, нарочито у виду става 11. члана 81 истог Закона. Пошто не поседујем радио или ТВ пријемник, нити сам повезан на колективну антену или прикључен на кабловски систем, молим Вас да ме у складу са чланом 81. Закона о Радиодифузији, ослободите од плаћања РТВ претплате и избришете из евиденције ТВ претплатника РДУ-РТС. Молим Вас и да поништите дуг који је настао у супротности са Законом о облигационим односима, и Закона о заштити потрошача, сходно томе да се не може тражити наплата услуге према лицу према којој она није учињена, нити је оно њен корисник, а очигледно је да не постоји законски основ за дуговање. У (Име града), (Датум) Ваше Име и потпис доле

____________________

Link to comment
  • 1 month later...

Republikosrpskanci krenuli u odlučnu akciju protiv onih koji ne plaćaju TV pretplatu:Zaplenili ženi prase zbog TV pretplate

"RTRS me tereti za četiri neplaćena računa, ali ja nisam platila tri. Kada su me obavestili o dugu, nisam imala para da ga platim. Onda se desilo šta se desilo. Došli su sudski radnici i popisali mi jednu od dve svinje koje sam imala. To je bilo moje jedino blago, sada ostajem bez ičega. Muž mi je poginuo u ratu, tako da sam još više ogorčena na ovaj potez nadležnih", kaže Adžićeva za ''Pres''.Ona je naglasila da je sud procenio da njen dug za RTV pretplatu sa kamatama iznosi oko 60 evra. "Toliko su procenili moju svinju tešku 30 kilograma i presudili da će njome biti pokrivena dugovanja prema RTRS-u. Plakala sam i molila da mi je ne oduzimaju, ali nije pomoglo! Pre nekoliko dana sud me je obavestio da je svinja sada u nadležnosti RTRS-a i da će oni doći da je preuzmu", ispričala je Adžićeva. Posle zaplene svinje, Osnovni sud u Derventi je raspisao licitaciju za prodaju, gde je svinju RTRS "kao najbolji ponuđač" kupio za šest evra i potpisao da će, po preuzimanju kupljene stvari, u potpunosti biti namireni svi dugovi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...