Jump to content
IGNORED

Najnovije o RTS obaveznoj pretplati


hattori

Recommended Posts

nece morati da vrati nista jer je novac otisao tamo zasta je namenjen - za tv pretplatu. ako i dodje do obaranja na ustavnom sudu i primene odluke u praksi - da li cemo to doziveti - samo ce biti ukinuta taksa na el brojilo i vraceni stari racuni za tv pretplatu.
Ako osnov za obaranje na sudu bude jedan od onih koje sam naveo u pretprošlom postu, onda je logično da novac bude vraćen. Ako je samo uvođenje pretplate neustavno, svi koji su oštećeni moraju biti namireni, bez obzira što su pare otišle na ono zbog čega su i uzete - uzete su na osnovu neustavne odluke. Al hajde da sačekamo ovde nekog pravnika, ja prvi baratam poluinformacijama i ukrštam ih sa mojim shvatanjem logike...
Link to comment

Kakvo crno obaranje na sudu, gde je to još neka dažbina za državu oborena, osim iz političkog razloga ili nasilnim putem. Uostalom, oko "neustavnosti" uvek mogu da smisle da su postojali neki vanredni razlozi za uvođenje pretplate i gotovo...nažalost.

Link to comment
I lažu da 75% ljudi plaća pretplatu. Nisam radio nikakvo istraživanje, al nemoguće da 95% ljudi koje poznajem ne plaća, a da ogromna većina ipak plaća.
Pa naravno da će tako da kažu, da plaća većina, jer da npr priznaju da pretplatu plaća možda 25%, većina od tih 25% bi rekli "boli me kita da i ja plaćam".A "dug" je odavno prešao pet cifara...Nikakvog vraćanja para neće biti, a pretplatu će morati jednog dana da ukinu, osim ako ne skrembluju RTS, a nemam ništa protiv toga.Filipenko, jeste da je u ovoj državi svašta prolazilo, uključujući i "švedske tv detektore", ali da smisle da su postojali vanredni razlozi za uvođenje pretplate? To zaista niko ne bi progutao.
Link to comment

Bojim se da niste u toku sa time kako se odlučuje u Strazburu. Da biste uopšte tamo došli na red morate prvo da iskoristite sve pravne lekove unutar ove države. Što znači da će vaše tužbe doći na red kroz nekih 17 godina od trenutka kada rešite da potražite zadovoljenje™ pravnim mehanizmima. Uz sve to, uvek mogu da se proglase nenadležnim.

Edited by Filipenko
Link to comment
Ako se ne varam Ustavni sud reaguje na inicijativu za ocenu ustavnosti, a ne znam da je neko pokrenuo do sada tu inicijativu u vezi RTSa.
umm.. ja bih rekao da je doneo ocenu, i to da nije protivno ustavu.. probaću da nađem vestedit: evo Edited by Kelt
Link to comment

Pazi, tamo pishe da nema potrebe da se ispita ustavnost, a ne da je pretplata po ustavu.

Beograd -- Ustavni sud Srbije dostavio je RTS-u rešenje da sud ne prihvata nijedan od podnetih zahteva da se ispita ustavnost plaćanja RTV pretplate.
Link to comment

Gledao sam jednog profesora pravnog fakulteta(sto ne znaci da je u pravu kad je ova materija u pitanju) koji analizira tu pricu oko "ugovora" sa RTS-om...On stoji na stanovistu da ce se "advokati" drzave/rts-a pozivati da je taksa na brojilo/pretplata jedna vrsta poreza :blink:

Link to comment
POreza na šta? :unsure:
Na posedovanje brojila... Tehnički, ti ne plaćaš pretplatu, neko porez(taksu) na to što poseduješ brojilo... A to, što se te pare preusmeravaju na račun RTS-a, to je pravo države da radi sa parama šta hoće...Srpsko zakonodavstvo je jako maštovito...:(
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...