Jump to content
IGNORED

Ring Ring festival


johnnioza

Recommended Posts

  • 8 months later...

Philip Glass na ring ringu  :unsure:

 

ili ipak branka parlic i nada kolundzija izvode philipa glassa, nisam pazljivo citao

 

 

A gde si citao? Pitam za program i niko ne odgovara. Video sam na Facebook stranici par informacija, ali nigde nisam uspeo da vidim ceo program.

Link to comment
  • 1 month later...

plastichni insajder :)

 

 

program sa jazzin.rs: http://www.jazzin.rs/ring-ring-2015-program/

 

14.05. u 20.00 / Kulturni Centar Rex / Promotivni koncert – besplatan ulaz

◾Zeitkratzer trio & Svetlana Spajić + gosti DraganaTomić i Obrad Milić (Nemačka/Srbija)

 

 

 

19.05. u 20.00 Kolarac – 500,00 dinara

◾Branka Parlić, Nada Kolundžija i Nataša Penezić (Srbija) “Self portrait” 20 Etida za klavir Filipa Glasa

 

 

 

20.05. u 20.00 / KC Rex – 400,00 dinara

◾Mirt (Poljska)

◾Maja S.K.Ratkje (Norveška)

◾Sultan Hagavik (Poljska)

 

 

 

21.05. u 19.00 / KC Rex – 100,00 dinara

◾INSUB Meta Orchestra (Švajcarska/Francuska) u KC Rex

 

 

 

21.05. u 22.00 / Studio 6 Radio Beograda – besplatan ulaz uz prijavu dolaska

◾Charles Gayle trio (SAD/Nemačka/Poljska)

 

 

 

22.05. u 20.00 / KC Rex – 300,00 dinara

◾MIR (Švajcarska)

◾Broken.Heart.Collector (Austrija)

 

 

 

23.05. u 20.00 / KC Rex – 400,00 dinara

◾Agusti Fernandez & Ansambl Studio 6 (Španija/Srbija)

◾Grencso Kollektiva (Mađarska)

 

 

 

24.05. u 20.30 / DOB- Amerikana – 400,00 dinara

◾ARASHI – Paal Nilssen Love/Akira Sakata/Johan Berthling (Norveška/Japan/Švedska)

◾The Ex Brass Unbound feat. Nate Wooley & Ken Vandermark (Holandija/SAD)

 

 

 

25.05. u 20.00 KC Rex – 400, 00 dinara

◾Audrey Lauro/Mia Zabelka (Francuska/Austrija)

◾Trojnik (Slovenija)

◾Idris Ackamoor &The Pyramids (SAD)

 

 

 

Cena kompleta ulaznica za ceo festival košta 2.000,00 dinara.

 

Prodaja kompleta i karata za koncert 19.05. počinje 6. maja, a ulaznice za ostale dane se mogu kupiti od 11. maja u KC Rex.

Link to comment
  • 3 years later...

Ring Ring van Rexa će možda biti neuobičajen za redovne i svakodnevne posetioce festivala, što svakako nisam. SKC mi nije nepoznato okruženje, tako da nema posebnog prilagođavanja.

Razloga za žalbu nema ni kada je praćenje nastupa u pitanju, bina je dovoljno uzdignuta da olakša praćenje i tik ispred gledalaca, tako da nema osećaja distanciranosti od izvođača. Zvuk je bio dobar na svim koncertima unazad godinu i po na kojima sam bio (džez, klasika), zapravo iznadprosečan za srpske prilike. Tako je bilo i sinoć.

Poseta pristojna, možda i skromna, a većina lica poznata sa sličnih dešavanja.

 

Svirali su Dragon’s Fuel pojačani italijanskim gitaristom Albertom Miorinom.

Lav Kovač istrčava na binu i zauzima mesto za baterijom bubnjeva skroz desno, a ostali članovi benda ga prate sa nešto manje entuzijazma i zauzima poredak (s desna u levo) do bubnja električni bas, električna gitara, pa dvojica saksofonista.

Za sticanje slike o tome šta sviraju link za preslušavanje vodi na soundcloud podstranu mladog novosadskog izdavača Horz.

I bendu i publici čini se da je bilo potrebno neko vreme za privikavanje, a muzičari kao da su sticali sigurnost tokom nastupa i ohrabrivali se da se razmahnu, pa je koncert zapravo bivao sve bolji kako je vreme odmicalo i praktično kulminirao bisom.

Bend je zasluženo toplo pozdravljen i dodatno nagrađen, po onome što sam mogao da vidim i solidnom prodajom cd izdanja u holu.

 

Na nastup OM (CH) sam došao takođe prazne glave, bez poznavanja benda i njihovog rada.

 

Pri povratku u salu dočekala me je četvoročlana ekipa starijih muzičara, obučena svedeno, gotovo jednoobrazno u crno (ili tamnoplavo), koja je nameštala svoje pozicije na bini.

Levo, električna gitara, u sredini frontalno okrenuti publici saksofonista i kontrabasista, koji sede i skroz desno, ali primaknut publici bubnjar. Nakon što su muzičari zauzeli svoje pozicije, zatražili su da se svetla zatamne.

Bilo mi je potrebno par minuta da se naviknem da većina zvukova koja dolazi od instrumenata nije proizvodena na uobičajen, već na alternativni način i uz upotrebu brojnih efekata. Recimo, ako bi posmatrali gitaristu (električna gitara) koji izvodi sprint prstima po vratu i po žicama očekivali bi da se samospali na bini kao Eddie Van Halen, ali bi do vas dopirao prigušen, izvrnut, često pucketav zvuk, čime bivate zatečeni.

Zapravo je način na koji OM proizvode zvuk esencijalno važan za njihov nastup. Posmatrač biva opčinjen pokretima tih ljudi, čija neprekidna fizička aktivnost neposredno tu pred vama stvara muziku koja je plemenita.

 

Sve što su odsvirali sinoć mogu da opišem samo jednom reči: maestralno!

 

 

 

Link to comment

Iako dugo postoje, diskografija OM je skromna

 

Slušao sam u međuvremenu ono do čega sam mogao da dođem:

-za ECM izdatu kompilaciju A Retrospective koja pokriva albume za Japo Records iz sedemdesetih i na kojima je zvuk uslovno blizak kraut/progresive zvuku iz tog vremena (poput Tangerine Dream),ali i dalje džez

-Willisau , što je zapis nastupa sa istoimenog festivala iz 2008. godine i zapravo najbliži onome kako bend zvuči i danas, odnosno kako je zvučao pre nekoliko dana u SKC.

I jedan i drugi album itekako zaslužuju preslušavanje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...