Jump to content
IGNORED

Frizure


MarlaSinger

Recommended Posts

On 19.10.2022. at 0:06, I*m with the pilots said:

Kao potpuni laik: postoje li neki šamponi koji oboje kosu i drže neko vreme? (Koliko dugo onda, do sledećeg pranja? :unsure:) Sećam sa da je takvo nešto spominjala drugarica pre mnogo godina ali ne i kakav je uspeh sa tim bio

Misliš na kolor šampone?

Trajanje boje zavisi od proizvođača i kvaliteta, može da traje nekoliko nedelja.

 

Link to comment
35 minutes ago, Lena said:

Misliš na kolor šampone?

Trajanje boje zavisi od proizvođača i kvaliteta, može da traje nekoliko nedelja.

 

To je onda kul da čovek isproba kako mu stoji neka druga boja :) osim ako ne oštećuje kosu na neki način

Link to comment

Svakako su manje štetni od farbe. Mislim da manje isušuju kosu.

Moja mama koristi samo kolor šampon godinama, nikad se nije farbala. Potpuno joj prekrije sede. Ispira se ravnomerno, nema izrastka.

Znam samo preko nje, ja ih nisam koristila.

  • +1 1
Link to comment

meni ni farbe ne isušuju kosu, zapravo naprotiv, kosa mi je mnogo lepša, mekša i sjajnija posle farbanja :huh:

 

možda zato što je u pitanju samo "stavljanje" boje  bez "izvlačenja" postojeće

  • +1 3
Link to comment
53 minutes ago, I*m with the pilots said:

To je onda kul da čovek isproba kako mu stoji neka druga boja :) osim ako ne oštećuje kosu na neki način

Što me dalje vodi na pomisao: da li osoba želi svetliju ili tamniju boju?

Pošto ako je prvo u pitanju, verovatno od posla nema ništa.

Link to comment
3 minutes ago, Amelija said:

Što me dalje vodi na pomisao: da li osoba želi svetliju ili tamniju boju?

Pošto ako je prvo u pitanju, verovatno od posla nema ništa.

Ja to teoretski pitam posto pojma nemam ni o čemu. :)

Mamu farba prijateljica kanom, ali dodje kod mene i ostane dugo, počnu da joj se vide novoizrasle sede pa je to malo nervira, pitala sam se da li bi šampon tu mogao da uskoči kao privremeno rešenje.

Link to comment
5 hours ago, I*m with the pilots said:

Mamu farba prijateljica kanom, ali dodje kod mene i ostane dugo, počnu da joj se vide novoizrasle sede pa je to malo nervira, pitala sam se da li bi šampon tu mogao da uskoči kao privremeno rešenje.

Tu boju dobijenu kanom (pretpostavljam da je neka bordo u pitanju) neće moći da menja, a za izrastak joj je bolje da uzme neku profesionalnu farbu u Alexandar Cosmetics, one nisu jake i lako se popravi ako nešto zezneš. Ili ako neće farbu neka kupi one sprejeve koji su upravo za te situacije, to ima u svim drogerijama i jednostavno je skroz. Kolor šamponi, oni pravi kolor šamponi, su ti za toniranje (ne za posvetljivanje, ne za sede). Sad, na našem tržištu (u Srbiji, ne znam gde su ti tačno tj. gde planirate kupovinu) ima dosta kolor šampona koji su zapravo farbe. A oni koji su kolor šamponi, mogu da pokriju sede iz, tipa, nekoliko puta, a ako će toliko da maltretira kosu onda za toliko može i da je ofarba jednom i kraj.

  • +1 1
Link to comment

Slažem se sa Patty, kolor šamponi su za izjednačavanje "šarene" prirodne kose i menjanje za nijansu-dve u tamnije. 

Kad sam bila mlađa koristila sam njih ali tad nisam imala sede i taj šampon mi je trebao samo da se rešim tzv šumadijsko-smeđe boje kose :s_w:

 

Onaj sprej za izrastak L' Oreal što ga reklamira Eva Longoria je stvarno jako dobar, imala sam crni dok sam imala crnu kosu. Prekrije super i drži do pranja. To mogu da preporučim ko može da se uklopi u (limitiranu) ponudu nijansi. 

Edited by Valkyrie
  • Wub 2
Link to comment

Kako šta je, pa ona glibava klot tamno-smeđa kosa koja nije ni egzotično crna a ni aristokratski plava/svetla već ima dlake svih mogućih boja sa sve crvenim pigmentom. 

Stay tuned. 

  • +1 1
  • Wub 2
  • Haha 1
Link to comment
15 hours ago, I*m with the pilots said:

Ja to teoretski pitam posto pojma nemam ni o čemu. :)

Mamu farba prijateljica kanom, ali dodje kod mene i ostane dugo, počnu da joj se vide novoizrasle sede pa je to malo nervira, pitala sam se da li bi šampon tu mogao da uskoči kao privremeno rešenje.

ja kao posvećeni izučavalac kaniranja mogu da kažem da sam u jednoj studiji pročitala da kana neće da se primi na farbanu kosu, to jest bude nejednaka boja na farbanom i nefarbanom delu. dakle, ako na izrastak stavi kolor šampon ili neku vrstu hemikalije, posle kad dođe na red kaniranje može da se desi da joj se tu ne primi kana...

ja sam počela da se kaniram baš zato što u teoriji piše da možeš da se kaniraš svaki dan ako hoćeš. tako da bi joj najbolje bilo da izuči što udobnije načine za kaniranje i da se posveti tome.

Link to comment

Ja sam davno eksperimentisala sa kanom i kad sam htela posle da menjam boju morala sam da otfikarim sve, nema drugog načina. To jest, morala sam da čekam da mi poraste nova kosa do ispod ušiju pa sam dobar deo te godine izgledala kao one žene što pričaju sa golubovima iz američkih filmova.
 

A prva seda mi se pojavila sa, tipa, 16. :dry: I isto imam crveni pigment koji izbija kao korov. :sad: Rano sam naučila da život nije fer, what can i say.

  • +1 1
  • Haha 2
  • Tužno 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...