Jump to content
IGNORED

Frizure


MarlaSinger

Recommended Posts

taj brazilski tretman moze da se radi razlicitim preparatima, od kojih su neki rizicni, a neki navodno nisu. u svakom slucaju, moj frizer rekao da nije za tanku dlaku jer taj dodatni sloj keratina kojim se oblozi dlaka cini da ona bude teza, pa ako je tanka onda ce kosa uvek imati taj efekat da je 'pala'. i da ne vredi za ispravljanje kovrdzave kose, mozda eventualno trsave. ukratko, kao kad bi obicnu kosu isfenirao-takav je i efekat i domet. sta sa fenom uspes, moci ces u istoj meri i ovim tretmanom, jedino sto ce efekat biti trajniji.
Upravo sam to i htela - da mi kosa izgleda kao posle feniranja, ali bez feniranja. Jer ne umem sama da se isfeniram, za to imam dve leve ruke. Ali ovo:
mi je sasvim dovoljno da vise nikada ne pomislim na brazilsku kosu, ja sam hipohondar.@darling: Thanks :) Edited by sailorman
Link to comment

mislim da je tu osnovni rizik za frizere koji su tim isparenjima stalno izlozeni, ne toliko sami klijenti koji se tome jednokratno ili periodicno izlazu. koliko se secam stvari iz nekog doba kad sam razmisljala o tom tretmanu.

Link to comment
mislim da je tu osnovni rizik za frizere koji su tim isparenjima stalno izlozeni, ne toliko sami klijenti koji se tome jednokratno ili periodicno izlazu. koliko se secam stvari iz nekog doba kad sam razmisljala o tom tretmanu.
Da, ima smisla. Ali ja ipak ne bih da ista kancerogeno bude u blizini moja glave, ako bas ne mora. Naucicu da volim neravnost svoje kose :)
Link to comment

tako sam i ja odlucila. hipohondar :Da sebe bolje feniram nego frizer jer mi kosa posle njihivog feniranja uvek ima taj trying too hard izgled. taman sam sebe mislila da postedim golgote feniranja unazad, kad ono mora da ispadne neka kvaka <_<

Link to comment
  • 4 weeks later...

Lijepa ti ta frizura. :)Ja imam prirodno kovrčavu kosu i imala sam frizure od ultra dugačke, do struka (pa ličila na bušmana), do ultra kratke, sa šiškama i bez. Trenutno nosim neku punk irokezu i sasvim mi odgovara, jer se neverovatno lako održava.Što se boja tiče, bila od platinasto plava, indigo plava, zelena (ovo je bio vrh :D), crvena, smeđa, crna. Nema boje koju nisam probala. Jedna te ista boja i frizura mi brzo dosade, pa često mijenjam. Trenutno je u igri medova boja. I nije loše nimalo.

Link to comment
Lijepa ti ta frizura. :) Trenutno je u igri medova boja. I nije loše nimalo.
Ja sam vrlo verna boji meda samo varira od kombinacije koju smešam pošto sama pravim mešavinu 3 boje :) muljam boje ko i u svemu ostalom pa rezultat nije uvek isti med. Apropo ovih lepih kratkokosih frizura koje meni nikako ne stoje dobro, moja kuma je onomad došla kod frizera i zatražila frizuru i boju kose ko što ima Alfova mama :lol: Imala je i fotografiju sobom , Alfove zemaljske keve :lol: da ne bude zabune
Link to comment
Lijepa ti ta frizura. :)Ja imam prirodno kovrčavu kosu i imala sam frizure od ultra dugačke, do struka (pa ličila na bušmana), do ultra kratke, sa šiškama i bez. Trenutno nosim neku punk irokezu i sasvim mi odgovara, jer se neverovatno lako održava.Što se boja tiče, bila od platinasto plava, indigo plava, zelena (ovo je bio vrh :D), crvena, smeđa, crna. Nema boje koju nisam probala. Jedna te ista boja i frizura mi brzo dosade, pa često mijenjam. Trenutno je u igri medova boja. I nije loše nimalo.
hvala. ovako kratku kosu nisam imala tacno 10 godina :)...a hrabrosti da je bojim svakako nisam imala nikad... jednom sam bila blondina, na oko pola sata... laugh.gif
Link to comment

jedna moja kad god je isla kod frizera trazila da je sisaju ko ala pacina. samo jedna frizerka se setila da pita: a iz kog filma? :lol:kad sam se prvi put u zivotu osisala na kratko koje mi je lose stajalo al ja sam bila tako srecna, moja prva komsinica kojoj sam sva ushicena otrcala da pokazem moju divnu lokicu, pogledala me i rekla utesujuce: porasce... :lol:al otkako imam ovog frizera sto ga imam 6 godina, ja sam se svoje muke resila. ovaj osisa i tri meseca imam pristojnu kosu, da ne kazem frizuru. ni kosu mi ne pere uvek, najcesce me sisa na suvo, milina.

Edited by darling
Link to comment
kad sam se prvi put u zivotu osisala na kratko koje mi je lose stajalo al ja sam bila tako srecna, moja prva komsinica kojoj sam sva ushicena otrcala da pokazem moju divnu lokicu, pogledala me i rekla utesujuce: porasce... :lol:al otkako imam ovog frizera sto ga imam 6 godina, ja sam se svoje muke resila
hehe, reakcije...moj bezdlakenajezikuitaktaukomentarima životni kritičar no 1, sestra, kad me je videla: -jako ti je slatko tako. jako, jako slatko. onda se setim da ona reč slatko ne izgovara ni za šta što nije u tegli, da je dobila otkaz u ponedeljak i da je napolju pakleno sunce i vrućina, koju ne podnosi.kum, koji me je video pre tri-četiri dana sa kosom, a treba da se nalazimo na nekoj buskoj stanici. - e, i da znaš, ćelava sam od danas. on: - ma daj bre, pa znam kako izgledaš. on, kad smo se našli: - dobro je da si upozorila. ovo je baš kratko.ortak, kad je čuo šta sam sve promenila ovih dana: - nemoj samo da se istetoviraš.a frizera sam napustila, nakon puno godina. malo patim za njim - volela sam te lovačke priče, ali mi je ponestalo životnog vremena za višesatne seanse, plus nije dobro šišao kratke kose. goreću u paklu.novi frizer mi je sin starog i relativno znanog muškog frizera, čoveka koji me je kad sam imala 17 (moj dečko se šišao kod njega) ošišao na najlepšu kratku kosu taruvels ikad. Edited by PointTaken
Link to comment
  • 2 weeks later...

nisam stigla da se osisam posle mora, a ne znam da li cu stici da odem kod frizera do sledece nedelje.uzasno mi je suva kosa pri krajevima, iako koristim vrhunske preparate. je l znate napamet neki od onih bapskih recepata sa jajima i maslinovim uljem. kako ono bese?inace, za mene je najlepsa frizura ona koju nosi pem endrson. :D

Link to comment
inace, za mene je najlepsa frizura ona koju nosi pem endrson. :D
A zar nema ona puno raznih frizura? Meni je lepa ona divlja, sto izgleda kao da je samo razduvana fenom, ali ne volim kad ima svadbarske lokne. Inace, nemam nikakav bapski recept. Ja uvek koristim najjaca pakovanja; ona na kojima pise da su za jako ostecenu i sprzenu kosu, iako moja kosa nije ostecena ni sprzena. Kad sam zivela u inostranstvima Redken, sada uglavnom one Gliss Kur (Schwartzkopf). I to mi radi posao.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...