Jump to content
IGNORED

Frizure


MarlaSinger

Recommended Posts

[emoji38]ol:
meni se to sviđa, ali teško stoji. mislim da je potrebno mnogo laka ili nekakvog učvrščivača da bi se držalo kako treba. da nije zahtevno, ja bi se priključila [emoji38]
mi se porodichno secamo jednog precheshljanog celavca sa shnalama, kako izadje da baci dzubar i taman kad je iznad, dune vetar i raskupusa ga zivog, a on nit sme da pusti kantu nit sme da juri kosu.

hvala bogu pa je taj varijetet zivota napushten :D

sent from bubamoto

Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

mi se porodichno secamo jednog precheshljanog celavca sa shnalama, kako izadje da baci dzubar i taman kad je iznad, dune vetar i raskupusa ga zivog, a on nit sme da pusti kantu nit sme da juri kosu.

hvala bogu pa je taj varijetet zivota napushten :D

sent from bubamoto
 

:lolol:

kad samo imale 15 godina, najbolju drugaricu i mene njena mama vodila na more u sutomore. mi se tamo izzaljubljivale, naupoznavale gomile novih drugara... i dođe dan da se ide kući i neki kevin prijatelj nas odveze do bara na voz da bi uhvatile mesto. i kad je voz iz bara stigao u sutomore, tamo na stanici došla cela ekipa da nam maše. vriska, cika, suze, emocije... kreće voz dalje, nas dve zarozane od plača i tuge, a pred kraj stanice kad je voz već uvatio brzinu i zakovitlao vazduh, stoji takav jedan ko tvoj komšija, i on nekog prati, maše, a peruška mu se odlepila i vijori se jedno metar od glave. tuga je nestala ko rukom :lolol:

žao mi je, ne volim te neizvesne frizure, ali mi se sviđa

Link to comment

Za te zahtevne frizure, tupee, najjaci fiksator je spinovani secer, em ucvrsti em daje tezinu pa je i windproof, koliko je moguce. Plus diskretne snalice i samo strpljenja da kosa poraste da moze da se ukrsta i prebacuje s jedne strane na drugu.

 

Secam se prof. dr Zike Aleksica, na predavanju o saslusanju svedoka, kad dođe tako neki sa tupeom vidi se trud, obicno bude i neki prsten masivan, laskajte im: hvala bogu te konacno neko ko vodi racuna o svom izgledu. E da znate s kim mi imamo posla, vi ste pravo osveženje itd.

Edited by halloween
Link to comment

pre 20-25 godina je na dorćolu živeo čovek sa frizurom presavijeni dabrov rep. 

kosa upletena uvijena izatkana u neku instalaciju koja me je neodoljivo podsećala na dabrov rep, od potiljka prebačeno do čela pa vraćeno nazad. 

da li je bio ćelav ili samo udaren mokrom čarapom po glavi ne znam.

bio je na faksu i jedan sa ulepljenom kosom ko da se umivao lepkom za tapete.

 

Link to comment
2 hours ago, beta kentauri said:

pre 20-25 godina je na dorćolu živeo čovek sa frizurom presavijeni dabrov rep. 

kosa upletena uvijena izatkana u neku instalaciju koja me je neodoljivo podsećala na dabrov rep, od potiljka prebačeno do čela pa vraćeno nazad. 

da li je bio ćelav ili samo udaren mokrom čarapom po glavi ne znam.

bio je na faksu i jedan sa ulepljenom kosom ko da se umivao lepkom za tapete.

 

slika detinjstva. mislim da je ziveo dole, na dunavskom keju, bar smo ga mi tamo stalno vidjali, nismo zvali dabrov rep vec otirac, zbog  neke mikroucebanosti

Link to comment
  • 1 month later...

Pre nego sto krenem da guglam, ima li neko, ko ima kratku kosu, iskustva sa video-uputstvima "kako ošišati sebe" ili sa šišanjem od strane ukućana? :wacko: :laugh:

Ja mogu jos jedno nedelju-dve ovako, posle vise necu liciti ni na sta. Brzo mi raste kosa, obicno odem na pet nedelja do frizerke iako bih mogla i na manje, sad vec prelazim istu.

 

Pretpostavljam da makaze kupljene u Ikei pre Hrista i rabljene za sve i svasta pa i cvece nece biti dobar izbor..?

 

Link to comment

devojke, ima li neko iskustva sa onim fenovima sto su u stvari u produzetku cetke za feniranje? koji je najlaksi nacin da se isfeniram, a da koristim ove dve leve ruke koje posedujem? ili mozda kupiti neku peglu za kosu?  treba mi bilo sta da sredim ovo gnezdo na glavi dok ne dodjem do frizera (vakcina, pa frizer, ja bih tako poredjala prioritete trenutno)

 

@I*m with the pilots to je isto tako dobro pitanje, a  ja za sada nemam odgovor osim pokusaja i pogresaka. shishke sam skratila makazicama za nokte, predivno izgledaju/m.

Link to comment
On 8.4.2020. at 19:01, Lancia said:

ovo izgleda prilicno lako za tvog momka:

 

 

Ostala bih bez glave, znas li ti koliko bi taj mac morao biti blizu? :rolf: "Ja sam, onako, malo srednjevekovno staromodan., nudge, nudge, wink, wink" - novi pick-up line

Link to comment
  • 2 months later...
On 8.4.2020. at 18:52, I*m with the pilots said:

Pre nego sto krenem da guglam, ima li neko, ko ima kratku kosu, iskustva sa video-uputstvima "kako ošišati sebe" ili sa šišanjem od strane ukućana? :wacko: :laugh:

Ja mogu jos jedno nedelju-dve ovako, posle vise necu liciti ni na sta. Brzo mi raste kosa, obicno odem na pet nedelja do frizerke iako bih mogla i na manje, sad vec prelazim istu.

 

Pretpostavljam da makaze kupljene u Ikei pre Hrista i rabljene za sve i svasta pa i cvece nece biti dobar izbor..?

 

 

Ne znam kolko ti je kratka kosa, al deluje mi da je ovde baš lepo pokazala

meni je još kraća kosa ali su mi neki trikovi bili korisni.

 

Ja sam inače dugo sekla sama tako nekim random makazama koje nađem po kući i ono, radile su poso. Posle sam poručila neke jeftine sa ali expressa, vidi se da nije top kvalitet ali, ponovo, rade poso. Kad je u pitanju kosa, moj moto je da će izrasti (i uvek mogu na keca mašinicom ako baš zajebem), tako da me ne pogađa pitanje dal će se oštetiti krajevi... ali, da, vrv oće.

 

Idealno bi bilo ako imaš nekoga kod kuće da ti pridržava ogledalo za zadnji deo glave. Ja nemam, pa to šišam na slepo i to mi je najslabija tačka.

 

Kontam da sam baš zakasnila za pitanje, al možda bude nekom drugom korisno.

Link to comment
On 18.6.2020. at 16:16, Shitgenstein said:

 

Ne znam kolko ti je kratka kosa, al deluje mi da je ovde baš lepo pokazala

meni je još kraća kosa ali su mi neki trikovi bili korisni.

 

Ja sam inače dugo sekla sama tako nekim random makazama koje nađem po kući i ono, radile su poso. Posle sam poručila neke jeftine sa ali expressa, vidi se da nije top kvalitet ali, ponovo, rade poso. Kad je u pitanju kosa, moj moto je da će izrasti (i uvek mogu na keca mašinicom ako baš zajebem), tako da me ne pogađa pitanje dal će se oštetiti krajevi... ali, da, vrv oće.

 

Idealno bi bilo ako imaš nekoga kod kuće da ti pridržava ogledalo za zadnji deo glave. Ja nemam, pa to šišam na slepo i to mi je najslabija tačka.

 

Kontam da sam baš zakasnila za pitanje, al možda bude nekom drugom korisno.

 

Hvala na ovome. Nije bas moj stil i jeste mi kraca kosa, ali moze posluziti za drugi krug ( :ph34r: )

Na srecu je frizeraj proradio pocetkom maja tako da sam se osisala posle dva i nesto meseca. Odmah sam bila sebi 10 kg laksa :D

Ubrzo mi je postalo jasno da cu morati da osisam i detence, sto je do sada radila moja mama, no onda se ispostavilo da je nestasica i makaza za sisanje po drogerijama i radnjama :dry: Taman tu negde kada sam dobila termin za moju glavu, nadjoh i makaze pa sam i dete sredila, a evo sad moram ponovo, jako mu brzo raste kosa a znoji se pod kacigom i kapicama. Stavih ga u kadu i nije bilo tako strasno, jedino je trajalo oko pola sata, jer je zabac stalno hteo da vidi sta mu radim, pa sam se plasila da mu ne isecem uvo ili slicno. Naravno da nisu svi prelazi bili dobri, ali nije ispalo lose, pohvalise me svi :D Ovako malu decu jos uvek ili ne zele da sisaju, ili ako i da, imaju to higijensko pravilo da dete sedi samo, i da mu se pere kosa, sto je onda menoguce u nasem slucaju, tako da ce raditi kucne makaze i dalje. Ostala deca izgledaju vec kao da imaju gnezda po glavama, ali roditelji nikog ne sisaju, valjda je samo meni "tesko" da gledam kako su znojava i kako im upadaju siske u oci :unsure:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...