Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

  • 3 months later...

Prijatelj iz Holandije mi je poslao link za ovu čudesnu stranicu, forum...Eto, nas dva igrasmo za Borac iz B.Luke, na Splitskom memorijalnom turniru....Zanima me gdje nađoste ove podatke iz 1980?Imate li podatke iz omladinskog fudbalskog kupa B I H, iz 1979, 1980...Hvala lp Dušan Milaković

 

Link to comment
  • 1 month later...

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=istorijaexyufudbala&set=a.1633286896859187

 

Ne znam moze li da se vidi ovde ovako. Lepa galerija, procitajte i opise svake slike, neko se bas svojski potrudio. Licno se mozda ne bih slozio sa redosledom nekih od igraca, ali u sustini nisam nimalo merodavan, fudbal pre sredine 90ih nisam pratio pa sve sto znam znam iz nekih albuma, tekstova, clanaka itd.

Pozicije #1 i #2 jos uvek fale, a imam lucky guess pik ko bi tu mogao biti

 

Spoiler

Mijat i Suker? :unsure:

 

Link to comment
2 hours ago, goofs said:

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=istorijaexyufudbala&set=a.1633286896859187

 

Ne znam moze li da se vidi ovde ovako. Lepa galerija, procitajte i opise svake slike, neko se bas svojski potrudio. Licno se mozda ne bih slozio sa redosledom nekih od igraca, ali u sustini nisam nimalo merodavan, fudbal pre sredine 90ih nisam pratio pa sve sto znam znam iz nekih albuma, tekstova, clanaka itd.

Pozicije #1 i #2 jos uvek fale, a imam lucky guess pik ko bi tu mogao biti

 

  Hide contents

Mijat i Suker? :unsure:

 

Spoiler

 

 

Spoiler

Suker sigurno, a Mijat valjda nije spic

 

Edited by pantelia
Link to comment

@pantelia U pravu si bio, dodali su i poslednju dvojicu, jeste Suker jedan, Mijata nema, cekamo sledecu listu :)

 

Malo iznenadjenje mi je bilo koliko je cenjen Boksic, i generalno kod zapadne bracje, i na onom Tribina podkastu, maltene uz Sukera. Nisam imao takav utisak kad sam bio mladji, bio je dobar u Laciju, samo jedna sezona u Juventusu, mada je kidao pre toga u Olimpiku sto ja nisam ispratio, jelte. I zbog povrede je proupstio WC98 pa ga je to sve nekako gurnulo u drugi plan pomalo.

Link to comment
14 hours ago, goofs said:

Malo iznenadjenje mi je bilo koliko je cenjen Boksic, i generalno kod zapadne bracje, i na onom Tribina podkastu, maltene uz Sukera. Nisam imao takav utisak kad sam bio mladji, bio je dobar u Laciju, samo jedna sezona u Juventusu, mada je kidao pre toga u Olimpiku sto ja nisam ispratio, jelte. I zbog povrede je proupstio WC98 pa ga je to sve nekako gurnulo u drugi plan pomalo.

 

Kod Hrvata je Bokšić u posebnom rangu zbog gola Zvezdi u finalu Kupa 1991.godine koje je Hajduk igrao sa crnim florom na dresu.

 

Bokšić je bio prilično loš realizator i više je figurirao kao neki drugi napadač u reprezentaciji, iza neprikosnovenog Šukera.

 

On je za Hrvatsku davao velike golove (gol Ukrajini za 1-1 u baražu za SP 1998, gol Belgiji za prolazak na SP 2002, čak je i protiv SRJ dao gol za 1-0 u maksimirskih 2-2), ali ih je davao relativno malo (naravno, morao je našem jebenom Omeroviću dati dva u Bolonji :isuse:). Ćiro ga je čak razmatrao za bočnog u 3-5-2, ono što je igrao Stanić, još jedan napadač konvertovan u beka-krilo (prije njega Nikola Jurčević).

 

U Marseilleu je bio prvak Evrope, najbolji strijelac lige i uz Völlera najbolji strijelac Marseillea u Ligi prvaka.

 

U Laziju je imao jebenu konkurenciju za golove, tad su tamo bili Casiraghi i Signori. Otišao je u Juventus taman kad se na velikoj sceni pojavio Bobo Vieri i, usprkos solidnom startu (dva gola u Ligi prvaka za pobjede protiv Uniteda i Fenera), imao je epizodnu ulogu u, po meni, najboljem Lippijevom Juventusu (dali su šesticu Milanu u ligi na San Siru, mljeli konkurenciju i u Evropi i kod kuće, sve do finala u Minhenu). Vratio se u Lazio gdje je igrao odlično i zabijao golove sve dok se nije ozlijedio protiv Juventusa i ostao bez Svjetskog prvenstva. To je bio kraj Lazijeve sezone - od utrke za titulu su pali na 7.mjesto katastrofalnom serijom u prvenstvu, izgubili finale Kupa UEFA od Intera kojeg su samljeli u ligi sa Bokšićem i donekle spasili sezonu osvajanjem kupa protiv Milana.

 

Bokšić je imao problema sa Mancinijem i Nedvedom, sjećam se da je rekao nešto u smislu: "Nedvedu bi bilo pametnije da opere usta prije nego što spomene moje ime." Mancini je, pak, u ona famozna tri stranca htio Stankovića što je raspizdivalo hrvatske novinare. Mancini je poredio Stankovića sa Jugovićem.

 

Elem, poslije te ozljede Boka je baš dugo bio u autu, vratio se za utakmicu KPK Lokomotiv-Lazio (1998-99) i zabio gol za prolaz Lazija.

 

Bokšić je 1999-2000. igrao u dosta utakmica, dao je i poneki gol, ali generalno, to je bilo to što se njegovog igranja za Lazio tiče. Uslijedio je transfer u Middlesbrough gdje je odradio, rekao bih, vrlo solidnu sezonu (12 golova).

 

Sa reprezentacijom je bio baš baksuz. Prvo na EP 1996 fasuje ozljedu na otvaranju protiv Turske, a Vlaović koji ga je zamijenio donese pobjedu Hrvatskoj. Do kraja prvenstva nije više ni igrao.

 

SP 1998. je propustio zbog ozljede.

 

EP 2000. je Hrvatska propustila.

 

Na SP 2002. je već imao 32 godine i bio je već daleko od svojih najboljih dana.

  • Hvala 2
Link to comment
14 hours ago, Glass Joe said:

A koji je Šukerov doprinos jugoslovenskom fudbalu osim titule U21 u Čileu i jedanput najbolji strelac lige

 

Lista nije za najvece doprinose yu fudbalu, nego najbolji centarforovi yu fudbala, i s obzirom da su na listi i Savo Milosevic i Darko Kovacevic, rekao bih da se ne zavrsava sa raspadom drzave. Baci pogled na opise slika, nabrajaju se klupski uspesi i van Jugoslavije, osovjeni trofeji i nastupi sa reprezentacijom, Suker kida u svakoj kategoriji.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

ne znam jel za ovu temu, ali valjda nije ni presudno

retko kad naletim na nesto sa zvonom, pa da podelim ako jos nekog zanima, a nije tad video

intervju iz prosle godine

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
  • Redoran changed the title to Ex YU fudbal

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...