Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

On 20.5.2018. at 16:41, porucnik vasic said:

Честитке. Мајсторски. Како да сазнам колику поштарину треба да уплатим за Америку?

 

 

Hvala. E to je tricky pitanje. Ni ja sam ne znam koliko će biti poštarina za zemlje van Srbije (i regiona - za to se mogu snaći), jer zavisi od težine knjige. Kako je knjiga upravo u procesu štampe i izlazi iz štamparije za koji dan, ne znam koliko je teška. Cene mogu biti od 10 pa do 25 eura za jednu knjigu. Malo suludo al ajde. Mislim 2018. godina, a poštarina vredi više nego sama knjiga koja je grubo 13-14 eura ili 15-16 dolara. Nažalost te stvari su van mog dometa.

http://www.posta.rs/struktura/lat/aplikacije/alati/kalkulator-postarine.asp

 

Proveri link ovaj.

Edited by Mors
Link to comment
1 hour ago, Mors said:

 

Hvala. E to je tricky pitanje. Ni ja sam ne znam koliko će biti poštarina za zemlje van Srbije (i regiona - za to se mogu snaći), jer zavisi od težine knjige. Kako je knjiga upravo u procesu štampe i izlazi iz štamparije za koji dan, ne znam koliko je teška. Cene mogu biti od 10 pa do 25 eura za jednu knjigu. Malo suludo al ajde. Mislim 2018. godina, a poštarina vredi više nego sama knjiga koja je grubo 13-14 eura ili 15-16 dolara. Nažalost te stvari su van mog dometa.

http://www.posta.rs/struktura/lat/aplikacije/alati/kalkulator-postarine.asp

 

Proveri link ovaj.

Ништа ја ћу теби да дам сестрину адресу и то је то.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ja kupio knjigu i toplo je preporučujem svima. Naručuje se ovde

 

http://old.exyufudbal.in.rs/prodavnica/knjiga

 

Na 580 gusto kucanih strana ima toliko toga da se ovde ne moze sve staviti. Sadrzaj je podeljen po savezima i podsavezima, a na početku je dat savezni nivo. To se dobro dopunjuje sa sajtom na kome je sadrzaj dat po godinama, ali knjiga sadrzi naravno mnogo mnogo više. Vise je enciklopedijska nego statistička.

 

Sve čestitke i za napor i za finalni proizvod. U nekoj zemlji gde se tradiciji posvećuje mnogo veća pažnja nego kod nas (osim na rečima naravno) ova bi knjiga bila društveni dogadjaj.

Link to comment
On 25.5.2018. at 4:44, Њујоркер said:

Narucio sam knjigu, cim izadje iz stampe, sibni mi ka Njuci. Vazno je da pejpal fercera.

Za one koji iz inostranstva naručuju, to posebno važi za one van exyu regiona da je cena knjige sa slanjem ~35 eura (knjiga + poštanski troškovi). To je za Evropu sigurno, možda je za SAD i Kanadu malo veća (koji euro veća).

Knjiga se naručuje putem linka, a može i u kontaktu direktno sa mnom (mejl: exyufudbal@gmail.com)

Link to comment
2 hours ago, W.F.C. said:

Danas izasao mali ali pohvalni clanak u Politici o knjizi, svaka cast na trudu i realizaciji :)

Možeš li mi poslati sliku iz Politike, danas bilo nevreme i kisa pa nisam otisao do marketa. :(

Link to comment
  • 4 weeks later...

Upravo sam preko kladionice saznao da u Crnoj Gori postoji klub OFK Titograd iz Podgorice.

 

Sjajno.

 

 

 

edit:

Quote

Fudbalski klub Mladost na sjutrašnjem žrijebu prve crnogorske lige za sezonu 2018/2019, koji sprovodi Fudbalski savez Crne Gore, nastupiće pod novim (starim) imenom - OFK Titograd, pod kojim će od naredne sezone ponovo takmičiti, potvrđeno je iz ovog podgoričkog kluba.

Kako podsjećaju, klub osnovan 1951. godine pod imenom Mladosti egzistirao je šest godina, kada je postao OFK Titograd, da bi 1992. ponovo oživio kao Mladost.

Za vrijeme bivše Jugoslavije klub se uglavnom takmičio u Drugoj saveznoj ligi i u crnogorskoj republičkoj ligi. Klub je takođe poznat po izuzetno jakoj školi fudbala. Iz mlađih kategorija ekipe mladosti proistekle su svjetske zvijezde fudbala poput Dejan Savićevića, Predraga Mijatovića, Niše Saveljića, Refika Šabanadžovića, Stevana Jovetića i mnogih drugih.

 

Edited by Mark Rothko
Link to comment
  • 5 months later...

Poštovani! Jako mi se dopada vaša grupa. Dok sam bio dete, jako sam voleo da slušam prenos fudbalskih utakmica, srpski i Novosadskih radio stanica. Skupjao sam i danas skupjam sastav tadašnji i sadašnji ekipa. Do 90'ih godina sam i našao na internetu, a posle 90'ih jedva nađem nešto. Molio bih vašu pomoć, gde mogu da nađem sledeće :Jugoslovensko i posle Srpsko prvenstvo u prvu i drugu ligu sastav ekipa 91/92god. i Jugoslovensko /Srpsko I/A, I/B i II. ligu sastav ekipa od 92/93' do 2005/2006 godine. Sa zahvalmošću i poštovanjem 

Link to comment
Quote

Nigde ni u jednom jugoslovenskom klubu nije bilo toliko rođene braće kao u titogradskoj Budućnosti: Milutin i Rajko Folić, Ante i Janko Miročević, Nikola i Vasilije Jovanović, Momir i Miomir Bakrač, Mirko i Duško Radinović, Vasilije i Zvonko Kalezić, Branislav i Anto Drobnjak, Dragoljub i Branko Brnović. Sigurno da smo neke i prevideli, pogotovo one iz 50-tih i 60-tih.

 

Link to comment
  • Redoran changed the title to Ex YU fudbal

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...