Jump to content
mrdja

EX YU Fudbal

Recommended Posts

Dr Arslanagić

evo za Mačvu

 

macva1_zpse912a6c1.jpg

 

macva_zps047f7ee6.jpg

 

macva2_zps8a258356.jpg

Share this post


Link to post
Mors

Supersampion... hehehe, srpska posla.

 

Nego, je li igrano prvenstvo po podsavezima 1943/44?

 

 

 

 

A ne bi bilo zgoreg da se baci pregled po sezonama i podsavezima za sve ratne godine ne jedno mesto...

 

 

Počelo je u oktobru 1943. ali nije završeno (savezničko bombardovanje)

 

Sutra-preksutra ću okačiti sve što imam od rezultata i tabela.

 

Ono što meni jedino nije jasno što nije odigrano državno prvenstvo za 1943. godinu? Svih 8 učesnika je bilo poznato, SLS je odbio sve žalbe i dogovoren je datum za početak (jul). Ništa nisam pronašao što bi rasvetlilo tu enigmu.

 

Prvo za Njujorkera, igrano je prvenstvo. I po Bačkoj (u Mađarskom fudbalskom sistemu) a i u Srbiji. 

Deki, postaviću ja za ovu sezonu 1943/44 tablice sad za sve što imam (moram da ih skupim na jedno mesto). Što se tiče Mačve, sjajno je što si okačio ove članke, ja sam to i napisao gore da je neko "nenamerno" isključio Mačvu, mislio sam da je upravo zbog tih svađa oko toga gde će biti sedište saveza a i ispostavilo se da je tako.

PS

Ispravka za sezonu 1942/43, novi podaci, u Kragujevačkom podsavezu u Grupi Kragujevac su igrali: Šumadija (Kragujevac), Trgovački (Kragujevac), Seljak (Male Pčelice), SK Knićanin (Knić)!

Edited by Mors

Share this post


Link to post
Giga Moravac

SK Srbadija - koje ime za klub. Vidim na guglu da ima (ili je bilo) raznih drustava tog imena ali zvuci grozno.

Share this post


Link to post
Hamlet Strašni

Pa to dosta arhaicno zvuci

Share this post


Link to post
Mors
Sezona 1943/44

 

Prvenstvo je igrano po podsavezima ali je bombardovanjem Srbije od strane angloameričke "savezničke" avijacije na Uskrs 1944. zaustavljeno i nije nastavljeno.

Tako da ni ove sezone se nije igrala državna liga u okviru Srpskog loptačkog saveza.

 

Smederevski podsavez

 

Takmičenje je podeljeno u tri grupe: Smederevsku, Požarevačku i Jaseničku.

Smederevska grupa

1.Sartid   3 2 1 0 9:2  5 

2.ŽAK 3 2 0 1 7:5  4 

3.Đurađ Smederevac  3 1 1 1 5:4  3 

4.Mladi radnik    3 0 0 3 1:11 0

*ŽAK je nekadašnji Železničar 

23.03.1944. Đurađ Smederevac-Sartid 1:1

Požarevačka grupa

1.Stig (Požarevac)  6 5 0 1 18:4 10 

2.PSK (Požarevac)   6 4 0 2 8:7   8 

3.Sloga (Petrovac)  6 2 1 3 13:12 5 

4.SK Kostolac    6 0 1 5 1:17  1 

Rezutati: PSK-Stig 1:0, Sloga-Kostolac 5:0, Stig-Kostolac 4:1, Sloga-PSK 6:2, PSK-Kostolac 1:0, Stig-Sloga 5:2,

Stig-Kostolac 5:0, PSK-Sloga 2:0, Stig-PSK 1:0, Sloga-Kostolac 0:0, Stig-Sloga 3:0, PSK-Kostolac 2:0.

Jasenička grupa

1.Jasenica (Smed.Palanka) 4 3 1 0 33:5  7

2.Sinđelić (Svilajnac)       3 1 1 1  6:16 3

3.Vojvoda Katić (Mladenovac) 3 0 0 3  2:20 0 

Rezultati: Jasenica-Vojvoda Katić 5:1, Jasenica-Sinđelić 3:3, Sinđelić-Vojvoda Katić 2:1, Jasenica-Sinđelić 12:1,

Jasenica-Vojvoda Katić 13:0, Vojvoda Katić-Sinđelić ???

 

Posle takmičenja po grupa u finalnu grupu za prvaka ulaze 4 kluba, 2 iz Smederevske grupe i iz ostale 2 po jedan.

Finalna grupa za prvaka:

1.Jasenica 5 4 0 1 26:8  8 

2.Stig     5 1 3 1  9:11 5

3.ŽAK      5 2 1 2 11:12 5

4.Sartid   5 0 2 3  6:21 2

*Napomena: fali jedno kolo, verovatno nije ni odigrano?

 

Kruševački podsavez

Zapadna grupa:

1.SK Čačak   4 4 0 0 13:6  8 

2.SK Ibar (Kraljevo) 4 2 0 2 9:9   4 

3.SK Sloga (Požega)  4 1 0 3 10:12 2 

4.USK (Užice   4 1 0 3 4:9   2 

Istočna grupa:

SK Bane Raška je kažnjen jer se nije prijavio na vreme u SLS, i tako je kasnije uključen u prvenstvo iako je odigrao

sve utakmice, nema  rezultata, jedino se zna da je SK Kruševac bio ubedljivo prvi i pobedio u svim utakmicama i osvojio 12 bodova.

Tabela pre uključenja Baneta iz Raške:

1.SK Kruševac           3 3 0 0 13:0 6

2.SK Morava (Kraljevo)  3 2 0 1  6:9 4

3.SK Bivolje            4 0 0 4 3:13 0

Finale za prvaka podsaveza:

SK Čačak - SK Kruševac 1:1 / 0:5

 

Kragujevački podsavez

Grupa Kragujevac

1.Šumadija   8 8 0 0 51:3 16 

2.Trgovački  8 6 0 2 28:9 12 

3.Radnički   8 4 0 4 19:26 8 

4.Seljak     8 2 0 6 10:46 4 

5.Stefanović 8 0 0 8 0:24  0 *

Napomena: Utakmice SK Stefanović su sve poništene par-forfe jer je u svojim redovima imao igrače koji

nisu u to vreme imali pravo igranja

Grupa Morava

1.Jedinstvo (Paraćin)   5 4 1 0 14:3  9 

2.Slavija (Ćuprija)     5 2 3 0 8:5   7  

3.Karađorđe (Jagodina)  6 3 0 3 11:13 6 

4.JSK (Jagodina)        5 2 1 2 11:4  5 

5.Karađorđe (Paraćin)   4 2 0 2 7:9   4 

6.Jastreb (Ćuprija)     5 1 1 3 8:11  3 

7.Manasija (Despotovac) 4 0 0 4 2:16  0 

*Nepotpuna tabela

 

Niški podsavez

Grupa Niš - jesenji deo

1.Sinđelić   7 6 1 0 23:7 13 

2.Srbija   7 4 2 1 12:4 10 

3.Pobeda   7 5 0 2 37:8 10 

4.Železničar   7 4 1 2 18:15 9 

5.Građanski   7 3 0 4 10:17 6 

6.Hajduk   7 1 1 5 9:15 3 

7.Car Konstantin 7 1 1 5 8:23 3 

8.Obilić   7 0 2 5 7:35 2 

Rezultati jesenjeg dela:

16.10.1943. Sinđelić-Građanski 5:0, Železničar-Car Konstantin 5:2, Srbija-Hajduk 2:1

17.10.1943. Car Konstantin-Hajduk 2:1, Obilić-Srbija 0:0, Pobeda-Železničar 2:1

24.10.1943. Sinđelić-Pobeda 1:0, Srbija-Car Konstantin 3:0, Železničar-Hajduk 4:2

14.11.1943. Srbija-Građanski 3:1, Železničar-Obilić 2:1, Sinđelić-Hajduk 1:1

28.11.1943. Srbija-Pobeda 3:0, Sinđelić-Car Konstantin 6.2, Hajduk-Obilić 2:1

05.12.1943. Obilić-Car Konstantin 2:2, Sinđelić-Železničar 5:2, Pobeda-Građanski 5:1

12.12.1943. Sinđelić-Srbija 1:0, Pobeda-Car Konstantin 5:0, Građanski-Obilić 4:1

26.12.1943. Građanski-Hajduk 1:0, Pobeda-Obilić 21:0, Srbija-Železničar 1:0

U prolećnom delu je odigrano samo jedno kolo:

02.04.1944. Sinđelić-Građanski 2:1, Železničar-Car Konstantin 2:2, Srbija-Hajduk 2:2

 

Leskovačka župa 

1.Dubočica 8 6 1 1 23:8  13

2.Borac 8 5 1 2 17:15 11

3.Momčilo 8 3 3 2 16:10  9

4.Moravac-Srbija 8 2 1 5 17:26  5 

5.Josif 8 0 2 6  7:23  2

 

*U prolećnom delu prvenstva odustao Moravac a umesto njega uključen vojni tim "Srbija".

Rezultati jesenjeg dela:

10.10.1943. Dubočica-Josif 3:0, Momčilo-Borac 3:0

17.10.1943. Dubočica-Borac 4:2, Momčilo-Moravac 4:0

24.10.1943. Dubočica-Momčilo 1:0, Josif-Moravac 1:6

02.11.1943. Dubočica-Moravac 4:0, Borac-Josif 1:0

09.11.1943. Momčilo-Josif 2:2, Borac-Moravac 3:2

Rezultati prolećnog dela:

30.04.1944. Dubočica-Josif 4:0, Momčilo-Borac 1:3

07.05.1944. Dubočica-Borac 0:2, Momčilo-Srbija(Moravac) 3:1

14.05.1944. Dubočica-Momčilo 2:2, Josif-Srbija(Moravac) 1:3

21.05.1944. Momčilo-Josif 1:1, Borac-Srbija(Moravac) 3:3

28.05.1944. Dubočica-Srbija(Moravac) 7:2, Borac-Josif 3:2

*Napomena: u knjizi Milorada Sijića (reizdanje) je data drugačija tabela:

1.Dubočica 8 7 0 1 26:6 14 

2.Borac  7 3 2 2 14:15 8 

3.Momčilo 7 3 1 3 14:7 7 

4.Josif  8 3 1 4 15:14 7 

5.Srbija  8 0 2 6 8:35 2

 

Timočka župa

Učestvovali su: Hajduk Veljko i Jedinstvo (Negotin), Timok, Jedinstvo i Železničar (Zaječar), BSK (Bor), Major Ljutomir i Srbija (Knjaževac).

Borba za prvo mesto vodila se između Hajduk Veljka, BSKa i Jedinstva iz Zaječara kad je prvenstvo prekinuto pošto su nadležen vlasti zabranile

utakmice do dalje naredbe. Kasnije je Krajskomandatura u Zaječaru odobrila odigravanje utakmica, ali bez prisustva gledalaca.

Prvak je nepoznat???

 

Valjevski podsavez

U ovoj sezonu VLP je podeljen u tri grupe: valjevsku, obrenovačku i šabačku. Za finalno prvenstvo podsaveza koje se igra po duplom bod sistemu idu

2 ekipe iz Valjevske grupe i po jedan iz ostale 2 grupe.

I grupa (Valjevska)

1.Trgovački (Valjevo) 5 5 0 0 28:6 10

2.Budućnost (Valjevo) 4 2 0 2 18:13 4 

3.VSK (Valjevo)      3 1 0 2 11:9 2 

4.Obilić (Valjevo)    4 0 0 4 3:32 0 

*nepotpuna tabela

Rezultati:

07.11.1943. Trgovački-VSK 3:1, Budućnost-Obilić 10:0

28.11.1943. Trgovački-Obilić 9:0, Budućnost-VSK 4:1

12.12.1943. Trgovački-Budućnost 6:3, VSK-Obilić 9:2

19.03.1944. Trgovački-Budućnost 6:1, VSK-Obilić ???

26.03.1944. Trgovački-Obilić 4:1, VSK-Budućnost ???

Trgovački-VSK ???, Budućnost-Obilić ???

II grupa (Obrenovačka)

1.Bogoljub (Obrenovac)   4 3 1 0 8:1 7

2.Trgovački (Obrenovac)  4 ???

3.Sloga (Umka)           4 ???

4.Železničar (Lajekovac) 4 ???

Poznati samo rezultati Bogoljuba:

24.10.1943. Bogoljub-Trgovački 0:0, 31.10.1943. Bogoljub-Železničar 3:0,

28.11.1943. Bogoljub-Sloga 4:1, 19.03.1944. Bogoljub-Trgovački 1:0

III grupa (Šabačka)

1.Srbadija (Loznica)  3 2 1 0 7:2 5 

2.Trgovački (Loznica) 3 1 1 1 4:4 3 

3.Mačva (Šabac)       3 1 1 1 6:6 3 

4.Zorka (Šabac)       3 0 1 2 2:7 1 

Rezultati:

Srbadija-Trgovački 3:0, Trgovački-Zorka 1:1, Srbadija-Zorka 2:0, Mačva-Zorka 4:1, Trgovački-Mačva 3:0, Srbadija-Mačva 2:2

 

Finalno prvenstvo podsaveza:

Bogoljub je odustao pa su sve utakmice računate par-forfe 0:3 za njegove protivnike.

1.Srbadija (Loznica)   6 4 2 0 23:8 10 

2.VSK (Valjevo)        5 2 2 1 12:9  6 

3.Trgovački (Valjevo)  5 2 2 1 10:10 6 

4.Bogoljub (Obrenovac) 6 0 0 6 0:18  0

Rezultati:

Trgovački-VSK 1:1, VSK-Srbadija 3:3, Trgovački-Srbadija 3:3, Srbadija-Trgovački 6:0, Srbadija-VSK 5:2, VSK-Trgovački ???

 

Beogradski posavez

Rezultati:

21.11.1943. Vitez-SK 1913 2:0, BASK-ČSK 2:2, BSK-Sloga 4:0, Obilić-Balkan 2:0, Jedinstvo-Slavija 3:1

28.11.1943. Vitez-Obilić 2:0, BSK-SK 1913 1:0, Jedinstvo-Sloga 6:2, Balkan-ČSK 1:0, BASK-Slavija 3:1

05.12.1943. BSK-Jedinstvo 5:0, BASK-Sloga 2:1, Slavija-Balkan 2:1, Vitez-ČSK 6:3, SK 1913-Obilić 5:0

12.12.1943. BSK-BASK 1:0, Sloga-Obilić 4:2, SK 1913-ČSK 13:0, Vitez-Slavija 3:0, Jedinstvo-Balkan 3:0

26.12.1943. Vitez-Balkan 2:0, Obilić-Jedinstvo 1:1, SK 1913-BASK 2:0, BSK-ČSK 10:0, Sloga-Slavija 3:1

12.03.1944. BSK-Obilić 10:0, Vitez-BASK 5:0, SK 1913-Slavija 2:0, Balkan-Sloga 2:1, Jedinstvo-ČSK 1:1

19.03.1944. SK 1913-Jedinstvo 2:0, ČSK-Slavija 3:1, Vitez-Sloga 3:0, BASK-Obilić 4:3, BSK-Balkan (nije odigrano)

26.03.1944. BSK-Vitez 3:0, BASK-Jedinstvo 1:0, SK 1913-Balkan 5:1, ČSK-Sloga 6:3, Slavija-Obilić 2:2

09.04.1944. BASK-Balkan ???, Vitez-Jedinstvo ???, ČSK-Obilić ???, SK 1913-Sloga ???, BSK-Slavija ???

Kasnije je usledilo bombardovanje "saveznika" gradova u Srbiji pa je prvenstvo po podsavezim stopirano i nije nastavljeno. Sport u Beogradu nikako da dobije impuls i oživi.

Srpska zajednica rada - SZR pokušava da organizuje veliki fudbalski turnir za pehar zamenika Starešine, Zarije Popovića, ali neuspešno.

Prvo značajno takmičenje klubova u Beogradu posle bombardovanja bilo je za pehar knjižare Branislav Nušić koje je počelo 30.07.1944.

Pehar knjižare Branislav Nušić

1.SK 1913 4 4 0 0 15:3  8 

2.BSK   4 3 0 1 16:5  6 

3.Slavija 5 3 0 2 7:9   6

4.Kneževac 5 3 0 2 10:11 6 

5.Senjak 5 1 0 4 11:18 2 

6.Rakovica 5 0 0 5 4:17  0 

 

Banatska liga

Pošto je Banat bio pod nemačkom okupacionom vlašću i pripojen Srbiji stavljen je pod ingerenciju SLS.

Međutim vrlo dugo, SLS je imao velike teškoće da organizuje podsavezno ili bilo kakvo drugo takmičenje u Banatu jer su dotadašnji prvorazredni klubovi

prekinuli svoje aktivnosti. Umesto predratnog Velikobečkerečkog podsaveza sada je ustanovljena Banatska župa.

Takmičenje za Banatsku ligu, koja je formirana od klubova kojima je dozvoljen rad, počela je 23.07.1944.

1.SK Sloga (Kikinda) 5 4 1 0 23:4  9 

2.SK Ferdin (Ferdin) 5 4 0 1 22:7  8 

3.SK Botoš (Botoš) 6 4 0 2 13:13 8 

4.FC Banatul (Bečkerek)  4 2 1 1 12:11 5 

5.SK Delija (Tomaševac)  7 2 1 4 15:21 5 

6.SK Kumane (Kumane) 6 1 2 3 8:18  4 

7.SK Delija (Mokrin) 2 1 1 0 3:2   3 

8.SK Zvezda (Novi Bečej) 2 1 0 1 7:6   2 

9.SK Olimpija (Kovačica) 4 1 0 3 5:14  2 

10.SK Jedinstvo (Krstur) 3 0 0 3 1:8   0 

*tabela je nepotpuna, i posle odigranih utakmica 13.09.1944. a dalje nema rezultata!

 


LIGE U BAČKOJ POD MAĐARSKIM SISTEMOM

3.RANG

Bačka liga

1 Szabadkai AFC 28 25 1 2 107 :  34 51

2 Bácska Szabadkai AC 28 23 2 3 104 :  32 48

3 Zombori TK 27 15 6 6 72 :  39 36

4 Zombori SE 28 14 5 9 60 :  35 33

5 Zombori MÁV 28 14 4 10 65 :  45 32

6 Újvidéki Vasutas AK 28 13 4 11 77 :  61 30

7 Bezdáni SE 28 12 4 12 50 :  56 28

8 MOVE Szabadkai SE 28 13 1 14 58 :  72 27

9 Bajai Türr István SE 28 12 2 14 64 :  61 26

10 Kulai AFC 27 9 5 13 55 :  72 23

11 Temerini TC 27 10 2 15 58 :  66 22

12 Újvidéki AC II. 27 9 2 16 40 :  57 20

13 Bácsalmási MOVE 28 7 4 17 44 :  73 18

14 Jánoshalmi SE 26 4 4 18 34 : 112 12

15 Adai SC 26 2 2 22 18 :  91 6

UAC II se takmičio van konkurencije - rezultati se ne računaju, shodno tome tabela izgleda ovako

1.SZAFC (Subotica) 28 25 1 2  107:34  51

2.Bačka (Subotica) 28 23 2 3  104:32  48

3.MOVE (Sombor)    28 16 5 7   71:40  37

4.MAV (Sombor)   28 15 4 9   65:40  34

5.ZSE (Sombor)   28 14 5 9   58:37  33

6.UVAK (Novi Sad)  28 12 4 12  74:61  28

7.BSE (Bezdan)     28 12 4 12  50:54  28

8.MOVE (Segedin)   28 13 1 14  57:72  27

9.TISE (Baja)      28 12 2 14  60:61  26

10.KAFC (Kula)     28 10 5 13  59:73  25

11.TTC (Temerin)   28 11 2 15  60:66  24

12.MOVE (Baja)     28  7 4 17  43:71  18

13.Jánoshalmi SE   28  5 4 19  37:116 14

14.ASC (Ada)       28  3 2 23  22:94   8

 

4.RANG

Subotički okrug - divizija I

Grupa Sever

1. Kelebiai LE 

Učesnici: Bajai MTE, Bajmoki AK, Kiskunhalasi MOVE, Soltvadkerti Turul, Zombori MTE, Kiskunhalasi AC II., Kiskőrösi SC.

Grupa Jug

1. Szabadkai KAC 8 5 2 1 20:10 12

2. Szabadkai VAK II 8 6 – 2 25:13 12

3. Szabadkai Törekvés 8 5 1 2 21:13 11

4. Zentai Bocskai 8 5 1 2 18:14 11

5. Szabadkai NMK-MTE 8 3 2 3 20:14 8

6. Bácskossuthfalvai AK 8 2 3 3 11:11 7 

7. Csantavéri SK 8 3 1 4 15:21 7

8. Szabadkai TC 8 1 2 5 12:23 4

9. Magyarkanizsai SE 8 0 0 8 5:28 0 

*nepotpuna tabela - samo jesenji deo

 

Novosadski okrug - divizija I

Grupa Istok

1 Szenttamási Csaba 12 9 0 3 35 :  20 18

2 Moholi AC 12 8 0 4 34 :  16 16

3 Újvidéki Villám SE 12 6 2 4 26 :  19 14

4 Bácsföldvári LE 12 5 2 5 21 :  21 12

5 Nádaljai SC 12 5 1 6 36 :  33 11

6 Óbecse Bocskai SE II. 12 3 1 8 20 :  29 7

7 Újvidéki Törekvés 12 3 0 9 19 :  47 6

Grupa Zapad

1 Petrőci SC 12 11 1 0 74 :   9 23

2 Újvidéki Délvidék SC 12 9 1 2 50 :  22 19

3 Bácskeresztúri Ruszin SK 12 7 0 5 35 :  30 14

4 Hódsági LE 12 5 2 5 24 :  29 12

5 Ósziváci SC 12 4 1 7 23 :  33 9

6 Cservenkai CSE 12 2 2 8 15 :  47 6

7 Topolyai SE II. 12 0 1 11  5 :  56 1

Za prvaka:

Szenttamási Csaba - Petrőczi SC 2:2, 1:4

 

5.RANG

Novosadski okrug - divizija II, grupa Istok

1 Zsablyai KISE 10 7 0 3 37 :  13 14

2 Temerini TC II. 10 6 2 2 45 :  16 14

3 Csurogi Hunyadi 10 5 2 3 34 :  20 12

4 Péterrévei DMKSz 10 5 1 4 11 :  21 11

5 Szenttamási Csaba II. 10 2 2 6 12 :  40 6

6 Ada II. 10 1 1 8  9 :  38 3

Novosadski okrug - divizija II, grupa Zapad

1 Pincédi SC 10 7 0 3 15 :   9 14

2 N. Heréskerti AC 10 5 2 3 16 :  15 12

3 Petrőci SC II. 10 5 1 4 23 :  12 11

4 Kulai AFC II. 10 5 0 5 16 :  33 10

5 Újvidéki VAK II. 10 3 1 6 16 :  17 7

6 Újvidéki Délvidék II. 10 2 2 6 11 :  11 6

Novosadski okrug - divizija II, grupa Centar

1 Sajkásgyörgyei Zrínyi 10 8 0 2 56 :  10 16

2 Kiszácsi Tátra 10 7 2 1 25 :  11 16

3 Kishegyesi Bocskai 10 6 2 2 29 :  15 14

4 Újverbászi CSE II. 10 4 0 6 21 :  29 8

5 Újvidéki Berszil 10 2 1 7 13 :  31 5

6 Újvidéki VMK 10 0 1 9  7 :  55 1

 

Subotički okrug - divizija II, grupna klasa Subotica

1. Zentai AK II

Učesnici: MOVE Zombori TK II, Zombori SE II, Bácska Szabadkai AC II, Bácskertes, Szabadkai AFC II, Bezdáni SE II, Bácsalmási MOVE II

Subotički okrug - divizija II, grupna klasa Dunavska

1. Bajai MOVE

Učesnici: Bajai Türr István SE II,Szabadkai SE II., Jánoshalmi SE II, Zombori MÁV

Edited by Mors

Share this post


Link to post
Mors

Zaboravio sam da prevedem nazive mesta odakle su klubovi što su na Mađarskom. U zagradi su dotični klubovi tj nazivi njihovi ako ima poveznica za manja mesta. No evo ga.

Subotički okrug - divizija I:

Szabadka - Subotica

Zenta - Senta

Bácskossuthfalva - Stara Moravica (pre rata, MSK, posle rata FK Sloboda)

Csantavér - Čantavir (pre rata ČAK, posle rata FK Čantavir)

Magyarkanizsa - Kanjiža (pre rata KAC i Graničar, posle rata Potisje)

Novosadski okrug - divizija I:

Szenttamás - Srbobran (pre rata SAK, posle Elan, sada novi klub od 2008. FK Srbobran)

Mohol - Mol (pre rata MAK, Soko i Sloga, posle rata Bačka)

Újvidék - Novi Sad

Bácsföldvár - Bačko Gradište (pre rata BAK, posle rata Vojvodina)

Nádaljai - Nadalj (pre rata Panonija posle rata Napredak)

Óbecse - Bečej ranije Stari Bečej

Petrőci - Bački Petrovac (pre rata PTC i Petrovec, posle rata FD Petrovac i sada Mladost)

Bácskeresztúr - Ruski Krstur (pre rata Rusin, i posle rata Rusin)

Hódság - Odžaci (pre rata OSK, posle rata Tekstilac)

Ószivác - Sivac (pre rata SAND i Soko, posle rata Polet)

Cservenka - Crvenka (pre rata CSK, posle rata više klubova koji su spojeni u FK Crvenka)

Topolya - Bačka Topola (pre rata TSC i još neki klubovi, posle rata Topola, AIK i sada ponovo TSC)

Novosadski okrug - divizija II

Zsablya - Žabalj (pre rata ŽSK i posle rata ŽSK)

Temerini TC - Temerin (pre svega ovo je TSK Temerin današnji osnovan pre više od 100 godina)

Csurog - Čurug (Hajduk i pre i posle rata, upravo je ovo Hajduk što je dat u tabeli)

Péterréve - Bačko Petrovo Selo (Terekveš, Soko i Napredak pre rata, a posle rata Jedinstvo)

Pincéd - Pivnice (pre rata i posle rata Slavija)

Sajkásgyörgye - Đurđevo (pre i posle rata Bačka)

Kiszács - Kisač (pre i posle rata Tatra)

Kishegyes - Mali Iđoš (danas Eđšeg, verovatno i pre rata isto ime)

Újverbász - Vrbas

 

 

Edited by Mors

Share this post


Link to post
stoka

Fudbal/nogomet u vreme rata na prostorima Juge, potencijalno dobra tema čak i za knjigu. Tu bi ušla i novija istorija za vreme ratova 90-ih. Na primer, interesantna je bila organizacija nogometnog prvenstva Hrvatske za sezonu 1991/92 ...

Share this post


Link to post
frn1782

Fudbal/nogomet u vreme rata na prostorima Juge, potencijalno dobra tema čak i za knjigu. Tu bi ušla i novija istorija za vreme ratova 90-ih. Na primer, interesantna je bila organizacija nogometnog prvenstva Hrvatske za sezonu 1991/92 ...

za hrvatsku 92 postoji ovo na netu

 

http://www.hrnogomet.com/hnl/prvenstvo.php?id=1

Share this post


Link to post
Mors

evo sudaca hrvatskih finalnih cup utakmica. :)

 

Koja je to fora sa "nickom"? Ne kontam...A i tema je EX-YU FUDBAL... Znači Jugoslovenski fudbal period 1918-1992. Šta su tu bitne sudije hrvatskih kup utakmica? Ili sam ja promašio temu, pa je uključeno i novije doba hm....

Edited by Mors

Share this post


Link to post
Dr Arslanagić

za superwoofera

 

IMG_6241_zps1b440447.jpg

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×