Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

Кад би се направила цела база било би феноменално.

 

Bilo bi. Jedan eminentni forumaš je narctao par grbova za sajt svog FK i postoje dobri crteži nekih 5-6 predratnih klubova. Teško je naći sve grbove. SN revija je krajem 80-tih (ili Sprint?) imala rubriku u kojoj su objavljivali fotografije značaka starih klubova. Imam fotokopiranih nekih 15-20 strana. Takođe sam iz arhivskih fondova skenirao zaglavlja dopisa i pečate klubova, imam tu još nekih 5-6. Postoji i mogućnost da se na osnovu opisa grba koji stoji u svakom klupskom statutu uradi rekonstrukcija. Poslao sam jednom drugu heraldičaru da mi nacrta grb Srpskog mača na osnovu detaljnog opisa do kojeg sam došao, čekam da mi se javi.

Link to comment

Ako je ''Sprint''  to objavljivao, moj drug ima sve brojeve tog magazina, pa ću ga zamoliti da mi fotokopira stranice s  logotipima (nema kompjuter, pa ćete  malo pričekati), zatim ću ih objaviti ovde.

Link to comment

Album "Fudbaleri Prva savezna nogometna liga" sezona 1986/87 kaže slijedeće:

Golmani: Mirza Hadžić i Izudin Hadžić

Obrana: Nedžad Verlašević, Mithad Memišević, Rade Tošić, Denis Sadiković, Samir Gradašćević i Ekrem Ibrić

Vezni: Goran Miljanović, Mitar Lukić, Nevres Gogić, Dragoslav Kostić, Borisav Radovanović i Muharem Tahirović

Napadači: Cvijan Milošević, Ademir Smajlović, Jasmin Jogunčić, Munavar Krajišnik, Nevzet Hasanbašić i Asmir Mehanović

Bravo Splitovac, u mom spisku jos su dodati i Zvonko Marić, Cvijetin Blagojević, Mirko Mihić, Željko Berić, Milija Bosiljčić, pa hajde neko neka kaze jesu li ovi igrali za Slobodu te godine ili ne...

Link to comment

Bravo Splitovac, u mom spisku jos su dodati i Zvonko Marić, Cvijetin Blagojević, Mirko Mihić, Željko Berić, Milija Bosiljčić, pa hajde neko neka kaze jesu li ovi igrali za Slobodu te godine ili ne...

 

Bravo Splitovac, u mom spisku jos su dodati i Zvonko Marić, Cvijetin Blagojević, Mirko Mihić, Željko Berić, Milija Bosiljčić, pa hajde neko neka kaze jesu li ovi igrali za Slobodu te godine ili ne...

Lako moguće da su igrali, jer je i ovaj album izdavan uoči sezone, pa su u njemu navedeni samo igrači za koje je uredništvo smatralo da će igrati. To ne znači da su svi i nastupili u sezoni 1986/87.

Link to comment

Za "Sprint" nisam siguran, ali za "SN reviju" znam da je u početku svog izlaženja u svakom broju objavljivala značke sportskih društava ...

Da. SN revija je od 1976. u svakom broju na pola stranice imala logotipove klubova. Evo primjera:

untitled.jpg

 

slikao sam većinu tih grbova, ali mobitelom, pa je slaba kvaliteta. 

 

Također, ovdje (http://www.pinga99.com/index.php?cat=Football%20Soccer%20pins) ima dosta grbova starih klubova

Edited by superwoofer
Link to comment

Bilo bi. Jedan eminentni forumaš je narctao par grbova za sajt svog FK i postoje dobri crteži nekih 5-6 predratnih klubova. Teško je naći sve grbove. SN revija je krajem 80-tih (ili Sprint?) imala rubriku u kojoj su objavljivali fotografije značaka starih klubova. Imam fotokopiranih nekih 15-20 strana. Takođe sam iz arhivskih fondova skenirao zaglavlja dopisa i pečate klubova, imam tu još nekih 5-6. Postoji i mogućnost da se na osnovu opisa grba koji stoji u svakom klupskom statutu uradi rekonstrukcija. Poslao sam jednom drugu heraldičaru da mi nacrta grb Srpskog mača na osnovu detaljnog opisa do kojeg sam došao, čekam da mi se javi.

 

Teško, ali nije nemoguće, ima i značaka koje treba iskoristiti. Pečate iz statuta zašto da ne!

Što se tiče ovog drugog, slike značaka je objavljivala SN Revija. Na biblioteci fudbala imate nekih desetak brojeva. Samo toliko za sada...

Neko je postovao vidim pingu, mršavo je to samo da vam kažem. Iskreno, pogotovo da se malo vratim na noviji period klubovi oko 80ih godina su pravili znacke u firmama specijalizovanim za to i niko nema zapravo spisak koji klub ima znacku ili nema?! (isto manje vise vazi i zastavice). Tako da sam nailazio na veoma male klubove koji su se ugasili i pre dvadeset godina i njihove znacke ali ne i za neke klubove koji se i dan danas takmice. Misterija sta da vam kazem. Rekoh vam pridruzite se na fudbalexyu.lefora.com. Ima odeljak za skupljanje logotipa, ja imam neku kolekciju isto već odrađenih! I iz perioda stare juge pa eto, plan je da se jedan dan sve to digne na jedan lep sajt u obliku logoteke :)

P.S.

Ima nekih i strastvenih kolekcionara kao sto su Pera Arambasic iz Sombora on npr posebno obozava predratne znacke i ima zavidnu kolekciju bas upravo predratnih, mozda i najvecu na prostoru Ex-YU.

Link to comment
  • Redoran changed the title to Ex YU fudbal

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...