Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

Pozdrav Dalmatinac...Slobodno se uključi sa nižim ligama, mada ja sam striktno vezan za Srbiju...Ali imam i ja nekih podataka. Evo za tebe.Prvo posleratno prvenstvo Dalmacije 1946. godine.HRVATSKA Prvenstvo DalmacijeOd 27.01.1946. do 17.02.1946. odigrano je prvenstvo okruga: Zadar, Šibenik, Srednje Dalmacije, Biokovo-Neretva, Dubrovnik i grada Splita. Prvaci okruga učestvuju u kvalfikacionim takmičenjima za ulazak u ligu NR Hrvatske sa jednim izuzetkom da prvak grada Splita u ovu ligu ulazi automatski a drugoplasirano društvo nastavlja takmičenje sa prvacima okruga za prvenstvo Dalmatinske oblasti. Prvak oblasti takođe ulazi u ligu NR Hrvatske kao drugi dalmatinski predstavnik.U prvenstvu svih 6 okruga takmičilo se 12 društava od 42 koliko ih je tada postojalo u Dalmaciji.ZadarAutomaski prvak je postao FD Zadar, jer nije imao protivnikeŠibenikFD Šibenik - FD Drniš 3:0 / 5:1Srednja DalmacijaU ovom okrugu se takmičilo najviše društava, "čak" 4!Polufinale:FD Slaven, Trogir - FD Junak Sinj 3:3 / 1:2FD Naprijed Solin - FD Naprijed Vis 3:5 / 1:3Finale (igrano u Splitu): FD Naprijed Vis - FD Junak Sinj 1:1, nakon produžetka 2x15 min 0:0 , ponovljenu utakmicu FD Junak je predao (3:0 par-forfe) pa je FD Naprijed Vis postao prvak!Biokovo-NeretvaPre početka takmičenja odustali su FD Zmaj Makarska i FD Uranija Baške Vode pa je igrano odmah finale:FD Narona Metković - FD Strijelac Vrgorc 12:0DubrovnikAutomatski prvak je postalo FD Jedinstvo DubrovnikGrad SplitFD Hajduk - FD Split 2:0, 6:1 - Hajduk se kvalifikovao za prvenstvo NR Hrvatske dok FD Split ide u dalje kvalfikacijeOkružne kvalfikacijeestvuju prvaci 5 okruga i poraženi iz finala prvenstva grada Splita podeljeni u 2 grupe (skupine).Severna grupa:24.02.1946. FD Zadar - FD Šibenik 1:003.03.1946. FD Šibenik - FD Zadar 1:0, produžeci 2x15 nisu igrani zbog odluke sudije i orkanske oluje koja je krenula,Odigrana je treća utakmica sutradan 1:1, produžetak 2x15 isti rezultat i na kraju žrebom (kockom) dalje ide FD Šibenik10.03.1946. FD Šibenik - FD Naprijed Vis 11:217.03.1946. FD Naprijed Vis - FD Šibenik 0:3 (par-forfe)Pobednik: FD ŠibenikJužna grupa:24.02.1946. FD Narona Metković - FD Split 1:303.03.1946. FD Split - FD Narona Metković 6:210.03.1946. FD Split - FD Jedinstvo Dubrovnik 4:017.03.1946. FD Jedinstvo Dubrovnik - FD Split 0:3Pobednik: FD SplitFinale (07.04 i 14.04.1946.)FD Šibenik - FD Split 2:1 / 0:4
Hvala na dobrodošlici!Shvaćam da si primarno zainteresiran za Srbiju, ali možda jedni drugima možepo pomoći s nekim podacima. Nikad se ne zna u kojem se arhivu nešto krije što bi pomoglo upotpunjavanju podataka.Hvala ti na ovim rezultatima, sve ih imamo (govorim u množini, jer na sređivanju podataka o RNK Split sudjeluje nekoliko navijača i ljubitelja povijesti nogometa), ali su nam problem sastavi, suci... Ako nekad i negdje naiđeš na popis igrača koji su nastupali u pojedinim utakmicama ove sezone koju si stavio i sezonu poslije, bilo bi idealno. Imamo neke naznake, ali ne i sastave po utakmicama, a pregledali smo sve novine koje su u Splitu/Dalmaciji/Hrvatskoj izlazile u tom razdoblju. Zapisnici s utakmica vjerojatno nisu sačuvani, u Nogometnom savezu županije Splitsko-dalmatinske i Hrvatskom državnom arhivu ih - nema.Isto tako, ako netko nekim čudom ima sastave iz Splitovih kup-utakmica na lokalnoj razini iz 70-ih i 80-ih godina, neka ih slobodno objavi ovdje. Ni toga nema po dostupnim publikacijama i arhivima.
Link to comment
Hvala na dobrodošlici!Shvaćam da si primarno zainteresiran za Srbiju, ali možda jedni drugima možepo pomoći s nekim podacima. Nikad se ne zna u kojem se arhivu nešto krije što bi pomoglo upotpunjavanju podataka.Hvala ti na ovim rezultatima, sve ih imamo (govorim u množini, jer na sređivanju podataka o RNK Split sudjeluje nekoliko navijača i ljubitelja povijesti nogometa), ali su nam problem sastavi, suci... Ako nekad i negdje naiđeš na popis igrača koji su nastupali u pojedinim utakmicama ove sezone koju si stavio i sezonu poslije, bilo bi idealno. Imamo neke naznake, ali ne i sastave po utakmicama, a pregledali smo sve novine koje su u Splitu/Dalmaciji/Hrvatskoj izlazile u tom razdoblju. Zapisnici s utakmica vjerojatno nisu sačuvani, u Nogometnom savezu županije Splitsko-dalmatinske i Hrvatskom državnom arhivu ih - nema.Isto tako, ako netko nekim čudom ima sastave iz Splitovih kup-utakmica na lokalnoj razini iz 70-ih i 80-ih godina, neka ih slobodno objavi ovdje. Ni toga nema po dostupnim publikacijama i arhivima.
Pa ovo što sam postovao je celina, nisam naišao ranije nikad na celinu dok nisam video digitalizirano izdanje "Dalmatinskog fizkulturnika", odatle sam sam izvukao rezultate. bibliotekafudbala.shutterfly.com, to je moj jedan projekat. Knjige, novine i sva literatura vezana za fudbal na prostoru Ex-YU u digitalnom obliku. Uploadujem i novine Futbal/Fudbal izlazile su od 1951 do 1969. ne znam da li ste ih proveravali. Takođe imam i knjige ali to verovatno i vi već imate NSO Split i 80 godina Splitskog-Dalmatinskog saveza. Mozda i nadjes neke sastave, mogu se naci za prve dve lige i kup. Sad za lokalni kup to tesko da ces naci po novinama, a i sam kazes da ste pokusali vec. Ne znam da li ste bili u zagrebačkoj sveučilišnoj knjižnici? Ako ne jedina nada je da preturate po pravim arhivama istorijskim, arhivi saveza i kluba, i licnim pojedincima iz kluba koji su mozda i zapisivali rezultate ili imaju protokole ili biltene. Period posle II svetskog rata nekih prvih 5-6 godina je veoma kompleksan za istraživanje. Mali je paradoks da je manje sačuvano nego pred kraj drugog svetskog rata (bilo je tu svašta, i ukidanja, spajanja klubova, klubovi su nastajali i gasili se svaka 2-3 meseca, skrivanja dokumenata u "fioke" ako se nešto nekome ne svidi, i vi splićani ste imali takvo iskustvo kad ste gašeni, pa posle osnovani kao Vicko Krstulović). Gospodin Sava Mitić skuplja sve tabele sa prostora SFRJ i on je stvarno bogat podacima, dok sam ja samo ograničen na Srbiju i za sada pre svega za period od raspada SFRJ do danas (1992//1993 do sad). Ali imam posredstvom njega i moje arhive neke podatke, tj knjige i literaturu koju eto mozete videti (videcete) na sajtu. Pozdrav Splitovac
Link to comment
Pa ovo što sam postovao je celina, nisam naišao ranije nikad na celinu dok nisam video digitalizirano izdanje "Dalmatinskog fizkulturnika", odatle sam sam izvukao rezultate. bibliotekafudbala.shutterfly.com, to je moj jedan projekat. Knjige, novine i sva literatura vezana za fudbal na prostoru Ex-YU u digitalnom obliku. Uploadujem i novine Futbal/Fudbal izlazile su od 1951 do 1969. ne znam da li ste ih proveravali. Takođe imam i knjige ali to verovatno i vi već imate NSO Split i 80 godina Splitskog-Dalmatinskog saveza. Mozda i nadjes neke sastave, mogu se naci za prve dve lige i kup. Sad za lokalni kup to tesko da ces naci po novinama, a i sam kazes da ste pokusali vec. Ne znam da li ste bili u zagrebačkoj sveučilišnoj knjižnici? Ako ne jedina nada je da preturate po pravim arhivama istorijskim, arhivi saveza i kluba, i licnim pojedincima iz kluba koji su mozda i zapisivali rezultate ili imaju protokole ili biltene. Period posle II svetskog rata nekih prvih 5-6 godina je veoma kompleksan za istraživanje. Mali je paradoks da je manje sačuvano nego pred kraj drugog svetskog rata (bilo je tu svašta, i ukidanja, spajanja klubova, klubovi su nastajali i gasili se svaka 2-3 meseca, skrivanja dokumenata u "fioke" ako se nešto nekome ne svidi, i vi splićani ste imali takvo iskustvo kad ste gašeni, pa posle osnovani kao Vicko Krstulović). Gospodin Sava Mitić skuplja sve tabele sa prostora SFRJ i on je stvarno bogat podacima, dok sam ja samo ograničen na Srbiju i za sada pre svega za period od raspada SFRJ do danas (1992//1993 do sad). Ali imam posredstvom njega i moje arhive neke podatke, tj knjige i literaturu koju eto mozete videti (videcete) na sajtu. Pozdrav Splitovac
Hvala ti na pomoći - već sam se registrirao na shutterfly jer su me zaintrigirale sve stvari koje si postavio, a već sam i našao neke zanimljive detalje. Čitam jednu po jednu reviju/publikaciju i tražim... Svaka čast za obavljeni posao, stvarno je vrijedan truda.Kao što i sam kažeš, apsurdno je da su, barem što se našeg "terena" tiče, detaljniji novinski članci iz 1946./47./48. nego iz razdoblja od 1949. pa do negdje 55./56. Prelistali smo sva izdanja naše "Slobodne Dalmacije", "Narodnog sporta"/"Sportskih novosti" i neke sastave naprosto ne možemo naći. "Kopamo" i po klupskim monografijama, pa i ovima koje spominješ, a čak i ispravljamo neke očito pogrešne podatke koji su se praktički prepisivali iz knjige u knjigu.Još jedan od takvih apsurda je činjenica da naša "Slobodna Dalmacija", dnevni list koji je 70-ih i 80-ih imao vrlo detaljne sportske stranice i dopisnike u skoro svakom dalmatinskom selu, pa i puno šire, nije stavljao sastave ekipa u općinskim/regionalnim kupovima nego samo "gole" rezultate. Naša klupska arhiva je vrlo siromašna jer su početkom 90-ih stvari bacane u smeće (na sreću takvi su odavno daleko od kluba), više toga je po privatnim ladicama, i sve smo to prekopali. Ali, nepopravljiva šteta je napravljena.Radimo "arheološki" posao, ali nećemo odustati, jer je projekt vrlo vrijedan, pa se iz njega možda izrodi i klupska monografija.Znam da i g. Sava Mitić posvuda traži podatke o nižim ligama, pa ako mu nešto treba od nas, neka pita. Građe ima i već je dijelom sistematizirana.P.S. Ovo što spominješ o spajanjima klubova i sl. - manje je poznato da je FD Split sa svim svojim sekcijama pa i nogometnom krajem 1947. nasilno pripojen FD-u Hajduk i pune dvije godine gradski rivali Hajduk i Split bili su - jedan klub. Pa smo uspjeli dobiti "razvod" i postati FD Vicko Krstulović (tada se brodogradilište zvalo po njemu), pa SD Arsenal i tek 1952. uspijevamo se izboriti za staro ime RSD Split.
Link to comment

:cepidlaka:

 

Zar su se od tada promenila gramatička pravila? Jel tada bilo ispravno reći pobeđeno SA rezultatom?

Gramatička pravila retko ko poštuje. Danas ćete najčešće čuti/pročitati na primer da ''Partizan igra SA Radom u narednom kolu.'', umesto ''igra PROTIV Rada...''

Link to comment

Za prijatelja prodo

 

Trofej Marjana

 

I. Turnier

Najbolji Igrac: Ivica Surjak (Haiduk) - Pokal Slobodne Dalmacije

Najbolji Strijelac: Jurica Jerkovic - Pokal Sportkih Novosti

 

II. Turnir

Najbolji igrac: Jurica Jerkovic (Hajduk) - Pokal SD

Najbolji strijelac: Ivica Surjak (Hajduk) - Pokal SN

Najmlaci igrac: Zlatko Kranjcar (Dinamo Zagreb) - dobitnik Srebrnog cvijeta revije Vikend

Fair - Play Momcad: FK Partizan, trener Tomislav Kaloperovic - Pokal Kluba Sportskih Novinara Splita

 

III. Turnir

Najbolji Igrac: Jurica Jerkovic (Hajduk) - Pokal SD

Najbolji Strijelac: Jurivca Jerkovic (Hajduk) - Pokal SN Zagreb

 

IV. Turnir

Najbolji Igrac: Ivica Surjak (Hajduk) - Pokal SD

Najbolji Strijelac: Borislav Djordjevic - Pokal SN Zagreb

Strijelac Najljepseg Gola: Snjesko Cerin (Dinamo Zagreb) - Pokal Vecernjeg lista iz Zagreba

Najbolji igrac Hajduka: Ivica Surjak - Pokal lista Sport iz Beograda

 

V. Turnir

Najbolji Igrac: Ivica Surjak (Hajduk) - Pokal SD

Najbolji Strijelac: Ivica Surjak (Hajduk) - Pokal SN Zagreb

Strijelac Najljepseg Gola: Ivica Surjak (Hajduk)- Pokal Vecernjeg lista iz Zagreba

Najmladji igrac Turnira: Ivan Gudelj (Hajduk) - dobitnik komplet dresova tvornice Badel vino produkt, Zagreb

Najbolji Vratar: Ivan Katalinic (Hajduk) - kristalna vaza Fabrike stakla Zajecar

Najbolji igrac Partizana: Nenad Stojkovic - Pokal Termofriza, Spit

Najbolji igrace Lausanne Sportsa: Eric Burgener - Pokal Dalmastroja, Split

 

VI. Turnir

Najbolji Igrac Turnira: Sime Luketin (Hajduk) - Pokal SD

Najbolji Strijelac: Micun Jovanic (Hajduk) - Pokal SN Zagreb

Strijelac Najljepseg Gola: Micun Jovanic (Hajduk) - Pokal Vecernjeg lista iz Zagreba

Najbolji igrac Hajduka: Sime Luketin (Hajduk) - Pokal lista Sport iz Beograda

Najbolji Vratar: Aleksandar Stojanovic (Crvena Zvezda) - vaza Fabrike stakla Paracin

Najperspektivniji igrac: Zl. Vujovic ( Hajduk) - vaza Fabrike stakla Zajecar

Trener Fair - play Momcadi: Tomislav Ivic (Hajduk)

 

 

VII. Turnir

Najbolji Igrac Turnira: Zl. Vujovic (Hajduk) - Pokal SD

Najbolji Strijelac: Zl. Vujovic (Hajduk) - Pokal SN Zagreb

Strijelac Najljepseg Gola: Dusan Pesic (Hajduk) - Pokal Vecernjeg lista iz Zagreba

Najbolji igrac Hajduka: Dusan Pesic (Hajduk) - Pokal lista Jugoslovenski sport, Beograda

Najbolji Vratar: Karl Grob (FC Zurich - vaza Fabrike stakla 9. oktober, Prokuplje

Najperspektivniji igrac: Zl. Vujovic ( Hajduk) - vaza Fabrike stakla Zajecar

Trener Fair - play Momcadi: Ante Mladic (Hajduk) - Pokal Sekcije sportski Novinara Splita

Strijelac Najbrze Postignutog Zgoditka: Zlatko Vujovic - Pokal lista Jugoslavenski sport, Beograd

 

 

VIII. Turnir

Najbolji Igrac Turnira: Blaz Sliskovic (Hajduk) - Pokal SD

Najbolji Strijelac: Zl. Vujovic (Hajduk) - Pokal SN Zagreb

Strijelac Najljepseg Gola: Silvinho (Vasco da Gama)- Pokal Vecernjeg lista iz Zagreba

Najbolji igrac Hajduka: Blaz Sliskovic (Hajduk) - Pokal lista Sport iz Beograda

Najbolji Vratar: Jair (Vasco da Gama) - vaza Fabrike stakla Prokuplje

Trener Fair - play Momcadi: Ante Mladinic (Hajduk) - vaza sekcije Sportskih novinara Split

 

IX. Turnir

Najbolji Igrac Turnira: Marius Tresor (Bordeaux) - Pokal SD

Najbolji Strijelac: Dieter Muller (Bordeaux) - Pokal SN Zagreb

Najbolji igrac Hajduka: Ivan Gudelj (Hajduk)

Najbolji igrac Bordeauxa: Marius Tresor

Najbolji igrac Anderechta: Franck Vercauteren

Najbolji Vratar: Richard Ruffier (Bordeaux) - vaza Fabrike stakla Paracin

Trener Fair - play Momcadi: Pero Nadoveza (Hajduk) - Trofej Sekcije sportskih novinara Split

 

X. Turnir

Najbolji igrac Turnira: Blaz Sliskovic - Trofej SD

Zlatna Kopacka: Blaz Sliskovic - Priznanje PUME, Zagreb

Srebrna Kopacka: Milos Sestic (Zvezda)

Broncana Kopacka: Dzevad Prekazi

Najbolji igrac Hajduka: Blaz Sliskovic (Hajduk) - Pokal lista Sport, Beograd

Najbolji igrac Partizana: Dzevad Prekazi - Pokal brodogradjevne industrije Split

Najbolji igrac Crvene Zvezda: Milos Sestic - Pokal poduzeca Sibenika

Najbolji igrac Dinama (Zagreb): Zvezdan Cvetkovic - Pokal poduzeca ITEKS Ilok

Najbolji Vratar Turnira: Ivan Pudar (Hajduk) Pokal poduzeca Export drvo Rijeka

Najbolji strijelac Turnira: Dusan Pesic - Pokal SN Zagreb

Strijelac Najljepseg Zgoditka: Milos Sestic (Crvena Zvezda ) Pokal Vecernjeg lista, Zagreb

Strijelac Najbrzeg Zgoditka: Dragan Mance (Partizan) pokal poduzeca koteks, Splita

Fair-play momcad: Miroslav Blazevic (Dinamo) Trofej Sekcije sportskih novinara Split

Najmladji igrac Turnira: Nebojsa Bandovic (CZ) - Trofej poduzeca Jugoplastika Split

Strijelac Stotog Gola na Trofeju Marjana: Rajko Janjanin (CZ)

 

XI. Turnir

Najbolji igrac Turnira: Ivo Jerolimov (Hajduk) - Pokal SD

Najbolji strijelac: Georgij Slavkov (CSKA) - Pokal SN

Najbolji Vratar: Enver Maric (Velez) - Pokal poduzeca IKOM, Zagreb

Najbolji igrac Hajduka: Aljosa Asanovic (Hajduk) - Pokal lista Jugoslavenski sport, Beograd

Najbolji igrac Veleza: Sead Kajtaz - Pokal poduzeca Export drvo, Rijeka

Najbolji igrac Grasshoppers: Heinz Hermann - Pokal produzeca trgovina Split

Najbolji igrac CSKA: Georgij Slavkov - Pokal produzeca Brodogradiliste Split

Fair-Play Treneru Momcadi: Manol Manolov (CSKA) - Pokal sekcije sportskih novinara Split

Strijelac Najljepseg Zgoditka: Dzevad Prekazi (Hajduk) Pokal Vecernjeg lista, Zagreb

Najmladji igrac Turnira: Stipe Andrijasevic (Hajduk) - Pokal poduzeca LEDO, Zagreb.

 

XII. Turnir

Najbolji igrac Turnira: Blaz Sliskovic (Hajduk) - Pokal SD i umjetnicka slika Ivana Loncara

Najbolji strijelac: Blaz Sliskovic (Hajduk) - Pokal SN

Najbolji Vratar: Ivan Pudar (Hajduk) - Pokal poduzeca IKOM, Zagreb

Najbolji igrac Hajduka: Blaz Sliskovic (Hajduk) - Pokal lista sport, Beograd

Najbolji igrac Avellina: Andrea Agostinelli - Pokal poduzeca Export drvo, Rijeka

Najbolji igrac Sarajevo: Predrag Pasic - Pokal Brodogradiliste Split

Strijelac Najljepseg Zgoditka: Blaz Sliskovic (Hajduk) - Pokal vecernjeg lista, Zagreb

Najmladji igrac Turnira: Stipe Andrijasevic (Hajduk) - Pokal poduzeca LEDO, Zagreb.

 

 

XIII. Turnir

Najbolji igrac Turnira: Patrick Battiston (Bordeaux) pokal SD

Najbolji igrac Hajuka: Milos Bursac - Pokal lista sport Beograd

Najbolji igrac Bordeauxa: Patrick Battiston - Pokal Levisa, Novi Marof

Najbolji igrac Bohemiansa: Pavel Chaloupka - Pokal poduzeca Brodogradiliste, Split

Najbolji vratar Turnira: Dominique Dropsy (Bordeaux) - Pokal poduzeca IKOM, Zagreb

Najbolji strijelac Turnira: Milos Bursac (Hajduk) - Pokal SN Zagreb

Strijelac Najljepseg zgoditka: Milos Bursac (Hajduk ) - Pokal Vecernjeg lista, Zagreb

Fair-Play Momcad: Treneru Sergiju Kresicu (Hajduk) - Pokal sekcije sportskih novinara Splita

Najmladji igrac Turnira: Robert Jarni (Hajduk) Pokal poduzeca LEDO, Zagreb

 

 

XIV. Turnir

Najbolji igrac Turnira: Vaclav Danek (Banik) pokal SD

Najbolji igrac Banika: Vaclav Danek - Pokal Zeljezare Split

Najbolji igrac Crvene Zvezda: Dragan Stojkovic - Pokal Levisa, Novi Marof

Najbolji igrac Dinama: Zvezdan Cvetkovic (Dinamo Zagreb) pokal Export drva Solidarnost, Rijeka

Najbolji igrac Hajduka: Stipe Andrijasevic - Pokal Beogradskog sporta

Najbolji strijelac Turnira: Vaclav Danek - Pokal SN Zagreb

Strijelac Najljepseg zgoditka: Robert Prosinecki (Crvena Zvezda ) - Pokal Vecernjeg lista, Zagreb

Fair-Play Momcad: Treneru Marinu Kovacicu (Hajduk) - Pokal sekcije sportskih novinara Splita

 

XV. Turnir

Najbolji igrac Turnira: Nenad Gracan (Hajduk) - poka SD

Najbolji Strijelac Turnira: Nenad Gracan (Hajduk)

Strijelac Najljepseg zgoditka: Nenad Gracan (Hajduk)

Najbolji Vratar Turnira: Miralem Ibrahimovic (Dinamo Zagreb)

Pokal za Fair-Play Momcad: Ivan Cabrinovic, trener Momcad JNA

 

XVI. Turnir

Najbolji igrac turnira: Alen Boksic (Hajduk) - pokal SD

Najboji igrac Hajduka: Alen Boksic

Najbolji igrac Dinama: Zvonimir Boban

Najbolji igrac Nantesa: Henri Joel

Najbolji igrac Bruggea: Josip Weber

Najbolji Strijelac Turnira: Bernard Barnjak

Strijelac Najljepseg zgoditka: Rade Tosic (Hajduk)

Najbolji Vratar Turnira: David Marraud (Nantes)

Najmladji igrac Turnira: Jozo Gaspar (Dinamo)

Trener Fair-Play Momcad: Johan Grijzenhout (CS Brugge)

 

XVII. Turnir

Najbolji Nogometas Turnira: Stipe Pletikosa (Hajduk)

Najbolji Strijelac: Zvonimir Deranja (Hajduk)

Treneru Fair-Play Momcadi: Bojan Prasnikar (Maribor)

 

XVIII. Turnir

Najbolji igrac Turnira: Tomasz Dawidovski (Poljska)

Najbolji Strijelac Turnira: Miljenko Mumlek (Hrvatska)

Trofej Fair-Play: Hajduk

 

 

 

 

 

 

 

...............

Link to comment

Trofej Marjana: Strijelci Turnira

 

1974 Jurica Jerkovic Hajduk) 2 zgoditka

1975 Ivica Surjak (Hajduk) 3 zg...

1976 Jurica Jerkovic (Hajduk) 4 zg...

1977 Borislav Djordjevic (Hajduk) 3 zg...

1978 Ivica Surjak (Hajduk) 3 zg...

1979 Micun Jovanic (Hajduk) 1 zg...

1980 Zlatko Vujovic (Hajduk) 5 zg...

1981 Zlatko Vujovic (Hajduk) 1 zg...

1982 Dieter Muller 4 zg...

1983 Dusan Pesic 2 zg...

1984 Georgij Slavkov 2 zg...

1985 Blaz Sliskovic (Hajduk) 2 zg...

1986 Milos Bursac (Hajduk) 3 zg...

1987 Vaclav Danek (Banik) 4 zg...

1989 Nenad Gracan (Hajduk) 2 zg...(zima)

1989 Bernard Barnjak (Hajduk) 3 zg...(ljeto)

2002 Zvonimir Deranja (Hajduk) 2 zg...

2003 Miljenko Mumlek (Hrvatska) 1 zg.

 

PS: Nitko na Turniru (1979, 1981, i 2003) nije postigao vise od jednog zgoditka, ali je dodijeljena nagrada po kriteriju novinarskog zirija !)

Link to comment
  • Redoran changed the title to Ex YU fudbal

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...