Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

To spale samo napred....Evo ekipe Crvene Zvezde iz sezone 1964-65Dragan Džajić (28-9), Živorad Jevtić (28), Borivoje Kostić (26-10), Milan Čop (25-1), Vladimir Durković (24), Zoran Prljinčević (22-12), Dejan Bekić (21-1), Vladimir Popović (18-1), Slobodan Škrbić (17-1), Vojislav Melić (16-3), Mirko Stojanović (14-16), Zvezdan Čebinac (13-2), Ratomir Dujković (12-18), Svetozar Andrejić (10-1), Dragoslav Šekularac (7-1), Srboljub Krivokuća (7-4), Sava Karapandžić (7), Trifun Mihajlović (6-2), Dušan Andrić (6-2), Selimir Milošević (5-3), Dragan Stojanović (5), Dragoljub Živković (5), Tomislav Milićević (4), Blagoje Mitić (1), Trener: Ivan Toplak.

Link to comment
Pozdravljam sve ljubitelje nogometa!Već sam nekoliko puta tijekom proteklih godina, a pogotovo mjeseci prošao cijeli ovaj vrijedan forum od prve do zadnje stranice i morao sam se napokon i registrirati. Dugi niz godina hobi mi je povijest nogometa na prostorima bivše države, pogotovo u Hrvatskoj s naglaskom na Dalmaciju, pa smatram da je ovo pravo mjesto za ćakulu o svim tim stvarima i razmjenu informacija, podataka, publikacija...Svima koje zanimaju neke stvari o njihovim klubovima koji su igrali u 1. i 2. saveznoj ligi sa hrvatskim momčadima, pa i u nižim rangovima (Međurepubličke lige i ranije Zonske lige, ali i sve niže), neka se slobodno jave. Možda im mogu pomoći podacima koje posjedujem ili su mi dostupni pojedini izvori.Drago mi je da ste se barem 5-6 puta na ovih 200 i kusur stranica dotakli mog kluba - RNK Split - koji je tek posljednjih godina vratio staru slavu koju je nekad imao kada se natjecao u s najboljim klubovima ex-SFRJ, a neki (bez podcjenjivanja) tada mali klubovi su postali "veliki" hrvatski ligaši. To govorim samo iz razloga što su mnogi ljudi skloni podcjenjivanju prošlosti nogometa na ovim prostorima, pa tako i u Hrvatskoj, a misle da priča počinje 1992. s prvom sezonom HNL-a ili 2000. kada su počeli pratiti nogomet...Eto, toliko za početak, bit će i zanimljivih statistika s moje strane čim mi to vrijeme dopusti...
Pozdrav Dalmatinac...Slobodno se uključi sa nižim ligama, mada ja sam striktno vezan za Srbiju...Ali imam i ja nekih podataka. Evo za tebe.Prvo posleratno prvenstvo Dalmacije 1946. godine.HRVATSKA Prvenstvo DalmacijeOd 27.01.1946. do 17.02.1946. odigrano je prvenstvo okruga: Zadar, Šibenik, Srednje Dalmacije, Biokovo-Neretva, Dubrovnik i grada Splita. Prvaci okruga učestvuju u kvalfikacionim takmičenjima za ulazak u ligu NR Hrvatske sa jednim izuzetkom da prvak grada Splita u ovu ligu ulazi automatski a drugoplasirano društvo nastavlja takmičenje sa prvacima okruga za prvenstvo Dalmatinske oblasti. Prvak oblasti takođe ulazi u ligu NR Hrvatske kao drugi dalmatinski predstavnik.U prvenstvu svih 6 okruga takmičilo se 12 društava od 42 koliko ih je tada postojalo u Dalmaciji.ZadarAutomaski prvak je postao FD Zadar, jer nije imao protivnikeŠibenikFD Šibenik - FD Drniš 3:0 / 5:1Srednja DalmacijaU ovom okrugu se takmičilo najviše društava, "čak" 4!Polufinale:FD Slaven, Trogir - FD Junak Sinj 3:3 / 1:2FD Naprijed Solin - FD Naprijed Vis 3:5 / 1:3Finale (igrano u Splitu): FD Naprijed Vis - FD Junak Sinj 1:1, nakon produžetka 2x15 min 0:0 , ponovljenu utakmicu FD Junak je predao (3:0 par-forfe) pa je FD Naprijed Vis postao prvak!Biokovo-NeretvaPre početka takmičenja odustali su FD Zmaj Makarska i FD Uranija Baške Vode pa je igrano odmah finale:FD Narona Metković - FD Strijelac Vrgorc 12:0DubrovnikAutomatski prvak je postalo FD Jedinstvo DubrovnikGrad SplitFD Hajduk - FD Split 2:0, 6:1 - Hajduk se kvalifikovao za prvenstvo NR Hrvatske dok FD Split ide u dalje kvalfikacijeOkružne kvalfikacijeestvuju prvaci 5 okruga i poraženi iz finala prvenstva grada Splita podeljeni u 2 grupe (skupine).Severna grupa:24.02.1946. FD Zadar - FD Šibenik 1:003.03.1946. FD Šibenik - FD Zadar 1:0, produžeci 2x15 nisu igrani zbog odluke sudije i orkanske oluje koja je krenula, Odigrana je treća utakmica sutradan 1:1, produžetak 2x15 isti rezultat i na kraju žrebom (kockom) dalje ide FD Šibenik10.03.1946. FD Šibenik - FD Naprijed Vis 11:217.03.1946. FD Naprijed Vis - FD Šibenik 0:3 (par-forfe)Pobednik: FD ŠibenikJužna grupa:24.02.1946. FD Narona Metković - FD Split 1:303.03.1946. FD Split - FD Narona Metković 6:210.03.1946. FD Split - FD Jedinstvo Dubrovnik 4:017.03.1946. FD Jedinstvo Dubrovnik - FD Split 0:3Pobednik: FD SplitFinale (07.04 i 14.04.1946.)FD Šibenik - FD Split 2:1 / 0:4
Link to comment
Znam za taj sajt,imamnogo dobrih knjiga ali bih voleo da mogu da skinem nesto,ili prekopiram a to ovde ne moze.
Pa ja sam tako stavio za ove časopise i novine što su u pdfu jer je sve na besplatnom hostingu i kad bi svi skidali, možda bi mi suspendovali. Monografije i knjige sto su obliku slika mozes skidati ali se moras registrovati na shutterfly.com. PozdravVise sam favorizovao manje klubove i knjige o fudbalu u mestima, savezima, kad dodje vreme stavicu i od "velike cetvorke" knjiga, monografija sto imam jer smatram da se o njima kao sto sam vec ponovio sve i previse zna. Lepse je citati o manjim klubovima i njihovima uspesima. Pogotovo o stvarima koje su se desavale pre II svetskog rata!Hvala za upload Zvezdine revije. Mnogi jos veci prvoligaski klubovi su takodje imali svoje biltene kao: Radnicki Nis, Proleter Zrenjanin, Sloboda Tuzla, Velez Mostar, Hajduk Split...To bi bilo lepo isto za naci jednog dana...
Link to comment
  • Redoran changed the title to Ex YU fudbal

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...