Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

Jeste Arbeitmann, imaju mnogo sačuvanog materijala, to može da se vidi i na njihovoj fejsbuk stranici. Inače za 80. godina postojanja kluba štampana je monografija u 300 primeraka na 455 strana. Izgleda fantastično. Za jedan klub koji je čitavog svog postojanja igarao u Nišavskoj okružnoj ligi i povremeno u Niškoj zoni ova monografija je čudo. Tačno je ovo što kažeš, to nemaju ni mnogo veći klubovi.PS. Upravo sada ove godine radi se i Album grupnih fotografija FK Morava na 200 strana, trebalo bi da bude u prodaji do kraja jula 2013. god.morava1.jpg46264771.jpg

Link to comment

Jedan Splićanin ima gomilu materijala o Hajduku i skuplja sve i svašta o svom klubu. Sad mi je poslao stare fotografije ... Zamolio me je da uputim poziv da mu se javite.Mislim da će vam poslužiti njegov e-mail: stare.utakmice@gmail.com.Veoma je kooperativan, pa je zadovoljstvo saradjivati s njim.Javite mu se, pa ce biti materijala za sve...

Link to comment
Jeste Arbeitmann, imaju mnogo sačuvanog materijala, to može da se vidi i na njihovoj fejsbuk stranici. Inače za 80. godina postojanja kluba štampana je monografija u 300 primeraka na 455 strana. Izgleda fantastično. Za jedan klub koji je čitavog svog postojanja igarao u Nišavskoj okružnoj ligi i povremeno u Niškoj zoni ova monografija je čudo. Tačno je ovo što kažeš, to nemaju ni mnogo veći klubovi.PS. Upravo sada ove godine radi se i Album grupnih fotografija FK Morava na 200 strana, trebalo bi da bude u prodaji do kraja jula 2013. god.morava1.jpg46264771.jpg
Prelistao sam monografiju jer sam skoro nesto istrazivao aleksinacki SK Deligrad. Ako si i ti ukljucen u projekat FK Morave, keep up the good work!
Link to comment

NAMEŠTALjKE (deo intervjua sociologa sporta, dr Dragana Kokovića)- ''Večernje novosti''- BeogradJEDNA od stvari koja, provereno, tera navijače iz dvorana ili sa stadiona je da oni ne žele da budu dva puta prevareni.- Neke stvari su u našem fudbalu ostale gotovo nepromenjene još iz vremena SFRJ. Ja sam u knjizi „Naličje takmičenja“ podsetio na jedan detalj iz niže makedonske lige, srednom osamdesetih godina prošlog veka kada se u mestu Velgošte igrala fudbalska utakmica čiji je konačan rezultat bio 164:1. Srećom, takvih stvari danas više nema, ali se o našim ligama i danas priča kao takmičenjima lošeg kvaliteta i sumnjivog morala - kaže Koković.

Link to comment

DA li je neko vec izbacio od vas ucinak igraca za 1986-87? Ako nije, a moze, molim da me obavesti, pa cu mu ostaviti e-mail na koji bi mi to poslao.Link iz mog prethodnog posta je validan samo ako se registrujete, jer zbog tehnickih problema, ne mogu da ''nalepim'' tekst ovde.

Link to comment

Biografija čoveka pored čije rodne kuće svakodnevno prolazim.Iako u tekstu piše da je karijeru počeo u BSK-u, mislim da je to greška, jer je počeo u Dunavu iz Starih Banovaca.Ako se ne varam, strelac je i prvog gola u istoriji FK Crvena zvezda (nisam siguran da li je taj meč bio zvaničan), a strelac je i prvog gola u istoriji reprezentacije socijalističke Jugoslavije, protiv ČSSR-a 1946. godine.http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0_%D0%A2%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%88%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%9B

Link to comment

bilo danas na HRTu2

Generacija 1967., dokumentarni film
  • Godina proizvodnje: 2013.

Dokumentarni film o najslavnijoj generaciji Dinama koja je 1967. godine osvojila Kup velesajamskih gradova, tada najjači europski kup u kojemu se natjecala krema europskog nogometa. Bilo je to vrijeme kada se igralo srcem, kada je Dinamo značio daleko više od nogometa, kada je svaka nedjelja bila svetkovina, a u Maksimiru su se utakmice redovito igrale pred 50.000 ljudi. Sudionici ovog najvećeg uspjeha u povijesti hrvatskog nogometa prisjećaju se lijepih, ružnih, tragičnih, komičnih i nadasve dramatičnih događaja koji su pratili njihovu generaciju, ne samo u nogometu, već i u životu Zagreba i Hrvatske tih godina. Pogledajte dokumentarac Tomislava Žaje "Generacija 1967." kao uvod u veliko finale Lige prvaka na londonskome Wembleyu.

  • Trajanje: 51 min.
  • Scenarij: Tomislav Žaja
  • Montaža: Hrvoje Mršić
  • Snimatelj: Davorin Gecl
  • Redatelj: Tomislav Žaja
  • Urednik Dokumentarnog programa: Tomislav Mršić

:Hail:
Link to comment
  • 2 weeks later...

Šta mislite, da li statistiku vezanu za golmane treba odvojiti od one posvećene igračima?Mnogi smatraju da treba, jer se golmani daleko manje troše, pa, recimo, na večnoj listi onih koji su odigrali najviše utakmica zauzimaju vodeće pozicije.Još nešto. Zar ne smatrate da je velika glupost to što se nastup beleži svakom igraču, koji je bio u igri, pa makar to bilo i 5 sekundi. Tako se u isti ''koš'' stavljaju oni koji su igrali celu utakmicu i oni koji su u igru ušli pred poslednji sudijski zvižduk.Tako je i u drugim sportovima, ne samo u fudbalu. Da vas čujem...

Link to comment
  • Redoran changed the title to Ex YU fudbal

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...