Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

Crvena zvezda u drugim evropskim kupovima;1956:MITROPA CUP1/4; Crvena zvezda -Vörös Lobogo (Budapest) Hun 1-1 3-5 4-6y1957:1/4 Crvena zvezda - Dukla Praha Tch 1-1 1-1 2-2x [1-0]1/2 Vasas (Budapest) Hun Crvena zvezda 3-1 3-2 6-31958:DUNAVSKI KUP1 Crvena zvezda - Dukla Pardubice Tch 2-0 0-0 2-0y1/4 Lokomotiv Sofia Bul - Crvena zvezda 4-4 0-1 4-51/2 Crvena zvezda - Radnicki Beograd Yug 0-0 2-1 2-1 F Crvena zvezda - Ruda Hvezda Cheb (Brno) Tch 4-1 3-2 7-31963: MITROPA CUPGroup 3Bologna FC Ita Crvena zvezda Beograd Yug 2-1Crvena zvezda Beograd Yug Bologna FC Ita 4-2Crvena zvezda Beograd Yug Honvéd (Budapest) Hun 1-0Honvéd (Budapest) Hun Crvena zvezda Beograd Yug 2-3Slovan Bratislava Tch Crvena zvezda Beograd Yug 1-0Crvena zvezda Beograd Yug Slovan Bratislava Tch 2-2 2.Crvena zvezda Beograd 6 3 1 2 11- 9 7Intertoto Cup 1963/64Crvena zvezda -Polonia Bytom Pol 4-3 1-6Crvena zvezda -Vorvarts Berlin DDR 2-1 2-2Crvena zvezda -Jednota Trenčin Tch 5-1 1-22.Crvena zvezda 6 3 1 2 15-15 71966:MITROPA CUP1 Crvena zvezda -Napoli Ita 2-0 0-1 2-12 Jednota Trencin Tch -Crvena zvezda 3-1 1-0 4-11967:1 SS Lazio (Roma) Ita Crvena zvezda 3-0 1-2 4-21968:1/8 Crvena zvezda - Diósgyör Hun 3-0 1-3 4-3 1/4 Crvena zvezda - Internacional Bratislava Tch 3-0 2-3 5-31/2 Újpesti Dózsa Hun - Crvena zvezda 1-0 1-4 2-4 F Spartak Trnava Tch - Crvena zvezda 1-0 1-4 2-41969:1 BC Atalanta (Bergamo) Ita - Crvena zvezda 2-4 1-5 3-91/4 Crvena zvezda - Vasas (Budapest) Hun 1-2 2-3 3-5Da li netko ima sa sastave i strelce Crvene zvezde sa ovih utakmica.Unapred hvala.

Link to comment

ovde je verovatno prikladnije da pitam: zna li neko da mi kaze zasto se 91. protiv dinama iz drezdena utakmica u bg igrala u dnevnom terminu?

Edited by Boza_zvani_Pub
Link to comment
ovde je verovatno prikladnije da pitam: zna li neko da mi kaze zasto se 91. protiv dinama iz drezdena utakmica u bg igrala u dnevnom terminu?
Igralo se i protiv Ghoppersa. I protiv rendzersa se igralo popodne, samo je bio novembar pa je bio mrak.Koliko se ja secam domaci klubovi su jako retko igrali evropske utakmice kao domacini u vecernjem terminu, tj posle 20,00.Zasto, nemam pojma
Link to comment
Igralo se i protiv Ghoppersa. I protiv rendzersa se igralo popodne, samo je bio novembar pa je bio mrak.Koliko se ja secam domaci klubovi su jako retko igrali evropske utakmice kao domacini u vecernjem terminu, tj posle 20,00.Zasto, nemam pojma
Otkud ti to? Ne znam za druge klubove, ali Partizan je veliku vecinu evropskih utakmica igrao u vecernjem terminu.Jes' da je retko docekivao novembar...
Link to comment

Ja zivim na manje od 100m od stadiona JNA. Nisu se utakmice igrale u tri ili cetiri, ali jesu u pet ili sest. Mislim da je CZ bajern bila prva na marakani koia se igrala u 20h da ja pamtim.by tapatalk

Link to comment

U oktobru u sest je vec mrak.Znam i ja da nismo protv Flore i kakosezvaseonihrumunaodkojiispadosmouprvomkolupretkvalifikacija (rapid?), ali zato smo i sa qpr i sa seltikom i fljamurtarijem igrali nocu... Odrastoh ja uz Partizan... Znam valjda ko mi je kada iskido zivce angry.gif

Link to comment
U oktobru u sest je vec mrak.Znam i ja da nismo protv Flore i kakosezvaseonihrumunaodkojiispadosmouprvomkolupretkvalifikacija (rapid?), ali zato smo i sa qpr i sa seltikom i fljamurtarijem igrali nocu... Odrastoh ja uz Partizan... Znam valjda ko mi je kada iskido zivce angry.gif
nacional?
Link to comment

Sa seltikom ste igrali u Mostaru i skoro sam siguran da nije bilo posle 20h. Inace govorim o utakmicama pre 95, posle se promenilo.Fljamurtari. Malo glupo je ali ovako. Radio sam domaci i bio sam kod kucd kada se cuo muk sa stadiona. To znci da je bilo pre 8h. Kada sam ukljucio radio cuo sam rezultat. Inače, možda se terminoloski ne razumemo. Moja tvrdnja je da se u ex yu u beogradu osamdestih i pocetkom devedesetik evropske tekme nisu igrale u terminima posle 20h. Cesto su se igrale ili zavrsavale po mraku u zavisnosti od godisnjeg doba.Vi ste sa borusijom 84 ili 85 poceli utakmicu po svetlu i bez reflektora a to u septembru moze da bude maks 7 satiby tapatalk

Link to comment

Da, u pravu si, ne seltik, vec olandezi...Ah, onda je nesporazum u pitanju. Nisam ni ja tvrdio da smo utakmice igrali posle 20, daleko bilo. Stavise, ako me secanje ne vara, utakmice bi obicno pocinjale tako oko 18:30, 19:00, racunajuci po mojoj drugoj smeni iz skole... Znam da sam uglavnom stizao na druga poluvremena da slusam prenos na radio bgd (qpr u bgd, sletik u glazgovu). Posle Real Sosijedada (bese?), ja sam kuci u Valjevu bio pre ponoci, npr, sto znaci da se tekma zavrsila oko 21 ili malo kasnije...Uglavnom, poenta je da su vecina utakmica igrana pod svetloscu reflektora, odnosno bile su nocne...Na kraju krajeva, moja prva tekma u Hramu je bila protivu Dinama, 1987/88. Pocela je po danu, ili bolje receno skoro u sumrak, da bi reflektori posve bili upaljeni do kraja I pol. A i dobili smo Bobana&comp. 2:1...;-)

Link to comment
Ako bi moglo par reaci o fudbalerima iz 70tih - Petru Mocibobu, Refiku Kozicu i Resadu Kunovcu.
Petar Mocibob - Počeo je u pionirima Zagreba a kao junior Trnja je već igrao i za prvi tim. Odatle je prešao u Dinamo, gde nije dobio šansu, te odlazi u vojsku. Po odsluženju vojnog roka, vraća se u Zagreb. Nakon pozajmice ekipi "Zagrebački plavi" (ranije Jedinstvo), vraća se u Kranjčevićevu, gde je igrao veoma dobro na poziciji centarfora. Robustan vođa navale, snažan, prodoran, odlično je igrao glavom, dobar strelac. Igrao je i za vinkovački Dinamo, te u Belgiji. Rođen je 07.06.1951. godine u Zagrebu.Refik Kozic - Ponikao je u Istri iz Pule, gde je igrao bez mnogo obaveza. Po dolasku u Partizan, odmah se izborio za dres standardnog prvotimca, igrao je oba krila, beka, i na kraju se ustalio na poziciji halfa. Do kraja jugoslovenske karijere je igrao za crno-bele, a zatim je otišao u USA, gde je igrao za Tampa Bay. Odigrao je i šest utakmica za Mladu selekciju Jugoslavije i postigao jedan gol, a sedeo je na klupi za rezervne igrače A tima. Rođen je 25.12.1951. godine u Bačkom Novom Selu kod Bača.Resad Kunovac - Ponikao je u Sutjesci iz Foče, i kao omladinski reprezentativac BiH, prešao u užičku Slobodu. Tu je proveo četiri sezone, neprestano usavršavajući svoju igru, što je rezultiralo pozivom beogradskog Partizana. Crno-beli su odmah osvojili titulu nakon višegodišnjeg čekanja, a Kunovac je izostao samo sa jedne prvenstvene utakmice. Kasnije je igrao sve manje, a zatim i napustio Partizan, nakon pet i po sezona. Po završetku igračke karijere se posvetio trenerskom pozivu. Rođen je 24.08.1952. godine u Foči.
Link to comment

Mrdja, da li imate podatke po sezoni o poseti na ex-yu fudbalskim terenima po timovima/stadionima? Neke sam podatke vec video u albumima/stranicama koje ste objavili za nekoliko sezona (kao npr na strani 60, 91, 92 ovde). Od sajtova najbolji za evropske statistike poseta je http://www.european-football-statistics.co.uk/attn.htm gde za neke zemlje, kao npr Italiju, podaci sezu cak u sezdesete. Moram da priznam da kad se vide podaci o posecenosti u pojedinim sezonama brojke izgledaju daleko nize nego sto "se pripoveda." Da li su u statistika mozda samo broj gledalaca sa placenim ulaznicama npr za 1989? Mala rekapitulacija:Rad 1989: prosek oko 1.000, niti jedna utakmica preko 5.000Borac 1989: prosek oko 8.000, preko 10.000 samo na Zvezdu, Partizan i DinamoBuducnost 1989: prosek oko 3.000, niti jedna utakmica preko 10.000Sarajevo 1989: prosek oko 4.000, samo jedna utakmica preko 10.000Olimpija 1989: prosek oko 4.000, samo jedna utakmica preko 10.000Spartak 1989: prosek oko 3.000, samo jedna utakmica preko 10.000Vojvodina 1989: prosek oko 3.000, samo jedna utakmica preko 10.000U 1978 neuporedivo veca poseta-neki primeri (Napredak mora da je igrao atomski fudbal kad su se navijaci ovoliko okupljali da ih gledaju):Osijek-Velez 20.000Buducnost-Napredak 12.000Radnicki-Rijeka 15.000Napredak-Sloboda 15.000Sarajevo-Zeljeznicar 32.000Dinamo-Rijeka 40.000Borac-Velez 12.000Vojvodina-Partizan 25.000Partizan-Napredak 35.000Dinamo-Zvezda 60.000Partizan-Hajduk 50.000Osijek-Zvezda 25.000Zagreb-Hajduk 25.0001976 godine takodje izvrsna poseta:Buducnost: 85.000 na 8 ili 9 mecevaVojvodina: 92.000 na 8 ili 9 mecevaDinamo: 167.000 na 8 ili 9 mecevaZeljeznicar: 53.000 na 8 ili 9 mecevaZagreb: 95.000 na 8 ili 9 mecevaNapredak: 163.000 na 8 ili 9 mecevaOlimpija: 59.000 na 8 ili 9 mecevaRadnicki: 98.000 na 8 ili 9 mecevaRijeka: 60.000 na 8 ili 9 mecevaSarajevo: 116.000 na 8 ili 9 mecevaHajduk: 157.000 na 8 ili 9 mecevaC.Zvezda: 308.000 na 8 ili 9 mecevaCelik: 90.000 na 8 ili 9 mecevaHvala Mrdja!

Link to comment

Te posete imas u 8-godisnjem almanahu 1977/78 - 1985/86 a postoje podaci i za kup utakmice. Sta ti zapravo treba? Mogu nesto da ti izvucem ali ne sve jer je previse prepisivanja. Ima i ukupno za svaki tim po sezoni (pored pojedinacnih poseta za svaku utakmicu).EDIT: Imas pravo - posete su bile daleko manje nego sto legenda pripoveda. Generalno - vece interesovanje je vladalo samo za derbi utakmice. PS. Na dva nezavisna izvora na netu sam procitao da je rekordna poseta u Zenici bila 35000 na utakmici sa Fiorentinom. Kako je to moguce kad stadion prima 25000 u vrh glave? Jel ima neko potrvrdu toga ili neku drugu vrednost?

Edited by Giga Moravac
Link to comment
  • Redoran changed the title to Ex YU fudbal

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...