Jump to content
Ayatollah

Južnoafrička Republika

Recommended Posts

Parsons
Hoce Buri da podrze masovno Holandiju? Tj., hoce narandzasti da igraju kao kod kuce? Kladionicarsko pitanje...
buri su nezainteresovani za fudbal, a i kako bi bili kad su svecki prvaci u ragbiju.juznoafricki fudbal je crnacki sport.

WTF
buri su nezainteresovani za fudbal, a i kako bi bili kad su svecki prvaci u ragbiju.juznoafricki fudbal je crnacki sport.
Doduse, po onome sto cujem od mnogih prijatelja Juznoafrikanaca, u zadnjih nekoliko godina doslo je do crossover appeal fenomena - crnci su poceli da se vise interesuju za rugby, a belci za fudbal. Ipak sto jeste jeste - fudbalski navijaci su mahom crnci, rugby (a i cricket) navijaci belci.Ja bih rekao da ce se od lokalnih ljudi ova skorija diaspora svrstati na stranu zemalja svojih predaka™ (Srbija, Grcka, Slovacka, Nigerija, Gana, donekle i Portugal). Najzanimljivije ce biti kako ce se Boers i drugi stariji beli Juznoafrikanci odnositi prema reprezentacijama zemalja sa kojima imaju ogromno rivalstvo u ragbiju i cricketu - Engleska, NZ, Australija.

hazard
http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2010&mm=05&dd=28&nav_id=434502
28. maj 2010. | 09:38 | Izvor: B92, Sport | SO "Čeka nas krvoproliće u J.Africi"Hrvatski hokejaški trener Bruno Zajec smatra da je odluka da se Južnoj Africi dodeli organizacija Svetskog prvenstva u fudbalu veoma loša.Zajec, koji je radio u toj zemlji, izjavio je da je treba ubiti onoga ko je Južnoj Africi dao da organizuje SP.Potom je dodao: „Nigde u svetu nisam video toliko kriminala koliko ga tamo ima. Najviše se bojima za navijače jer, ako ti auto ’crkne’ na putu, bolje da se sam ubiješ".Zajec je zatim slikovito opisao situaciju. „Bande idu čoporativno, poput hijena. Samo te napadnu, ubiju, opljačkaju. Nema tog suzavca i pištolja koji bi ti pomogao. I ako misliš da si siguran, mogao bi nadrljati jer sigurno ne možeš da pogodiš ko je taksista, a ko nije. A pogotovo će takvihm situacija biti tokom SP. Bojim se da nas čeka krvoproliće“. Svetsko prvenstvo u fudbalu održava se od 11. juna do 11. jula.
Srecom pa Hrvati ne idu na SP :D

Kayser

Bas je zajec ...

NikolaBG

Ja sam prestao da čitam ovakve tekstove, nikakav koristan savet a paranoja mi baš i nije potrebna. Nego i dalje sam u tripu da moramo da odemo do Cape Towna, osmislili smo sledeću varijantu, spavamo u nekim guesthouse-ima u Grahamstownu ( pre Porth Elizabetha) i na okeanu u Jeffrey's Bay-u nakon utakmice ( nismo našli smeštaj u Port Elizabeth-u). Ako je neko bio možda od lokalaca u ova dva gradića možda da napiše koju reč ( recimo vezano za bezbednost), meni deluju onako pitomo ali šta ja znam odavde. Ako ima neko neki predlog za smeštaj za Cape Town ( da je pristojna cena i da je relativno bezbedan kraj) ili bar da da predlog u kom kraju grada da tražim smeštaj bio bih zahvalan.EDIT: Našao sam neku aviokompaniju Kulula, mislio sam da ostavimo kola u CT i uzmemo avion do Joburga, ako ne grešim, vidim da piše oko 40 e što mi deluje baš jeftino, nešto mi tu čudno?? Ako je to ok bilo bi sjajno da izbegnemo vožnju od još 1500 km do Joburga. Ako je neko leteo sa ovima neka kaže koji reč, čitam kritike i neki ih hvale a neki kritikuju :D

Edited by NikolaBG

radisa
28. maj 2010. | 11:17 | Izvor: B92, Beta Radnice hotela pokrale fudbalere

51387041449286814422d6168169623_big.jpg

Dve hotelske radnice u Johanesburgu pokrale su članove fudbalske reprezentacije Kolumbije, koja je igrala prijateljsku utakmicu sa Južnom Afrikom. Portparol policije Judžin Operman izjavio je da je novac kolumbijskih igrača uzet još u utorak dok su oni bili na treningu. Policija nije mogla da potvrdi medijske navode da su pljačkašice iz kofera fudbalera ukrale 2.800 dolara. Obe su već uhapšene, dok je treća privedena osoba puštena na slobodu pošto je utvr]eno da nije učestvovala u krađi. Incident se dogodio u hotelu Hajd Park Saudern San sa pet zvezdica u kome će tokom Mondijala odsedati fudbalska reprezentacija Slovenije. Prošle godine, tokom Kupa konfederacija, u hotelu u Johanesburgu opljačkana je selekcija Egipta, koja je ostala bez 2.500 dolara. Prijateljski duel Južne Afrike i Kolumbije završen je pobedom domaćina od 2:1. To je bio prvi meč na stadionu "Soker Siti" na kome će se igrati finale Svetskog prvenstva.
Ovo je tek zagrevanje...

MocaVukotic

au sine, biće ovo memorabilno™ prvenstvo. već vidim kako za vreme tekme igračima ispadaju novčanici iz šorceva.

hazard

A i mislim da ce nivo sudijskog poguravanja odredjenih ekipa (khm, khm, africkih) dostici nivo nevidjen od 2002. ako ne i vise. Imacemo neku novu J. Koreju, ovog puta iz Afrike. Ubedjen sam da je zacrtano da 1 africka ekipa mora stici do polufinala.Zajedno sa mogucim kradjama, incidentima (tipujem da ce bar 2 navijaca izgubiti zivot na ulici), ovo SP bi moglo da se pretvori u 1 fijasko...

Feindouno

Zaista sudijske kradje nisu tema ovog topica pa bih zamolio da se ne bavimo time ovde.@Nikola, takodje se ne obazirem na ovakve Zajece.@ radisa, zaista skandalozno da sobarice kradu, to se samo u JAR desava :unsure:

WTF

Mislim da previse mracite sa tim predvidjanjima kako ce bar pola igraca i navijaca biti opljackano, ubijeno, prebijeno, silovano, etc... Po onome sto sam cuo od mojih mnogih juznoafrickih prijatelja, (koji jesu expats ovde u USA, ali imaju jos uvek silnu rodbinu u SA i relativno cesto idu tamo), nije sve bas tako crno. Jeste, ima mnogo kriminala, i nije dovoljno da se samo izbegavaju neki krajevi ili kvartovi, nekad ce sranje da pronadje tebe, ali se vidi da se cela zemlja sprema da sto vise minimizuje takve stvari. Po njihovim pricama, osim obuke i povecanja broja policajaca, unajmljeno je i dosta privatnih bezbednjaka tipa Blackwater i slicnih, i svima su date relativno odresene ruke sve u cilju da se bande i kriminalci dovedu pod kontrolu, bar za vreme SP. Od nekoliko ljudi koji valjda imaju rodbinu ili poznanike medju policijom ili privatnicima, cuo sam da je "otvorena sezona na kriminalce" i da ih "tamane kao muve". Ne znam koliko je ovo tacno, ali ipak mislim da nikome ne ide u prilog da bude nekih ogromnih sranja, i da je juznoafricka vlada sigurno dobila veliku dodatnu pomoc iz inostranstva ne bi li sve proslo relativno mirno.

radisa
Zaista sudijske kradje nisu tema ovog topica pa bih zamolio da se ne bavimo time ovde.@Nikola, takodje se ne obazirem na ovakve Zajece.@ radisa, zaista skandalozno da sobarice kradu, to se samo u JAR desava :unsure:
Ne dešava se samo u JAR, naravno... Ali, kad se to desi u zemlji koja organizuje WC, za par dana, pa još jednoj gostujućoj fudbalskoj reprezentaciji, to jeste vest za ovaj topic... I ako se to dešava nekome ko bi, verovatno, trebao biti zaštićeniji od običnih posetioca, onda ta vest dobija još više na težini, zar ne? I postavlja se pitanje, kako će se domicilni radnici tek odnositi prema nekom ko neće biti fudbaler, kad se oako odnose prema fudbalerima, zar ne?

Feindouno

To cete saznati za cca 10 dana :)

BlackGeorge

Vidim da ce ovaj biti moj omiljeni topik u toku trajanja svetskog p. :D Kakvi avanturisti putuju u juznoafricku republiku. :Hail:

banecare1

tokom poslovnih putovanja obisao sam zabiti po drzavama exUSSR i jugoistocne azije. to su bila putovanja deep into jungle i deep into провинция. vise puta se desavalo da nisam mogao da zakuntam do u sitne sate (dobro se secam presidential suite za 40-50 dolara negde u indoneziji, u jedinom "hotelu" unutar kompleksa lokalne policije i dzamije - ne bi se iznanadio da to i jeste centar obuke alkaide :D - oni su verovatno bili u obicnim sobama za 5-10 dolara ). budio sam se bez saznanja gde se tacno nalazim i da ne mogu da se lociram na karti :lol:. predstoji i put u juznu ameriku, gde ce biti overeni amazon i pampe u slicnom rezimu. sve to solo i bez detaljnije pripreme. nema razloga za paniku i paranoju, uloga jednog od nekoliko stotina hiljada turista/navijaca pri pojacanom kontrolom policije ne treba da brinekljucno je izabrati pravo drustvo za nocni program. e tu ako se zesnes ugasio si ga.najsigurnije je da ti pravi drustvo TV u zakljucanoj sobi, ali ko ce da sedi u sobi :naughty:

Parsons
tokom poslovnih putovanja obisao sam zabiti po drzavama exUSSR i jugoistocne azije. to su bila putovanja deep into jungle i deep into провинция. vise puta se desavalo da nisam mogao da zakuntam do u sitne sate (dobro se secam presidential suite za 40-50 dolara negde u indoneziji, u jedinom "hotelu" unutar kompleksa lokalne policije i dzamije - ne bi se iznanadio da to i jeste centar obuke alkaide :D - oni su verovatno bili u obicnim sobama za 5-10 dolara ). budio sam se bez saznanja gde se tacno nalazim i da ne mogu da se lociram na karti :lol:. predstoji i put u juznu ameriku, gde ce biti overeni amazon i pampe u slicnom rezimu. sve to solo i bez detaljnije pripreme. nema razloga za paniku i paranoju, uloga jednog od nekoliko stotina hiljada turista/navijaca pri pojacanom kontrolom policije ne treba da brinekljucno je izabrati pravo drustvo za nocni program. e tu ako se zesnes ugasio si ga.najsigurnije je da ti pravi drustvo TV u zakljucanoj sobi, ali ko ce da sedi u sobi :naughty:
are you ready for zabitometrija? :D